Výsledek GO motoru 1

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Ricardo

Příspěvek od Ricardo »

Ahoj nam stejny motor 599ccm 33kw 45hp Rv.99 a potreboval bych take GO tak by mne zajimali podrobnosti co a za kolik a zda pomuzou i s jinymi problemi nez jen s motorem treba spojkovy spinacem a plynovy pedalem.
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Příspěvek od Jirka »

Jednoho dne jsem potřeboval ND a tak jsem se rozhodl rozjet do Německa s kolegou,který zná řeč.Zajel jsem do Smart centra v Drážďanech kde bylo původně mé vozidlo zakoupeno a dále servisováno.Ukázal jsem jim servisní knížku a nakoupil ND a při té příležitosti se optal na GO motoru.Tam mě bylo řečeno,že oni motor pouze vyndají a předají ke generálce do firmy Marks,která pro ně motory opravuje.Dali mi adresu a zajel se tam podívat.Ve firmě Marsk pouze generálkují motory.Motor musí být odstrojený od všech součástí /motor poté obsahuje vanu,blok,hlava,víko rozvodů/.Pokud se jedná o vyndání motoru ve Smart centru je cena za demontáž a montáž 1000 euro.Každá hodina práce 60 euro.Diagnostika 16 euro a co se týče výměny spojky 400 euro spojka+ložisko,150euro práce včetně diagnostického nastavení spojky.Některé ceny jsou zde http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... c&start=15 .Jak se stím jezdí zatím nevím,mám najeto cca 30km,ale zdá se ,že jde lépe za plynem / je živější /.
SMART - CITY-COUPE 599ccm/33kW/45HP
MATA BRABUSJ
Příspěvky: 13
Registrován: pon 30 črc 2007, 22:32
Bydliště: ustecky

Příspěvek od MATA BRABUSJ »

kdyby nekdo potreboval udelat go motoru neni problem.cena bude minimalne o polovinu nizsi nez v nemecku jak pise jirka.nepotrebuji jen motor o montaz a demontaz z auta se postaram sam.vse v cene.sam jsem vlastnik smarta. info na 777015103 MARTIN
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Příspěvek od Jirka »

Docela by mě zajímalo jak se dá udělat GO motoru za poloviční cenu?,když ND jsou cenově někde jinde. http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... c&start=15 jsou tam ceny některých ND a to tam není cena za honování válců a přebroušení klikového hřídele.Výměně kroužků já neříkám generálka motoru.
SMART - CITY-COUPE 599ccm/33kW/45HP
MATA BRABUSJ
Příspěvky: 13
Registrován: pon 30 črc 2007, 22:32
Bydliště: ustecky

Příspěvek od MATA BRABUSJ »

myslim,ze vetsina smartu co tu jezdi ma najeto kolem 100tis.km.a asi uplne kazdemu odejde motor.kouri,spatny vykon,bere vetsi mnozstvi oleje atd. (muj pripad a dalsich 2smartu co jsem delal) bylo potreba vymenit bezne motorove dily(ventily,krouzky a ojnicni loziska i kdyz byly v poradku ke stavu kilometrum)pri tomto najeti kilometru je zcela zbytecne menit jine dily.(samozrejme se muze stat,ze odejde neco jineho,klika,propaleny pist atd.mala pravdepodobnost pri techto km.) autorizovany servis pri oprave motoru neresi danny problem ale vymeni uplne vse a do 100tis km odejde zese uplne to same ventil.... .jsou to lehce vydelane penize za dily ktere se meni uplne zbytecne.
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Příspěvek od Jirka »

Bez komentáře,a si každý udělá GO motoru jak uzná za vhodné,já to řešil opravou celého motoru.
SMART - CITY-COUPE 599ccm/33kW/45HP
teri
Smart ACE
Příspěvky: 597
Registrován: stř 02 črc 2008, 19:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od teri »

mám do najetí 100tis. km ještě dost času, ale už i tak se poohlížím, co kdyby náhodou.. a asi se přikláním k Matovi.. pokud není potřeba výměna jiných dílů než opravdu těch, co jsou nutné, tak proč zbytečně "vyhazovat" penízky.. ale zase na druhou stranu - jak říká Jirka - je to každýho věc..
Já si teď nechala udělat první garančku v dražším servisu a většina lidiček tady si klepala na čelo, proč jsem vyhazovala tolik peněz zbytečně jen kvůli tomu, že servis má v názvu ,,Mercedes"..
no holt, zkušenosti do příště.. :wink:
skoro nikdy neříkej NIKDY.. ;)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tohle je debata na dlouho. Dulezitou roli tady asi bude hrat otazka, jak dlouho to auto budu chtit mit a jake mam moznosti. Martin si udela na motoru sam vse a krom dilu ho to takrka nic nestoji,, takze kdyz vymeni jen nektere dily a neco se naaahodou vysype drive, tak to rozhodi, vymeni, znova slozi a jede dal. Kdo tuhle moznost nema, tak nez by platil hodiny prace na vic, tak je pro nej asi rozumnejsi, nechat toho rovnou vymenit vice a pojistit se tak, ze bude mit dele klid.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
MATA BRABUSJ
Příspěvky: 13
Registrován: pon 30 črc 2007, 22:32
Bydliště: ustecky

Příspěvek od MATA BRABUSJ »

je to jak jsem napsal.odchazi tam porad to same.a kdyz necham treba prebrousit preventivne kliku tak kdyz mi opravdu odejde tak tu svou uz muzu vyhodit,protoze je mozne pouze jedno brouseni max2.takze to neni o usetreni ale o tom jak se to dela spravne.ale nikomu jeho nazor nevyvracim.opravuju co uznam za vhodne pro nejdelsi zivotnost motoru!! cena za praci neni tak vysoka.jako treba za novou kliku.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Pokud chces, dej si kontakt na sebe do tematu "Opravny - kontakty- tel.cisla" , at o Tobe vime. Diky
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Chorche
Smart ACE
Příspěvky: 1057
Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

Já si myslim, že Mata má pravdu. 100000 km neni nic. To je teprve dobře zajetej motor :lol: Takže jestli v pidivozítku v těchle kilácích votchází nějaká konkrétní věc (konstrukční chyba ?) tak je logický měnit nebo vopravovat tudle věc.
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Příspěvek od mugwai59 »

Samoze ma BRABUSJ pravdu, jednoducha logika mi rika, ze kdyz menim kotouce, nebudu preci generalkovat (nebo swapovat = vymennym stylem menit) cely autak.
To je doocibijici blbost:) .. neni to sice az takovy vyvar pro tzv "generalkovace", ale sluzbu to udela stejnou, ne-li lepsi, efektivnejsi pro majitele to je ovsem na 100%, o tom zadna:).
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

A na co vůbec po takovém čase vlastně reaguješ, nějak to nechápu ???? *fornik*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Odpovědět