Kupa Smart roadster

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Kupa Smart roadster

Příspěvek od HOST1 »

Ahoj,
co poviete na prvy pohlad na tieto 2 smarty?

1.
http://smart-roadster.autobazar.eu/turb ... 29595.html

2.
http://smart-roadster.autobazar.eu/07-t-id5821137.html

Vdaka za kazdy nazor ;)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Na první pohled bych si koupil toho modrého - má klimu. U toho černýho by mi vadila ta "výzdoba". Ani jeden z nich nemá tlačítko na automat - nebo ho nedokážu najít. U toho modrýho ten prasklej čumák - podíval bych se, jestli to je jen povrchová rána. Hezký kola se dají dokoupit.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
max59
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 14 srp 2014, 12:35
Bydliště: okolo Brodu HB

Příspěvek od max59 »

:? Tady někde jsem se dočetl, že klasika má jiný tvar hlavice /madla/. To první, ty kola bych asi nechtěl, protože budou "honit" vítr a bude to nepříjemné na uši. Pouze moje mínění, kdo je má, může posoudit reálněji. 8)
Smarta nechci, zlobí, ale fandím jim.
Ford Focus ST170
smart crossblade 3 cm u PC.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Starý fortůčka bez automatu mají většinou hlavici šaltpáky ve tvaru golfovýho míčku.
Tahle hlavice (z těch inzerátů) většinou existuje s tlačítkem na boku - přepínání na automat. Bez tlačítka se zřejmě dělala do roadsterů bez automatu a fortůček s lepší výbavou bez automatu.
Jinou hlavici pro automat, než tuhle, jsem ještě neviděl - když pominu Brabuse (což není standardní Smartí výroba).
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

V piatok idem jeden roadster pozriet, na co si dat najvacsi pozor a naco sa pri obhliadke mam zamerat?

Diki :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Všechno stejné, jako na Fortůčku - ujeté km versus spotřeba oleje, dva klíče, kód k rádiu, tažné oko atd.
Jediné, co je snad jiné je to (co jsem se dočetl na nějakém zahraničním fóru), že snad údajně nemají úplně nejpevnější přední nápravnici, která se může při nešetrném zacházení deformovat - roztáhnout, což by mohlo vést k mírnému "rozlezení se" předku - vyndal bych vanu kufru a podíval se, jestli nejsou nějaké prasklinky na spojích rámu. Ale vím o tom jen z těch webů a z toho, že se prodává zpevňovací spojovací tyč na spodek nápravnice.
No a pak se můžeš podívat, jak zavírají dveře, jestli nejsou svěšené v důsledku ošoupaných pantů -> ukecat nějakou slevu.
Brzdové kotouče a takové kraviny jsou snadno vyměnitelné, takže bych tyhle věci neřešil.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Pedro
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05 pro 2013, 18:38
Bydliště: Modřice / Brno

Příspěvek od Pedro »

A ještě se podívat na stav střechy - pokud je plátěná - její stav a jestli motorky stahují a zavírají střechu.
ex- Smart Roadster-Coupé 03/2005(F)champagne
ex- Smart 0,7 Passion 07/2003 (I) stříbrný - dcery
ex- Smart 0,7 Passion 05/2003 (D) stříbrný
ex- Smart 451 52kW Passion 04/2007 (A) stříbrný/champagne
5- Smart 451 52kW Pulse 04/2007 (CZ) černý
6- Smart 453 52kW Passion 10/2014 (CZ) oranžovočerný
Uživatelský avatar
jancarik F2
Smart ACE
Příspěvky: 512
Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
Bydliště: praha-sterboholy

Příspěvek od jancarik F2 »

