Novy clen

Informace o provozu clubu
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

kolik mas celkem najete?
go motoru byla/nebyla?
ta spotreba oleje zaicna byt vyssi. hlidej si to. kontrolka stavu oleje se rozblika az v okamziku, kdy neni tlak oleje = motor bez oleje, turbo bez chlazeni ;-)

preventivne si tu hledej temata o tzv. zmarti nemoci (spotreba oleje, chod na 2 valce)
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Lalda, kde jsi to koupil, příp. od koho. Bývá též dobrým zvykem, když je výměna oleje, tak "autor" tam dá cedulku, na které je stav km. při výměně, do kdy se má měnit znova, /km., příp. datum/ a hlavně o jaký olej se jedná. Když potom doplňuješ, aby jsi dal ten správný. 8) Když jezdíš se "studeným" motorem, bere víc oleje, ale ne zase tolik. Jak dlouho jezdí v Česku? Pak zjistíš, jestli dělal nějakou větší opravu. A Ti prodejce předá faktury a bloky od oprav, které dělal. :!:
Fortwo 0,8 cdi 2002
Lalda
Příspěvky: 8
Registrován: stř 13 bře 2013, 01:11
Bydliště: Jičín

...

Příspěvek od Lalda »

Auto bylo dovezeno z Italie, kdy to nevim :( .Ja jsem ho koupil nekdy v Unoru myslim 13.02.-2013.Jsem prvni majitel v CR.Datum vyroby neni znam,prvni registrace byla 11.mesic-2002.Kdyz jsem stim prijel po prve domu tak melo najeto rovnych 72 200km.Proto si myslim ze Smart nemoc jeste nemel, nevi to ani prodejce nebo aspon to tvrdi.Pry kontrolovaly akorad Vin kod a jestli to nebylo bourany pry vsechno v pohode bez zavad,pak me menily akorad ten olej, filtr a ty 3 svicky vim ze jich tam je 6 tamty nenasli :cry: .Co se tyce motoru tak bych rek ze funguje tak jak ma vykon nestraci ani v kopci.Razeni je taky v pohode a docela i rychle akorad nekdy to trochu trva nez si sam podradi,ale ja si radim furt sam takze v pohode a pri razeni nahoru pod plnym plynem se nekdy trochu proklouzne spojka ale je to v norme si myslim ja a ted jsem zacal trochu pozorovat ze kdyz je velka zima treba po ranu tak prvni asi 3 zarazeni se to trochu vic cukne ale po chvili uz je to dobry a radi tak jak ma verim tomu ze v lete to delat nebude aspon doufam :) .Pak jsem jeste zjistil jednu vec a ty se docela bojim, kdyz jsem sundaval predni mrizku abych se podival jak tam zadelam deni svetla na misto mlhovek, tak jsem vydel pravej predni blatnik ze je opravovanej a i pod tou mrizkou je kus plastu praskliho na to ze to nema bejt bourany je to trochu divny takze dalsi duvod na tu reklamaci vyrazit :twisted: .A ted jsem testoval to brzdeni a je to opravdu tak, levy predni kolo brzdi vic jak ostatni nevim cim to muze byt ale zacinam se obavat jestli to auto nebylo opravdu bourany a nema to stim spojitost uvydime co znich vypadne :( Verim tomu ze az tam nane tady to vsechno vybalim tak ze me asi nebudou mit radost :lol: .A na zaver tem stitek kdy a jakej olej tam mam tam je ale je v aute a ne u pocitace takze asi tak :D .Nemate nekdo informace o tom jestli kdyz to bylo bourany a nemelo bejt je to poruseni smlouvy a mam narok na odstoupeni od smlouvy atd. a jak postupovat a nejaky tipy a vlastni zkusenosti, neco jsem si o tom precet ale tohle konkretne jsem tam nenasel :( Diky moc za odpovedi :D [/quote]
Fortwo 600, 40kw
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Jen krátce, kluci napíšou víc. Pokud je ve smlouvě, že je auto v perf. stavu a nebourané, porušení smlouvy to je, jen to ale prosadit u prodejce. Navíc Ti asi odchází spojka a aktuátor, to cukání.Reklamace auta je běh na dlouhé tratě a bez právníka nemáš moc šancí. Pak nech auto prohlédnout, nej v Smartcentru, nebo Mercedesu a nechat si napsat posudek. Pak sehnat soudního znalce, který to všechno vyhodnotí a napíše posudek k soudu. Nej je, když prodejci tímto pohrozíš a oni couvnou a vezmou auto zpět, vrátí korunky, pač v případě prohry by Ti všechno museli uhradit. Ale je to ve hvězdách. Mě nepomohlo nic, tak po roce a půl dohadů jsem nechal odvézt prcka do Olmíka, kde ho opravili. Stálo to 12 tis., ale to okolo před tím 10 navrch. Nejlepší je, kdo kupuje auto, poradit se s panem Gregorem /Greg/, který Ti ho doveze, příp. opraví a víš, že na něj nemusíš dobu sahnout. Z bazarů je 90% aut bouraných, nebo mají nějaké problémy. Vezmi si jiné, kolik stojí nové a oni chtějí vydělat. :evil:
Fortwo 0,8 cdi 2002
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

no, nic proti gregovi, ale neni jediny, ktery dela servis smartu ;-)

na bezne auto jsou ty km podezrele malo. na smarta je mozne vsecko. jestli to bylo bourane nebo to bylo jenom tuknute na parkovisti zjisti podle nosniku, ktery se skryva pod plastama, drzaky svetel. ramecek kolem chladice, podbehy apod.

