cukání

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
Momonkas
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 05 kvě 2016, 09:46
Bydliště: Česká Třebová

cukání

Příspěvek od Momonkas »

Dobrý den prosím jsem nová majitelka smarta prosím mám problém ,že při pomalém rozjezdu mi to cuká a to samé i při zpátečce prosím nevíte čím to je :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Smart fortwo facelift passino 2006 45kw
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: cukání

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj,
1, odpoj baterii na cca 3 hodiny - provede se tím restart řídících jednotek

2, pokud to nepomůže tak si přenastav/nech přenastavit akurátor

3, zkus diagnostiku :wink:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání

Příspěvek od DYK77 »

K tomu nastavení Actuatoru. Jaká tam má být vůle? Píší tam zasunout actuátor do převodovky dokud není cítit odpor a pak jej nechat volně vysunout, následně dotáhnout. Je tam tedy vůle NULA? Mám tam teď asi 1mm. Není tam psáno jestli provádět seřízení za studena či za tepla.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: cukání

Příspěvek od JBC »

DYKu - určitě bych tam nechal právě ten 1 mm vůli.

Momonkas - těch závad může být několik. Já bych to spíš, než na seřízení aktuátoru, viděl na starou ojetou spojku, na které se přítlačný kotouč někde vyhřál víc, než zbytek plochy ... to se blbě vysvětluje, lepší je názorná ukázka. Ale je to tak, že když šlápneš na plyn trochu víc, tak se rozjede rychleji a prakticky bez cukání, že? Taky jsme tu měli závadu, že aktuátor "nejezdil" plynule, jeho pohyb byl cukavý a podle toho vypadal rozjezd.
Hele, takhle od stolu to jsou jen plané řeči, když to nikdo z nás ani neviděl, ani neprojel. Přijeď zítra odpoledne na sraz, tam se Ti dostane mnohem přesnější rady.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Momonkas
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 05 kvě 2016, 09:46
Bydliště: Česká Třebová

Re: cukání

Příspěvek od Momonkas »

Všem moc děkuji ráda bych se přidala ,ale jsem v práci .Mám smartíka chvilku jmenuje se Vilík pěkně jsem se napálila při koupi.Ohnutá náprava,propálená mlhovka a další věci takže po koupi jsem ještě vyplázla 20t tak nadělávám každej den v práci .Vždy jsem ho chtěla i když o tom autě nic moc nevím je to můj mazel tak ho nedám pryč.Ale mám to všude daleko kde se opravují smarty a při mé vytíženosti v práci nemám šanci se dostat v týdnu .Ještě moc děkuji že jste mi odepsali.
Smart fortwo facelift passino 2006 45kw
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání

Příspěvek od DYK77 »

Nedávno se mě ptal kolega v práci , jestli bych mu doporučil Smarta. Prý jej chce koupit dceři , jak si udělá papíry. Tak mu říkám, že auto je to zábavné, prostě srdcovka a že když vyloženě nenaletí, že může být dcera spokojená, ale... Objevují se na něm drobné závady v ne malém měřítku až zapeklité. Vše je řešitelné, ale ať si uvědomí, že servis nebývá dostupný zrovna v místě bydliště, takže kvůli servisu buď hodně najezdí a zaplatí, nebo musí být alespoň méně až středně zručný kutil, který si je schopen některé záležitosti vyřešit sám za pár korun. :idea:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: cukání

Příspěvek od Markéta »

Mně auto cukalo, nový actuator výrazně pomohl.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Momonkas
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 05 kvě 2016, 09:46
Bydliště: Česká Třebová

Re: cukání

Příspěvek od Momonkas »

Hojky prosím pořád mám problém při pomalém rozjezdu mi to cuká,ale né pořád jen někdy na diagnostice nic nenašli tak už nevím.Nevíte někdo čím by to mohlo být už jsem nešťastná :( :( :(
Smart fortwo facelift passino 2006 45kw
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: cukání

Příspěvek od mugwai59 »

Jestli to cuka jen nepatrne, tak to me "cukalo" u obou CDi taky, to neres paklize to s Tebou nemlati zrovna o sklo a operku na sedacce :).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět