Výměna vodní pumpy u 600T

Řešení problémů s motorem
Petan

Výměna vodní pumpy u 600T

Příspěvek od Petan »

Nem?te s t?m n?kdo zku?enost? Za?ala mi chrastit a ?ek? mne v?m?na, tak jesli je to v pohode, nebo to radsi sverit servisu?
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: V?m?na vodn? pumpy u 600T

Příspěvek od DYK77 »

Petan píše:Nem?te s t?m n?kdo zku?enost? Za?ala mi chrastit a ?ek? mne v?m?na, tak jesli je to v pohode, nebo to radsi sverit servisu?
Tohle ozna?en? 600T sly??m poprv?, v?eobecn? zn?m Smart?ky pod klasick?mi n?zvy FotwoCoupe, RoadsterCabrio... atd, ale tohle je asi ozna?en? motoru co? S pumpou Ti asi moc nepom??u, proto?e mi zat?m d?lali v?echno v servisu a to v r?mci z?ruky. Principi?ln? je ale Smart auto jako ka?d? jin?, tak?e bych pumpu vym?nil co nejd??ve a v?m?nu by m?li zm?knout i v jin?m servisu ne? v autorizovan?m.
Zaj?malo by m?, jak jsi p?i?el na to, ?e to co chrast? je pr?v? pumpa, m? tam zase n?co ?krtalo, jak kdy? je trochu zata?en? ru?n? brzda a tak blb? se to rozl?halo, ?e jsem si s?m nebyl schopen ??ci odkud zvuk jde a co to m??e b?t. Nebylo to ale od kol, zvuk se m?nil s ot??kami motoru a byl sly?et jem p?i teplot? motoru mezi 60-70?C. Te? m?m auto 3 ned?le v servisu, tak jsem zv?dav na co p?ijdou.
Kolik m?? se Smart?kem nal?t?no, m?l jsi na n?m n?jak? dal?? z?vady? J? tam m?m zat?m jen 13 tis Km, tak?e zku?enosti se z?vadami zat?m nic moc a kolik kter? oprava stoj? taky nev?m, ale docela m? to zaj?m?.

V DaimlerChrysler z n?s budou m?t velkou radost a? tady zve?ejn?me neduhy jejich aut :D
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Petan

Příspěvek od Petan »

No tak uz vim, ze kdyz se meni pumpa, musi se vyndat motor, takze pujde do servisu :) Jinak ja mam nalitano 85000, je to rv99. Kupoval jsem ho starsiho. Jinak je to Smart City Coupe, je to oznaceni motoru. Jinak zavady? Upadly drzak vyfuku, jinak vicemene nic.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ty s t?m pojede? do DaimlerChrysler do Chodova, nebo m?? vychytan? n?jak? jin? ?ikovn? servis? Jestli u t? v?m?ny pumpy bude?, ur?it? by st?lo za to ud?lat p?r fotek jak ta v?m?na prob?h?, ?lov?k to ka?d? den nevid?. Jinak si mysl?m, ?e ta pumpa m? na odchod pr?vo. 85tis Km je celkem norm?ln? v?dr?. Tak a? to bude? m?t spraven? dej v?d?t na kolik to p?i?lo. Ta tv? spolehlivost Smart?ku je jinak celkem ?ctyhodn?, jezd?? p?ev??n? m?sto, nebo mimo? :idea:
Petan

Příspěvek od Petan »

Takhle:

jezdim docela dost a musim uznat, ze ho nesetrim, tedy pochopitelne za studena pohodova jizda, ale kdyz se ohreje, tak teprve zacina ta prava sranda :)

Jinak jsem s nim najezdil za ctvrt roku 15 000, ted mam nastesti sluzebaka, takze uz to tak horky nebude.

Mam vychytanyho v Praze cloveka, co ma dilnicku a dela i Smartiky a pak cloveka, co vozi dily z nemecka, kdyztak kontaktr na neho http://www.smart-dily.cz/

Kdyz jsem Smartika zboural, tak mi hodne dilu sehnal a ten clovicek mi to opravil. Ted mi bude delat tu pumpu. NEvim, zda to pujde nafotit, ale motor pujde ven. NEvim, jaka to je prace, ale za vyndani motoru, vymenu pumpy, kterou dodam, a zpetne montaze motoru si rekl 4000 Kc, tak nevim, zda to je moc nebo malo, ale byl jsem s nim spokojenej a navic, moc lidi se Smartama nezajima :)

Uvidim :)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

To je docela super, Ty d?ly tam nemaj? nijak p?emr?t?n?, je to srovnateln? s d?ly na b??n? auta, l?b? se mi tam ta dvojit? koncovka na v?fuk, budu se muset poptat jestli by pasovala i na toho m?ho draka. Ty m?? tak? v?fuk za motorem ulo?en? nap???? Ten m?j m? v pr?m?ru cca 15cm a je dlouh? asi 40-50cm s vy?st?n?m dol? k zemi. Konec v?fuku je ukon?en? asi tak z?rove? se spodn? hranou zadn?ho n?razn?ku.
4000,- za vynd?n? motoru je taky mysl?m p?ijateln?, i kdy? je motor mal?, tak ale p??stup k n?mu bude asi jak k pen?zum a bude to tud?? nejsp?? p?kn? pipla?ka.
Co ko?tovala ta samotn? pumpa?