pokud nekdo vymenil jenom 3 svicky, tak to neni dobre a vymluva, ze je nenasli, tak to je k smichu. zdelej zadni blatniy, vc. stredoveho (je to spojene v jeden kus) a po oddelani hlinikove vyztuhy by ses mel ke svickam dostat. smarti motor nestoji, jak to obvykle byva. smarti motor je sikmo polozeny. takze z vrchu vidis v podstate jeho roh.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

:? To byl pouze příklad, jak dovést levněji smarta ze zahraničí a nenaletět překupníkům v autobazaru. Ti aby vydělali a to nekřesansky, tak vozí levně bouračky. Servis je už to poslední, udělá ho každý šikovnější mechanik. Navíc, když je z Jičína, okolo se určitě někdo takový najde. :wink:
Fortwo 0,8 cdi 2002
Lalda
Příspěvky: 8
Registrován: stř 13 bře 2013, 01:11
Bydliště: Jičín

...

Příspěvek od Lalda »

Tak jsem vcera vyrazil na tu reklamaci :D .Napsal jsem si vsechny zavady a veci co se mi nejak nezdaji a vsechno jsem mu tam vyjmenoval,chvili se cukal ze to neni mozny a tak, pak jsem mu rekl o tech slepenejch a popraskanejch plastech a ze to je urcite nabourany atd. koukal jak tydyt a zacalo se snim dat jednat nakonec coz me prekvapil se rounou zeptal jak to chci teda redit, jestli to chci opravit nebo rounou vratit penize, rekl jsem ze z duvodu ze to bylo zrejme bourany tak ze chci vratit penize a on ze jo ze se mi ozve az je bude mit do 14 dnu.Takze ja jsem spokojenej :D :lol: .A dneska jsem se byl divat hned na jinnyho nejakej mladej kluk to taha z Nemecka mel jich doma 5 vsechno pres 100 000km ale nic moc vzhledove nablejskany ale jinak hruza a drahy bez zaruky atd.Jen zaplatit vzit tak jak je a nashledanou coz se mi moc neliby takze bouzel asi nic. Proti tomu co jsem tam vydel je ten muj jeste frajer a opravdu bez zavad :D .Takze ted nevim co mam delat na netu jsem nic poradnyho taky nenasel,tak jestli si ho nemam nechat u nich opravit nebo radsi vratit a hledat dal nebo zkusit tady teda nekoho jestli by neco solidniho do ceho bych nemusel solit moc penez nesehnaly. Potreboval bych v tom poradit kde teda shanet nebo jestli nekdo o necem nevi co by za to stalo protoze jinak asi ani nebudu mit cim jed na tu jarni akci :(
Jinak by to mel bejt urcite benzin 600 T 40kw minimalne ale spise bych bral tu 700ku a ne cabrio spis sklo :) .A jeste by me zajimalo jestli nevite kolik stoji ta spojka,aktuator a turbo abych mel prehled. Tak jestli teda neco vite tak dejte prosim vedet diky moc za odpovedi.
Fortwo 600, 40kw
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Vezmi si raději tu 700, ta víc snese, no, ale i papá. Dej si bacha na toho překupníka, tady kluci jednoho nedávno odhalili. Ty veci, záleží, kde je seženeš, ale okolo 20 papírů. Tu 600, co máš a prodejce nic nenamítá k vrácení, vra ji. Měl by jsi s tím jen starosti. Navíc generálka motoru a máš za to jiný auto. :wink:
Fortwo 0,8 cdi 2002
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ten kluk se tady snazil inzerovat, ale nabizi smarty pred go a nebyla s nim moc rec. vychvaloval je, jak jsou dokonale a pritom kopiroval s minimalnima zmenama porad ten samy text ke vsem. same superlativy.
kup nejakeho pres ebay nebo mobile.de primo v nemecku. pres ten ebay jsou levnejsi a mas tam slusny vyber. vetsinou ani nekecaji o stavu auta.

kolik na to mas penez? pomuzu ti, pokud chces. urcite ti od nekoho dojde v soukrome zprave nabidka na dovoz a vyrizeni formalit. to zvladnem taky. pokud mas zajem, ozvi se.

spojka od 5000,- prace od 2500,-
aktuator priblizne kolem 8000,-
turbo nove od 12500,- repas cca 7500,-
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět