Spojka - Smart roadster vs roadster brabus 2

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Odpovědět
yano

Spojka - Smart roadster vs roadster brabus 2

Příspěvek od yano »

Ahojte,

mam roadster, povodne 110nM 82k, po chipe 141nM a 90k.

Zacala mi smykat spojka, akonahle pridam viac plynu a nafukne sa turbo nevydrzi to - otacky zacnu stupat, ale na rychlosti auta sa to neprejavi, nasledne po jazde je ju dost citit - smrdi.

Mal uz niekto podobnu skusenost? Da sa spojka nejako lahko nastavit / pritlacit? Ak ano, ako? Vie niekto rychlo zohnat novu spojku? V mercedese mi oznamili MINIMALNE 2 tyzdne, maximalnu hodnotu nechceli povedat ;-) Ak ano, za kolko a aku?

Viete o nejakej co vydrzi viac ako seriova? Ak ano kde a za kolko a kedy? ;-)


Noo diki za pripadne rady a drzte sa na zraze ;-)

PS: mal som problem s radenim par tyzdnov dozadu, pomohlo odmontovat actuator vycistit a dat nazad - postupoval som podla thto navodu: http://evilution.co.uk/index.php?page=m ... men=Engine
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

No asi se znáte, ale kdyby ne zkus se zeptat Marka
http://www.smart-club.cz/phpBB3/profile ... rofile&u=7

Má načipovaný roadster, ale se spojkou myslím problém neměl
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

DYK77 píše:No asi se znáte, ale kdyby ne zkus se zeptat Marka
http://www.smart-club.cz/phpBB3/profile ... rofile&u=7

Má načipovaný roadster, ale se spojkou myslím problém neměl
heh uz sa ma pytal a na nic sme zatial nedosli :D

problem este nebol... a co nevidiet asi bude...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak alespoň, že jste porovnali. Životnost spojky závisí na stylu použití a při koupi jetého vozu je třeba připravit se na všechno.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

DYK77 píše:Tak alespoň, že jste porovnali. Životnost spojky závisí na stylu použití a při koupi jetého vozu je třeba připravit se na všechno.
ten roadster ma najazdenych okolo 40 tisic ak sa dobre pamatam... takze mi to je nanjavys divne, ze zomrela spojka po dakom cipe. Ten narast krutaku tam neni az taky velky, aby behom dvoch dni odisla spojka do neznama. to bol ostante dovod, preco bolo o jedneho roadstra menej na zraze :(

dalsia vec je, ze ja mam po cipe najazdenych ca. 90.000 km a stale povodnu spojku. nieco tam sice blbne, ale ako sa ukazalo bol to acutor (ci ako sa to vola) a pravdepodobne to teraz treba cele nastavit este...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Možná jsi měl štěstí, že Ti spojka vydržela, možná máš jinou sérii vozu se zdánlivě stejnou spojkou, ale technicky může mít použité jiné obložení nebo je jiná síla přítlačného kotouče. To člověk samotným pohledem nepozná. Jestli spojka prokluzuje vlivem nárůstu výkonu, asi bych se poohlédl po spojce, která je na takový výkon a točivý moment zkonstruována ( sportovní nebo Brabus ) . Všechny součásti ve voze jsou nějakým způsobem předimenzovány, ale všechno má své meze, takže předimenzování může být cca o 20%, ale nárůst točivého momentu u YANO je téměř třicetiprocentní !
Četl jsem, že vozy s vyšším obsahem a potažmo i výkonem se dělají s motory a převodovkami předimenzovanými až o 50%. Samozřejmě asi platí, že čím vyšší výkon v sérii, tím vyšší dimenze a naopak. Nízko objemová a výkonnostní auta, mají dimenzi na vrch asi jen o 10 až 20 % což v praxi bohatě stačí.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
yano

Příspěvek od yano »

no mna najviac hneva, ze nie som novu spojku hoc aj seriovu schopny rychlo zohnat - v mercedese povedali dva a VIAC tyzdnov, s tym ze nevedia ani garantovat kedy to zozenu... to je dost zle podla mna
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Dva týdny ještě jde. Už jsem na ledasco čekal i mnohem déle
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
yano

Příspěvek od yano »

to ma vazne potesilo :roll:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Já vim no :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Don Martinello

Příspěvek od Don Martinello »

yano píše:to ma vazne potesilo :roll:
Uz som pochopil, preco chces Brabus spojku :lol: .
Odpovědět