D?ky za informace tohle se v?echno hod? :wink:
Petan

Příspěvek od Petan »

Pumpa stala 800 v Elitu vcetne tesneni, co je dodavano v sade. Jinak co jsem slysel, tak kdyz se vyndava motor, tak je nejlepsi ho sesadit s celou napravou, tak uvidim no
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Cena za pumpu je dobra.
To ?e p?jde motor ven i se zadni napravou mi nen? v?bec divny, proto?e motor na n?prav? vlastn? sed?. P?ijde mi to ?e?en? podobn? jako u sk?tra, tam je motor s vari?torem taky sou??st? zadn? kyvn? vidlice a u Smarta je to dost podobn? akor?t ve v?t??m proveden? i kdy? ne o moc - Smart je s t?m obsahem taky skoro motorka :D
Jina? klobouk dolu, 15.000KM za ?tvrt roku to je slu?nej z?tah. J? najezd?m dv?ma sv?mi auty za rok cca 11.000Km, tak?e se Smartem jsem nacoural za posledn? dva roky 13.000Km, ale nejezd?m s n?m v?bec v zim
Petan

Příspěvek od Petan »

Hm, o snehu mi ani nemluv, zimaky a presto jsem v jedny zatacce dostal hodiny a napasoval to do svodidel
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Se zadn?m n?honem a s motorem vzadu to jde jak pom?sle co? Byla to alespo? dobr? par?di?ka pro div?ky? Si um?m p?edstavit jak jsi musel b?t na?tvanej, kdy? se to o ty svodidla op?elo, ?lov?ku se ani nechce vyl?zat z auta, aby rad?ji nevid?l co se v?echno stalo.
Jak jsem ??kal j? v zim? nejezd?m, ale za??tkem b?ezna mi vych?z?, ?e mus?m nejpozd?ji na garan?? prohl?dku, tak?e mus?m z gar??e i kdyby se mi necht?lo. Vloni jsem chytil docela dobr? po?as? na cestu do Prahy. Mrzlo, ale silnice byly such?. Letos byl cel? leden mraziv? a tak? such?, a tak jsem si ?ekl, ?e vyraz?m na garanci d??ve, kdy? je tak p?kn?. Ob?dnal jsem se a v den kdy jsem m?l jet se r?no probud?m a venku tot?ln? sn?hov? kalamita. Ne? jsem vyrazil sn?h trochu opadnul, proto?e se oteplilo, ale sta?ila mal? vrstva sn?hu a nemohl jsem vyjet ani z gar??e. Nakonec se povedlo, prubnul jsem to a dodriftoval do Prahy v?as a celej i na t?ch letn?ch "slik?ch". To bylo za??tkem leto?n?ho ?nora. Po?as? jsem proklel, ale p?eob?dn?vat se mi necht?lo, proto?e jsem cht?l v z?ruce nahl?sit zji?t?nou z?vadu a mohl bych to taky pro?vihnout, kdy? mi za m?s?c m?la z?kuka kon?it. Ted u? je auto m?s?c v Praze, v?bec nev?m co zjistili, ?e to tak dlouho trv?, ale dokud nebude hezky, tak se tam s t?m m??ou hrabat jak cht?j, alespo? se mi o tu dobu z?ruka prodlu?uje :P
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Sn?h je prd?a, j? jsem takle loni na D1 p?edj??d?l na sn?hu Octavii do kopce, a kdy? jsem byl v nejlep??m, tak jsem se rozrotoval jako kedluben :D . St?lo m? to p?edn? pravej blatn?k a tu Octu jsem poslal na zasn??en? svodidla, odnesle to jen prom??kl?m zadn?m blatn?kem. Hold nev?hoda prokluzu.... Jinak sn?h m?m r?d, kdy? napadne, tak do gar??e jezd?m bokem :D jako Colin :D
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

To je dost dobr? :D to si budu pamatovat , zaj??d?t do gar??e bokem to je fakt fraje?inka :!: :!: :!:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Soused taky ??kal, ?e je to sice sranda m? pozorovat (kdy? je voln? parkovi?t?, tak je?t? p?i n?jezdu drbnu do ru?ky a to zvl?dnu tak dvoje hodiny :lol: ), ale ?e ?ek?, a? to n?kam po?lu... Jinak zvl?dnout powerslide ze Smartem je celkem peklo, ob?as se nezada?? (hlavn? kdy? m?m zaplej prokluz, to fakt nejde) :lol:
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Jinak k vodn? pump?, u? mi ji p?et?s?ovali, a po 30tis. mi p?et?s?ovali symering na p?evodovce, tekl p?ez n?j olej z motoru. Spojen? s vynd?n?m motoru, d?l za p?r korun a cel? za 12 tis?c... :cry:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Hm to je docela darda. To se Ti stalo po t? nehod? s Oct?vi? nebo je?t? p?ed t?m ?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět