Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od JBC »

Ahoj lidi,

přemýšlím o koupi Forfoura (staré verze, samozřejmě), ale prakticky to auto neznám a hledám někoho v okolí - Liberecký kraj - kdo by mi věnoval půlhodinu času a s vozem mě seznámil, případně nechal chvíli řídit.

Děkuji předem, případnou nabídku prosím jako odpověď sem, nebo do SZ (PM), nebo na mail smart-jbc@centrum.cz
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od Druzeta »

Nabízím vyzkoušení dvou kusu.
Obrázek
Obrázek
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od JBC »

Jsi hodný, děkuji, tyto už mám vyzkoušené. Z neznámých důvodů jim někdy upadne předek, někdy zadek ... Chci vyzkoušet ForFoura v měřítku 1:1.
Těchto v měřítku "1:Kinder" mám asi 12, ale neuspokojil mě ani jeden. (Kecám, nikdy jsem je nesčítal, ale je jich hodně. Víc, než bych chtěl. V tomhle měřítku mám málo čtyřistapadesátek v pistáciové barvě - jak víš.)
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
soray
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj 2012, 21:24
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od soray »

Kupoval jsem ho rodičům, ale jsou v CV, což je pro Tebe asi trochu z ruky? Co by Tě zajímalo?
Smart Roadster 2003 0.7 60kW
Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Raceglaze, ValetPRO, Auto Finesse, Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Autoglym, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od JBC »

CV aka Chomutov? To jo, to je přes 200 kiláků, ale pokud se nenajde nikdo bliž, tak se na Tebe obrátím.

Zajímalo by mě všechno! Sezení, výhled, ovládání (souhrnně - ergonomie), chování a obyčejné jízdní vlastnosti, dělené zadní sedadlo a variabilita zavazadlového prostoru atd. - prostě, opravdu se seznámit.

Hele, je to divný, co teď napíšu, ale: Nechci to pro sebe, koupil bych to dceři. Jezdí starou Feldou, která, ač docela dobře vypadá, má nejlepší roky za sebou. Bojím se tam stavu brzdovýho potrubí a nechce se mi s tím dělat, protože už nejsou k mání takový ty plastový hřebínky na držení trubek pod autem. I když budeš sebepečlivější, může nějaký prasknout. Atd.

Problém je, že má psa střední velikosti, kterýho chce vozit "v kufru podélně ve směru jízdy", tak jestli by se třeba dala sklopit půlka zadního sedadla a udělat tam dostatečný prostor atd.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
soray
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj 2012, 21:24
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od soray »

Zajímalo by mě všechno! Sezení, výhled, ovládání (souhrnně - ergonomie), chování a obyčejné jízdní vlastnosti, dělené zadní sedadlo a variabilita zavazadlového prostoru atd. - prostě, opravdu se seznámit.

Sedí se trochu výš, sedadla jsou užší, ale pohodlná (mám 195cm/90kg). Ergonomie v pohodě, snad jen ovládání oken by mohlo být klasicky na dveřích. Na autě se mi hrozně líbí podvozek, v nějaké recenzi psali, že je tvrdý, ale mě přijde akorát. Na tak malé auto na mě ale působí jistým dojmem i na nerovnostech, nikde nic nebouchá, auto neposkakuje, na dálnici krásně drží směr. Oproti exMeganu III nebe a dudy. Motor mají 1.1 benzín, má hrubší zvuk při akceleraci, pěkně se nechá vytáčet, spotřeba nízká, nemám co vytknout. Upalovat s tím 150 na dálnici ve dvou lidech kopec nekopec není problém. Jízdní vlastnosti v rámci třídy hodnotím jako výborné. Jediné, co je na houby, je svítivost světel, ale možná jsem byl zmlsanej svítivostí H7 v Meganu.

Hele, je to divný, co teď napíšu, ale: Nechci to pro sebe, koupil bych to dceři. Jezdí starou Feldou, která, ač docela dobře vypadá, má nejlepší roky za sebou. Bojím se tam stavu brzdovýho potrubí a nechce se mi s tím dělat, protože už nejsou k mání takový ty plastový hřebínky na držení trubek pod autem. I když budeš sebepečlivější, může nějaký prasknout. Atd.

Pro ženskou podle mého názoru výborné auto.

Problém je, že má psa střední velikosti, kterýho chce vozit "v kufru podélně ve směru jízdy", tak jestli by se třeba dala sklopit půlka zadního sedadla a udělat tam dostatečný prostor atd.

Zadní lavice je dělená, sklápěcí a posuvná. Posuneš vzad (rozsah myslím okolo 20cm) a dozadu si pohodlně sednu i za sebe, do kufru toho ale pak logicky moc nedáš :) Pokud bude vozit psa, nejlepší je sklopit opěradla lavice a celou ji pak překlopíš vpřed - vznikne velký prostor, kam se dostaneš jak pátými dveřmi, tak zadními bočními. Posouvat a sklápět jde lavice jen jako celek, sklápění samotného opěradla je dělené.

Závada byla jen jedna, asi půl roku po koupi se podělalo řízení a výměna díky částečné kulanci stála 30. Jinak 50. Někde jsem to tu kdysi řešil. Jinak šlape bez závad.
Smart Roadster 2003 0.7 60kW
Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Raceglaze, ValetPRO, Auto Finesse, Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Autoglym, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od JBC »

Děkuji za popis a hodnocení, určitě přispěje k vytvoření názoru. Přesto, lepší 1x viděti, než 20x slyšeti.

Hmm, v takový Feldě, nebo už i Fávu, pokud jsi měl dělený zadní sedadla, byla samostatně překlopitelná kterákoliv část opěradla včetně příslušné části lavice. Měl jsem takovou Feldu, dlouhýho kombíka. Pak jsem koupil manželce Hondu a ta, za odměnu, mě donutila jednoho auta se zbavit - že prý jich máme moc! Tak jsem ji dal synovci a ten ji nechal shořet - právě kvůli ohnilýmu potrubí pod autem.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
ufo
Příspěvky: 350
Registrován: čtv 02 dub 2009, 13:56
Bydliště: Kladno

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od ufo »

Ahoj,jelikož jsem byla zaneprázdněna čtu tento příspěvek až teď.
Jsem z Kladna,pokud by byl zájem i já ti mohu mou "divokou vosu" předvézt.
Mám Smarta od r.2009 1.3 benzín a zatím naprostá spokojenost.
Jsem "menší" postavy 167,ale viditelnost z vozu fajn.Denně jezdím do Prahy do práce a v létě a na suchu si troufám i na silnější vozy-dobrý odšťuch a akcelerace z důvodu lehkosti auta..zase trochu nevýhoda v zimě musí se počítat s tím, že je lehké a jezdit s rozumem.
V kufru se složenýma sadečkama jsem vezla i myčku nádobí a gaučik *;-)

PS:tak jsem k dispozici.
Dana :D *smart*
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od JBC »

Děkuji i Tobě za nabídku. Oba Vás prosím - počkejme, až venku slezou ty s.ačky. A mohlo by být nad nulou.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od JBC »

Ještě jednou děkuji všem, ale především a ze všech nejvíce uživatelce UFO, která nás s Forfourem podrobně seznámila, svézt nechala ...!
Mise splněna, ForFour pořízen. 1,5 benzín, 130 kW.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
jancarik F2
Smart ACE
Příspěvky: 512
Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
Bydliště: praha-sterboholy

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od jancarik F2 »

130kw pekne -O -O -O
Smart fortwo pulse turbo 62kw 11
Smart fortwo pure 700 05 prodan
CC TDI 125kw dsg
mini cooper S 128kw
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od Winterwolf »

130Kw :shock: To má víc jak můj dvoulitr turbobenzín 8X/

Ale samozřejmě gratuluji 8)
Uživatelský avatar
jancarik F2
Smart ACE
Příspěvky: 512
Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
Bydliště: praha-sterboholy

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od jancarik F2 »

Tak ma to pro dceru :mrgreen: :mrgreen:
Ještě ze nekupoval pro sebe...
Smart fortwo pulse turbo 62kw 11
Smart fortwo pure 700 05 prodan
CC TDI 125kw dsg
mini cooper S 128kw
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od JBC »

Jezdila mou prastarou Škodovkou. Už rok jsem jí vyhrožoval, že to dám do šrotu - bál jsem se rezatého brzdového potrubí, které se mi nechtělo vyměňovat (protože trubky jsou zacvaklé do plastových hřebínků, které jsou zkřehlé a nedají se sehnat!)
Skoro třičtvrtě roku se společně se svým kamarádem snažila najít nějakou Octavii kombi nebo VW Touran (kvůli přepravě psa) za cenu, kterou by si mohla dovolit. Na několik aut se byli podívat, ale nevybrali nic. Buď na inzerát reagovali a jeli se podívat pozdě, nebo se jim to nelíbilo. A mně vadily ty rezaté brzdové trubky. Tak jsem jí řekl, ať mě nes..čiluje, nebo jí koupím Smarta a bude mít po ptákách. Furt se tvářila divně, ale když jsme dojeli k Daně do Kladna, tak změnila názor a pro změnu sama od sebe chtěla ForFoura. (Možná i na truc tomu kamarádovi, co ji pořád naváděl na 1,9 TDi.) Jenže řekla, že nechce dvoubarevného, nýbrž jednobarevného.
Shodou okolností, když před dvěma týdny jela tou Škodovkou z práce, tak to do ní na křižovatce zezadu "nasmažil" jeden, co nedával pozor. Nejdřív myslela, že jen udělal díru do zadního nárazníku, ale byla to zkrácená a zkřížená kastle, takže Škodovka šla pryč.
Prošel jsem inzeráty, vytipoval pět ForFourů (všechny v ČR, páč to spěchalo) a na všechny se jel podívat. Mě se líbila černá 1,3 s automatem v Gottwaldově, ale ve hře zůstala i stříbrná 1,5 v manuálu na jihu Čech. Včera jsme se na ni jeli podívat a ... rovnou si ji přivezla domů. Sama si našla argumenty, proč chce právě to auto - interiér v kůži (byť částečně poškozené), pod koly podložky, takže kola málem čouhají z blatníků, výkon motoru apod. A vůbec jí nevadí, že na spojkový pedál se musí šlapat fakt velkou silou a posilovač řízení neposiluje tak, jako u té černé 1,3.
Dneska už zase jela do práce svým autem. Fortůčko jsem jí musel půjčit je asi na týden.

Neboj, jančaříku F2, opravdu to není pro mě. Já to budu řídit maximálně tehdy, když po mě bude chtít nějaký servis - ten zase zůstane na mě, jako vždycky.

Jo, taky jsem se byl podívat na tohle: https://auto.bazos.cz/inzerat/61679608/ ... rcedes.php Maximálně mě pobavilo, když mě při zkušební jízdě prodávající řekl, že si to nemůžu zkusit řídit, protože cizí lidi prostě řídit nenechá. Copak jsem spadl z višně? Koupit auto, u kterého nevím, jestli netáhne ke straně nebo netluče do volantu?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
jancarik F2
Smart ACE
Příspěvky: 512
Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
Bydliště: praha-sterboholy

Re: Zájemce o koupi ForFoura hledá možnost seznámení se s vozem

Příspěvek od jancarik F2 »

Klidně stím jezdí ja mít forfora 130KW tak nejezdim ničím jiným :wink: :mrgreen:
Smart fortwo pulse turbo 62kw 11
Smart fortwo pure 700 05 prodan
CC TDI 125kw dsg
mini cooper S 128kw
Odpovědět