Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Příspěvek od mugwai59 »

Jindřich píše:Ty nemáš doma automatickou myčku pro cabria ????? :D :D :D :D , když jseš z těch Ivančic, nejsi ty za svobodna od Menšíků ????? *VV* *VV*
Ne-eeeeeeeeeeeeeee Jindri, nemam a nejsem :D))) .. ale Mensik byl borec, souhlas, bavic no.1 ve sve dobe a i dnes se tlemis jeho forum, jsem se sem jen odstehoval pred par lety (z blazince od Brna nekam dal) :D)) . Jsem kousek u Ivancic, ne primo ve mestecku:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re:

Příspěvek od HOST1 »

xlukas.cz píše:my tady mame smarty samozrejme radi, ale taky vime, ze se stava a neni to zrovna vyjimka, ze se smart zacne kazit a dat ho dokupy neumi jen tak nekdo, takze potom kdyz budes hledat servis, tak se nesmis divit, ze fakt odbornik, ktery ho opravi, tak bude bud v bratislave nebo v ostrave.

takze i s timto pocitej.

pokud chces pidi auto a fakt nechces smarta, ze chces jedine jeho a zadne jine "za kazdou cenu", tak pocitej i s moznyma investicema. prijit nemusi, ale muzou a nemusi byt male. projdi si forum ty temata a uvidis sam.
jasne cdi ma problemu min.
pokud ti jde o spotrebu, tak kolem 4 litru zere vic aut. a spotrebe 3 litry never. to udelas tak maximalne na dlouhych trasach v radech stovek km na jednu cestu a lehoucke noze - coz asi nebude tvuj pripad, kdyz chces cipovat.

Smart už týždeň jazdí. Kúpeny v nemecku 2003, 140 tkm, cdi, panorama klima elektrika. A má aj teplomer :-). a rád by som doplnil otáčkomer. da sa to dorobiť?
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od Druzeta »

Musíš koupit otáčkoměr a aktivovat diagnostikou.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od Jindřich »

A až budeš chtít ten otáčkoměr připojit, musíš rozebrat kapličku, vyndat ten sdružený přístroj , co je tam ten displej a zezadu se zastrčí ten konektor, no a pak, jak ti píše Družeta, musíš najít někoho s diagnostikou pro Smarta a musí ti to přikódovat. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od JBC »

Nezapomeň, že jsou rozdílné otáčkoměry pro naftu a pro benzín a ještě se liší barvou povrchu, barvou dekoračního kroužku a barvou ciferníku!
Naposledy upravil(a) JBC dne pát 13 bře 2015, 16:22, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od HOST1 »

to s tým budíkom až take strašné nebude. akurát že sa mi nepodarilo pripojiť diagnostiku. motor a prevodovka beží ok ale motor sa nehce ohriať viac ako na 2 "guličky". ma s tým niekto skusenosť. A mam ešte otázku. čo všetko sa dá nastavit v diagnostike?. napríklad svietenie 3-klik na smerovky.... jo a kúpim 2 predné letné gumy ak niekto ma ponúknite.
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od Roman Milo »

Můj motor se taky ohřívá na 2 bubliny, termostat se mi otevírá při 77°C, třetí bublina se vyplní při 79°C. může to být i tvůj případ.
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od HOST1 »

Roman Milo píše:Můj motor se taky ohřívá na 2 bubliny, termostat se mi otevírá při 77°C, třetí bublina se vyplní při 79°C. může to být i tvůj případ.
dik taktiez som myslel na to tak to skontrolujeme
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od JBC »

Když jedu bez výkonu, tak se mi třetí bublina neobjeví ani po deseti kilometrech - klasicky třeba od nás do Reichenbergu, kam to "šudlám" na lehkou nohu, padesátkou, v podstatě z kopce dolů. Když jedu na druhou stranu, po pěti kilometrech mám "plně nahřáto".
HOST1 píše:... ako na 2 "guličky".
Hele, nepíše se náhodou správně slovensky "guľôčka"?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od HOST1 »

piše nepiše. koule nebo kulky... :D . každopádne som jazdil hodinu v kuse asi 40 km a stale je to len na 2 guličky resp. ovály. viac premýšlam ako si to zautomatizovať. jazdim len po meste a na klasdne je to horšie ako v prahe semafor každych 200m
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od Jindřich »

Pokud je správně funkční termostat a nepropouští, tak se ty tři, pozor , já říkám bublinky, ani nevím jak se to řekne slovensky, tak se zkrátka musí objevit i když to postavím před garáž a nechám to blafat jenom na volnoběh. *posádka*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od Roman Milo »

U benzínu je to možné, u nafty těžko.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od Jindřich »

Proč těžko, termostat je stejnej, to by popíralo funkci termostatů u aut, správně to funguje u všech aut v podstatě tak, že termostat to pouští do chladiče, až když se to ohřeje na provozní teplotu, rozdíl může bejt v čase, každej motor se ohřívá jinak a právě proto je tam ten termostat, kterej to automaticky řídí. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od Roman Milo »

Třeba proto, že v malém okruhu je možná stejné množství vody jako ve velkém a proto se nám ty motory tak dlouho zahřívají. V malém okruhu je topení, expanzka a vratná hadice od chladiče.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Kupa Smart cdi cabrio alebo pevná strecha?

Příspěvek od Jindřich »

No , je to přesně tak , jak píšeš, s tím souhlasím, psal jsem, že je to jen otázka času, než se to zahřeje, ale jednou to na ty tři bubliny musí skočit.Holt u některej aut, když se chceš ohřát, musíš jet napš. do Kauflandu do sousedního města. *VV* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Odpovědět