Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Barbie
Příspěvky: 14
Registrován: sob 06 úno 2016, 12:23
Bydliště: Vrútky

Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Barbie »

Zdravím všetkých,chcela by som sa stať členom Smart Family a po nejakom poškuľujem.Poprosila by som nejaké rady-typy na čo si dať pozor pri kúpe.Moj rozpočet na kúpu je max do 2000€.Dole pridám nejaké odkazy na pár autíčok,budem rada za každú radu...


http://auto.bazos.sk/inzerat/58094195/S ... benzin.php




http://m.bazar.sk/17283836-smart-forfour-0-6
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Winterwolf »

Nějak pořád nerozumím tomu proč ty prodejci investují do GO a nových motorů a převodovek a pak to auto prodávají..... :roll:

Barbie, za mě ani jednoho :idea:

Ještě si trochu přišetři a hledej auto od roku 2003 aby už mělo motor 700ccm a když už prosklenou střechu tak klimu :wink:
Barbie
Příspěvky: 14
Registrován: sob 06 úno 2016, 12:23
Bydliště: Vrútky

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Barbie »

Ahoj ďakujem za radu,problém je v tom že mám len obmedzený rozpočet takže sa musím pohybovať v tejto kategórii...
Inak niečo som čítala že s tými staršími autami boli problémy z motorom preto má zaujal inzerát že je to urobené.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Winterwolf »

Problém není jen se staršími motory ,ale s každým který má cca 100 000- 150 000km. Musí se udělat repase v hodnotě cca 900€. Nevím jak daleko to máš do Ostravy,ale tam sídlí člen fóra co tahá Smarty z DE a dodá ti ho již profesionálně opravený. WEB

Ber to tak , že hodnota opravy je 50% hodnoty auta co jsi si vybrala a možná jsem zaujatý, ale nevěřím tomu, že ty auta budou opravené aby najeli zase těch 100 000km aniž by se musela dělat GO motoru.

Pokud máš hodně napnutý rozpočet tak spíš hledej jinde než Smarta. Auto je to skvělé,ale není levné na opravy a má dost svých chyb. Abych citoval největšího Smart nadšence tak "Smart si nekupuješ rozumem,ale srdcem"

Lukáš
Barbie
Příspěvky: 14
Registrován: sob 06 úno 2016, 12:23
Bydliště: Vrútky

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Barbie »

To je škoda hrozne som chcela Smarta inak obidvaja predávajúci tvrdia že autá sú po GO ale doklad alebo faktúru nemá ani jeden :shock:
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Winterwolf »

No vidíš do Ostravy to máš co by kamenem dohodil a zbytek došel tak se zkus domluvit tam a budeš mít Smarta po reálné GO a jezdit s klidem :wink:
Barbie
Příspěvky: 14
Registrován: sob 06 úno 2016, 12:23
Bydliště: Vrútky

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Barbie »

No práve do tej Ostravy sa mi moc nechce ísť to by bolo komplikovane,možno si doložím nejaký peniaz a kúpim 2004...
Barbie
Příspěvky: 14
Registrován: sob 06 úno 2016, 12:23
Bydliště: Vrútky

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Barbie »

Jedna otázočka:prečo sú niektoré príspevky na fóre zaplnené otáznikmi?
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od JBC »

Protože ty příspěvky jsou strašně staré. Od té doby se fórum přestěhovalo na jiný server, měnil se redakční systém atd. a u těch nejstarších příspěvků se špatně "přeložila" kódová tabulka znaků.
Také u některých příspěvků nefungují odkazy a obrázky. To především proto, že se změnila zdrojová stránka, na kterou je odkazováno nebo ze které obrázky pocházejí.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od JBC »