[quote="JBC]tažné oko atd..[/quote]
A když tam nebude tak ho nemá kupovat :?:
Smart fortwo pulse turbo 62kw 11
Smart fortwo pure 700 05 prodan
CC TDI 125kw dsg
mini cooper S 128kw
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Osobně se přikláním k tomu černému. Situace sice není růžová ani u jednoho, ale o toho modrého se nikdo nestaral , nic neřešil ani co se za nehet vejde. Už to, že prodává někdo auto a nestojí mu ani za to jej před nafocením umýt, je u mě prase a od někoho takového raději nebrat. O dalších detailech nemluvě.
Jelikož z těch fotek jinak těžko poznat jak které auto je na tom technicky lépe, tak jen postřehy co mě u toho modrého odpuzuje. 1 - ty puklice na kolech. Plecháče nejsou žádná špica, ale rozhodně dělají Roadstera Roadsterem když jsou vidět, než když je zakrývají takové hrůzy. V kus toho kdo to prodává nebo nafotil = nula. 2 - fotit prodávané kabrio bez střechy s vytaženými okny to je taky luxus, vypadá to krásně no. 3 - Díra v nárazníku + absence záslepek. 4 - okopaný interiér. 5 - zadní RZ přichycená fazetami, taky výkon, nedivil bych se, že je to sešité fazetami celé. 6 - zadní pravé světlo na výměnu.
JBC, podle čeho jsi poznal, že modrý má klimu, napověz mi.

Ten černý též několik výhrad. Odpudivé, poblité potahy na sedačkách vůz jistě zatraktivní - dá se to sundat, spíše narážka na prodejce, hardtop oloupaný a vadná těsnící středová guma. Rádoby zkrášlení reflexními proužky, karbon fólií a lakováním brzd mi říká, že se na to auto alespoň někdo někdy podíval a zamyslel se, ale nutno to brát s rezervou. Jako plus litá kola, zadní nosič, lepší barevné sladění karosérie vs rám.

Jinak obě auta absolutní základ. Což z mé zkušenosti nevadí. Klimatizace se myslím do 45KW verze nedávala a to z důvodu malé výkonnostní rezervy.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Mám obě auta 45 kW, obě s klimou, na rozdíl od ostatních aut, kterými jezdím, u Smartů na výkonu nepoznám, že je klima zapnutá. Asi to bude tou automatickou spojkou ...

Já Ti nevím, ale nemyslím si, že by si někdo na "safety island" namontoval tlačítko ovládání klimatizace, aniž by tu klimu doopravdy měl.

EDIT: Jo a plecháče na Roadsteru, to je fakt HRÙZA! Chvíli jsem přemýšlel, jestli pod zadní kola nemám dát podložky, aby to nevypadalo tak příšerně. Jenže podložky jsou prasečina. A pak mě něco osvítilo! Totiž, koupil jsem si na Fortůčko na plecháče (zimáky) poklice z Mercedesu (viz foto dole), jenže na Fortůčko nepřesně pasujou na předek, tak jsem je dal na Roadstera a je z něj zase krásný auto. (Teda, obrázek je jen ilustrativní, mám je v lepším stavu)

Obrázek
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Příspěvek od HOST1 »

otazka znie, ze ci za tie prachy sa da splasit aj lepsie :)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Myslím, že ne. Tohle je asi tak spodní hranice, za kterou se Roadstery běžně prodávají. Ošoupané.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
jancarik F2
Smart ACE
Příspěvky: 512
Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
Bydliště: praha-sterboholy

Příspěvek od jancarik F2 »

Ty poklice jsou fakt hrůza :roll:
Jako dat na to rumunský auto znaky renoultu nebo na škodovku bugatti...
Smart fortwo pulse turbo 62kw 11
Smart fortwo pure 700 05 prodan
CC TDI 125kw dsg
mini cooper S 128kw
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Me se teda libi :wink: pripominaji mi ty nejlevnejsi alu co se davali jako original na Ecko posledni s kulatymi svetly. 8)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

jancarik F2 píše:Ty poklice jsou fakt hrůza
Které poklice myslíš? Ty černé na modrém Roadsterovi, nebo ty stříbrné, co jsem si na černého dal já?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět