Problém s motorem snížení výkonu u forfoura

Řešení problémů s motorem
Daris

Problém s motorem snížení výkonu u forfoura

Příspěvek od Daris »

Prosím kdo máte zkušenosti se snížením výkonu u forfoura 1,1.Mám rok 2004 najeto 65tis.Normálně jedu,zastavím třeba na křižovatce,chci se rozjet a najednou to chcípne :cry: .Tak to nastartuji a ono to najednou nemá "tah"prostě jak když to jde na 2válce,cítim i benzin a neudrží se otáčky...Svítí kontrolka motoru.Pak to třeba ještě ten den přestane a kontrolka mi zhasne a jezdí to zase normálně.Svíčky jsme měnily....Děkuji Daris
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

asi jedině smartnumeric, jestli svítí motor zajel bych do servisu na zjištění závady
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

sviecky, skrtiacia klapka, vaha vzduchu...

rozhodne diagnostika to povie presne...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jo jo, zkus www.smartnumeric.cz a nepocitej s optimismem. Pokud je citit benzin, tipnul bych si za sebe lambdasondu, ale pri cenach ND bych nelaboroval a nechal si udelat diagnostiku, ktera vetsinou zavadu ukaze s velkou presnosti a neni to buh vi jaka financni rana, cca 500,-Kc
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Daris

problém s motorem snížení výkonu u forfoura

Příspěvek od Daris »

Děkuju za nápady, alespoň mám představu. Jsem objednená na diagnostiku do Prahy na Chodov,jen to mám dost z ruky. V Českých Budějovicívh to zrušili... Svíčky, jsem měnila hned jak se to stalo poprvé. Olej pravidelná výměna, neubývá. Dost mě to děsí.
Kamarád má podezření na cívku, že je to častý problém, dělá u Mercedesu.

Daris
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: problém s motorem snížení výkonu u forfoura

Příspěvek od Pajik »

Daris píše:Děkuju za nápady, alespoň mám představu. Jsem objednená na diagnostiku do Prahy na Chodov,jen to mám dost z ruky. V Českých Budějovicívh to zrušili... Svíčky, jsem měnila hned jak se to stalo poprvé. Olej pravidelná výměna, neubývá. Dost mě to děsí.
Kamarád má podezření na cívku, že je to častý problém, dělá u Mercedesu.

Daris
Ten MB Kral v Ceskych Budejovicich je extra neochotna company. Kupoval jsem v CB svoje auticko a taky jsem tam chtel zajet na diagnostiku. Prej "vubec, pane....".

P.R.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

AHoj - nějak sem nestíhal sem zajít.To copopisuješ je škrtící klapka. Chce ji to vyměnit. Měl jsem totéž. ( aměl jsme toho víc - jen doufám, že tě to taky nepotká. motory 1.1. jsou naprosto na H.
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

PS: Pokud chceš pokazit náladu tak se koukni ke mě na stránky... je ještě pár vad , které 1.1. běžně trpí a vyskytují se. ( škrtící klapka, písty, klika, otevírání dvěří, řídící jednotka... ) já se teď peru s písty.Zítra jdem opravovat a snad v pondělí vyjedu....:-)
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

Smartnumeric píše:... já se teď peru s písty.Zítra jdem opravovat a snad v pondělí vyjedu....:-)
ty snad vic opravujes nez jezdis :-(
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Daris

Příspěvek od Daris »

optimismus mě přešel.Jsem zvědavá co to bude teda u mě....
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

SI skoro piš ! - je to maso, cca jednouza 1/2 si švihneme sborku a rozborku motoru. Teď v 90 mám v podstatě generaálku za s sebou. Dnes jsme to dali dokupy a jezdím. Zítra s ním do práce.... :-) pak dojde nové auto a tohel si nechám na krtaší jízdy než na to denodení lítání do práce a pod. Na to ten třívácel není stavěný. Držím ti palce a tě to nepoká,ale kdyby přece - tak dej vědět a mužu dát zkušenosti - neb do Mercedesu to nemá smysl vozit :-) mají jen motory k výměně ,ale ne k opravě... :-) takže je dobré sehnat dobrou dílnu .
Daris

Příspěvek od Daris »

Koukám, ale dobrá nálada ti přetrvává, to tě obdivuji :) mě fakt přešla.Prostě,aby auto bylo v 90 tis na generálku motoru to je prostě zlo.
Pojedu ve středu na Chodov na diagnostiku a vlastně se připravuji na nejhorší :( Je fakt,že jezdim denně sice krátký trasy,ale pořád...
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Koukam ze problemy se nevyhybaji i jinym verzim smartiku. Kazdopadne preji co nejmin investic a hone nervu. Co se tyka nekterych smartu clovek je potrebuje.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Nevím jak u Smart F4, ale jestli zlobí škrtící klapka, tak může být jen zakarbonovaná. U aut často bývá před škrtící klapkou vstupní hadička pro odsávání olejových par ze skříně motoru, což způsobuje ono zakarbonování. Mnohdy stačí klapku jen rozebrat a vyčistit.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

EE - chce to klapku vymněnit. Oni o tom vědí, je to jedna z nejčastější vad na FF 1.1. . u mě to začalo přesně tímhle... občasné snížení výkonu. nastartoval jsem a auto nemělo otáčky, a svítila ikona případně motoru. Rozjížděl jsem se sním jak na 3. Myximální rychlsot jsem vyvinul tak 80 a to bylo asi co říct... a od té doby nic , úplně v poho. No a pak to zacalo.... klika. vylágrovali se šály , jedna se zapekla do kliky druhá padla do vany. takže nákup ND ... problém je, že lágry vám dodají jen jako polotovar a musíš si ho nechat upravit ( teda já to tak udělal po dvou měsících marného boje s nimi, a mi djí orig. že polotovary neberem - prostě neopracovaný kus železa, bez povrchové upravy ) .. taky jim pak dlouho trvalo podle typu motoru a barvy motoru najít správné šály, .. takže jsem nakonec koupil všehcny co mají na 1.1. ( celkem je to přes 50 ks a prostě jsme je zkoušeli která sedne,oni to v katalogu měli přeházené a spustu náhrad.. sami to nedokázali určit ) kliku jsme dali do kupy a když jsme jí teď po 3/4 roce znovu otevírali tak je jak nová, jak z obrázku od Lady :-) ... no a po 3/4 roce se začli objevovat divné zvuky při 3000 otáčkách ... do Mercedesu jsme to dal na diag. a nechali si to tam celý den, ani to neotevřeli což jsem po nich chtěl a večer mi oznámili že je to klika. Takže jsme se zhrozil.. vzal to ke klukum,kokli jsme na spodek a ten je plně ok. pak jsme ještě mrkli na vyvažovací kladku a taky ok. Takže to bylo ze zhora jak jsme jim celou dobu tvrdily a oni že je to ze spoda. Minulý týdne jsme vykuchli motor, otevřeli spodek to j v poho. Nahoře byli vypálené písty, takže nákup pístů, tesnění pdo hlavu a spojkové ložisko ( taky typická vada) a no a v neděli dodělalia už zase jezdím.... ted je mi už vesele neb vvím, že za dva týdny mi přijde uplně nový Roomster Scout a FF už nebudu denně honit a měsíčně na něm nalítávat přes 4000,- .... takže jsem heppppppy :-)
Jedna věc.. serou se jen motory 1.1. - na IT webu jsme četl, že je to jen tím, že Mercedes si udělal nejdřív auto a pak do něj vybíral motor. A problém je v tom, že v Micině v Coltu kde je stejný, je motor uložený jinak než v FF .. a Colty se neserou a FF jak na bežícím pásu.
Odpovědět