porucha řazení - zustava 0 + Zápach benzínu při stoupání

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Odpovědět
Návštěvník

porucha řazení - zustava 0 + Zápach benzínu při stoupání

Příspěvek od Návštěvník »

Zdrav?m,

pros?m V?s o radu ?i n?zor - m?m se sv?m Smartem probl?m. P?i stoup?n? do kopce smrd?, konkr?tn? v kabin? je siln? c?tit z?pach benz?nu. Pokud se jede po rovin? nebo z kopce, je v?echno bez probl?mu. Nem?te n?kdo podobnou zku?enost?

Pak jsem se cht?l zeptat je?t? na jednu v?c. ?as od ?asu se mi stane, ?e po nastartov?n? a pokusu o za?azen? se st?le objevuje na displeji nula ("0") a nen? mo?n? za?adit ??dn? rychlostn? stupe?. Neutr?l (N) se zobraz?, ale pokud za?ad?m zpt?te?ku, zobraz? se m?sto R znak 0, tot?? plat? pro sm?r dop?edu, tedy m?sto 1 st?le vis? 0 a nen? mo?n? se rozjet. Pom??e v?t?inou pouze n?kolikan?sobn? nastartov?n?, pak to z ni?eho nic za?n? fungovat.

P?edem v?em d?kuji za rady a n?zory
HOnza
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak p?esn? tohle, tedy z?pach benz?nu, tady jednou ?e?il Pajoxx, jen?e se pak ?achrovalo s p?esunem f?ra a to t?ma tu nen?. Kdybych j? v?d?l ??m to tenkr?t bylo. Jedin? co m??u doporu?it je kontaktovat p??mo Pajoxe na pajoxx@smart-auto.cz , nebo mu poslat soukromou zpr?vu tady z f?ra. Kontakt na n?j je tak? zde : Pavel Kunor http://www.kunor.cz/kontakty.asp jeho WWW je zde: http://www.smart-auto.cz/
Jinak doporu?uji proj?t palivov? potrub?, hadice, n?dr? jestli n?kde palivo neprol?n?, nebo dokonce nekape. Nejl?pe se to sleduje p?i nastartovan?m motoru, kdy je palivov? syst?m pod tlakem. Prost? vz?t po??dn? halogen a sv?tit, sledovat a ohmat?vat. Tohle je z?vada ?ist? mechanick?ho r?zu, tak?e to mus? b?t n?kde vid?t.

To ?e auto ?ad? jednou jo a jednou ne, tak bych to vid?l na m?lo stisknut? brzdov? ped?l, nebo ?patn? se??zen? brzdov? sp?na?. Je?t? jsem na tohle nekoukal, tak nev?m jestli jsou na brzd? dva sp?na?e nebo jen jeden. Asi bych se nejprve pod?val jestli mi p?i ?azen? 1 nebo R sv?t? brzdov? sv?tla, pokud ano, pod?val bych se jestli brzdov? ped?l nem? je?t? jeden sp?na?, kter? je bu? ?patn? se??zen?, nebo vadn? ( prom??it multimetrem jeho pr?chodnost ) . Pokud i to by bylo OK, pak bych odpojil baterku a pokusil se prom??it "Joystick" ?azen?, jestli v poloze 1 nebo R nezlob? n?jak? kontakt a jestli jsou v?echny kontakty pravideln? sepnut?, tedy h?bat s p?kou a m??it, jestli tam nen? n?jak? kontakt, kter? jednou vede a jednou ne.
Pokud a ni tohle nepom??e, tak pak u? jedin? j?t po kabl?c?ch a zah?bat s konektory, pop??pad? prost??knout Kontoxem, o?istit, zkontrolovat doteky apd. Pak u? zb?v? asi jen servis.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
HOnza

Příspěvek od HOnza »

Super, d?ky moc, Pajoxe budu kontaktovat.

Pokud jde o to ob?asn? neza?azen?, zkus?m se pod?vat na ty kontakty brzdov?ho ped?lu. ?ad?c? Joystick se mi toti? zd? b?t funk?n? bez probl?mu, proto?e na neutr?lu sv?t? N, ale jakmile se zapne kontakt v pozic?ch zp?te?ky nebo rychlosti dop?edu, rozsv?t? se m?sto rychlosti 0. Tak?e po mechanick? str?nce se zd? b?t ?ad?c? p?ka vpo??dku. No, uvid?me, na?t?st? to ned?l? zase tak ?asto, v posledn? dob? se mi osv?d?ilo oto?it kl??kem do startovac? polohy p?i p?ce vlevo (tedy v pozici +/- pro ?azen?), kdy? to vr?t?m zp?tky do N a pot? nastartuji, v?t?inou jede ?azen? u? bez probl?mu.

H.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Je to zvl??tn?. M? to zase d?l? to, ?e kdy? je auto odem?en? a aktivuje se s?m imobilizer, tak standardn? p?i snaze o nastartov?n? zap?p? p??strojovka a na displeji zablik? kl??ek. Pak se mus? na kl??i od zapalov?n? zm??knout tla??tko pro odblokov?n? a kl??ek d?t do polohy 0 a po t? znovu nastartovat. N?kdy ale sta?? jen na kl??i stisknout tla??tko pro odblokov?n? a ani? bych musel d?vat kl?? do polohy 0, tak motor hned nab?hne. Vcelku mi to je jedno, proto?e alespo? nemus?m kvrdlat kl??em sem a tam, ale zar??? m?, pro? to nem? ??d.
U tebe to bude s t?m "Joystickem" tedy mo?n? i n?jak? elektronick? chyba, ale zkus nejprve to nejjednodu??? a uvid??. U? prve m? toti? napadlo, ?e pokud nem? Joystick v po??dku kontakty, ECU nev? v jak? poloze se p?ka nach?z? a tak m??e zobrazovat na displeji "0" v jak?koliv poloze Joysticku krom? "N" kde je kontakt v po??dku. Tak?e to ?e Ti tam pad? "0" p?i p?ecvaknut? na "1" nebo "R" , nemus? je?t? znamenat, ?e jsou kontakty OK.
Ka?dop?dn? a? p?ijde? na cokoliv, tak dej v?d?t.

Te? jsem si p?e?etl je?t? jednou tv?j prvn? p??sp?vek. Pokud Ti ten benz?n zav?n? jen do kopce, tak to asi potrub?m nebude, vypad? to na n?jakou net?snost na n?dr?i. Je to c?tit i p?i pr?zdn? n?dr?i, nebo kdy? m?? plnou? Ka?dop?dn? to omrkni, pokud p?i prohl??en? bude? m?t auto naklopen? ?um?kem nahoru, tak bys mohl vid?t je?t? v?c, kdy? ??k??, ?e to je jen p?i j?zd? do kopce.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

a nemuze to pak byt chybama v ridici jednotce???
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

xlukas.cz píše:a nemuze to pak byt chybama v ridici jednotce???
Jak jsem psal mo?n? je to elektronick? chyba. Mo?n? ?e?en? je nechat si ud?lat diagnostiku, vymazat poruchy, nechat nahr?t aktualizaci software do ECU, ale to u? chce n?koho, kdo tyhle v?ci d?l?. Na?t?st? to dnes nen? takov? probl?m a diagnostikou se zab?v? ka?d? slu?n? servis. Je na tom celkem kulov?, je to jen o pen?c??ch jestli na to ten servis m? a nebo ne, aby si koupil noteboka, pat?i?n? soft?k a kabely za cca 20 litr? a pak u? je to jen o tom jestli je machanik opravdu mechanik a ne cvi?en? opice.
Je?t? m? napadlo, u? se to tu tak? ?e?ilo, odpojit baterku na 15minut a pokusit se t?m ECU restartovat. N?kter? ECU to umo??uj? a n?kter? ne.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
HOnza

Příspěvek od HOnza »

Hmm, je fakt, ?e to m??e b?t asi v ?emkoli. Baterku jsem p?ed n?jak?m t?dnem dob?jel, tak?e byla odpojen? na n?kolik hodin a i pak to d?lalo st?le. Asi nezbyde opravdu ne? ?e se pod?v?m na ty kontakty v p?ce (zat?m se to boj?m rozebrat, p?eci jenom jsem na tom nenajel zat?m ani tis?covku:-) a pokud to v tom nebude, tak to d?m na diagnostiku.
Je?t? jednou d?ky
H.
carda
Příspěvky: 212
Registrován: stř 18 říj 2006, 17:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od carda »

NO JA SEM MEL PODOBNY PROBLEM ?TAK SEM KOMPLETNE ROZEBRAL RAZENI A JE TAT KONEKTOR KTERY SEM MEL ZAOXIDOVANI.A RAZENI JE UDELANO JE TAM MAGNETICKY PROUZEK KTERY KTERY SPINA MAGNETICKE SPINACE.ALE PRESNI NEVIM JAK TO FUNGUJE ROZDELANE SEM TO MEL ABYCH TO MOHL NECHAT PROMERIT ELEKTRIKAREM.A BRZDOVY SPINAC JE POD AUTEM UMISTENY.
Odpovědět