Tak jsem prošel celý Bazos.sk. Prakticky všechny Fortůčka jsou přes 100.000 km, tudíž je všichni zjevně prodávají kvůli opotřebenému motoru. A ještě ke všemu vypadají hnusně - kromě toho černého z Čech (http://auto.bazos.sk/inzerat/56732451/S ... AMAALU.php), ale ten je na Barbie drahý a motor taky bude za zenitem.
Když už bych se měl vejít do 2.000 €, tak bych volil tohohle: http://auto.bazos.sk/inzerat/58153291/S ... -Turbo.php a za zbývajících 1.150 € bych se snažil ukecat Grega, ať to odveze k sobě a udělá GO. Finančně by to mělo vyjít a motor by byl v bezvadným stavu, s velkou perspektivou.
Jo, špatný by nemusel být tenhle: http://auto.bazos.sk/inzerat/57964627/P ... -COUPE.php Jen mi tam chybí klima a pár kW.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Barbie
Příspěvky: 14
Registrován: sob 06 úno 2016, 12:23
Bydliště: Vrútky

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Barbie »

Mne sa tiež najviac páci ten z Čiech, no tam tiež bude treba rátať s GO motora, možno oprava automatu a bežný olejový servis... Zvažujem fakt počkať, buď posetrit alebo sa nateraz rozlúčiť s predstavou Smartíka na parkovisku :-( ale ďakujem za všetky rady a pomoc pri hľadaní.. Budem sledovať inzeráty a možno niečo z toho vyberieme :-) ale u vás v Čechách lepšie ceny aj krajšie Smartíky máte :-)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od JBC »

Tak jsem si prošel Bazoš. Akorát místo SK jsem tam dozadu napsal CZ. Tam je Fortůček jak na..áno. Čím to, že na SK jich je tak málo? No nic, to je jedno, pro Barbie je to dovoz, tak už je potom jedno, jestli to přiveze z CZ, nebo DE, nebo IT.

Ale koupil bych si třeba tohodle: http://auto.bazos.cz/inzerat/56612356/S ... -KNIHA.php Pokud teda slečna může mít naftu. Jo, pán tam píše, že to je poloautomat, ale tlačítko to má, tak se buď spletl, nebo je potřeba zkontrolovat nastavení ŘJ.

A kdyby tohle: http://auto.bazos.cz/inzerat/55777712/S ... 5400km.php nebyla nafta, tak prodám toho svýho a jdu si koupit Numerica!
Naposledy upravil(a) JBC dne úte 09 úno 2016, 22:25, celkem upraveno 2 x.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od xlukas.cz »

jenom bych zopakoval, ze reseni je koupit levne s motorem, ktery je pred go a nechat go udelat u nektereho z proverenych mechaniku tady z fora.
je to lepsi minimalne proto, ze je jistota, ze je ta go udelana opravdu poradne a neni osizena jenom na pistni krouzky a pripadne ventily.
ale tomu barbie asi nerozumi. prezdivka mluvi za vse ;-)

obavam se, ze pokud koupis auto bez nasich rad, tak te to auto bude stat o polovinu vic. takze bych ti doporucoval netrvat na aute od svych 18 a vydrzet :?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od JBC »

No, já bych se do holčiny nenavážel. Sice musela vědět, že nick, který si zvolila, asociuje různé myšlenky, ale třeba má tak dlouhé, štíhlé nohy, že? Nakonec, u panenky není nikde napsáno, že je hloupá. To si jen myslíme o těch ženách, které se nechávají přeoperovat, aby vypadaly, jako ta panenka.

Lukáši, píšu to sem už po několikáté - ačkoliv jsem měl nastudované všechny rady pro zájemce o koupi, stejně jsem koupil auto, které žralo olej. To prostě v tom bazaru nepoznáš, kdyby ses rozkrájel. Leda to můžeš ošetřit ve smlouvě, ale to bys to musel kupovat od fyzické osoby, ne od bazarníka - na něm si už nikdy nic nevezmeš.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Poprosím rady:Kúpa Smartíka...

Příspěvek od Jindřich »

Ale pánové, to jste ale nádherně vystrašili a odradili určitě novou krásnou SMARTICI, já bych to tak černě neviděl, chtělo by to delší čas hledat i pátrat, třeba najde ve svém nejbližším okolí někoho, kdo rozumí autům, kdo to někde dokáže zkouknout na vlastní oči a navíc i třeba opravit, ne každý SMART se 100 000 km má odepsaný motor - Barbie, klidně ještě hledej, nic není z t r a c e n o !! *VV* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Odpovědět