Host z Prahy - Letňan -> Smarta Fortwo do práce...

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Host z Prahy - Letňan -> Smarta Fortwo do práce...

Příspěvek od JBC »

Když se pro tu 450 rozhodneš, měl by papíry vyřídit ten, kdo to dovezl, potažmo prodává. Na Tebe by mělo zbýt jen 800,- za přihlášení.
Před čtyřmi lety jsem za "stejného" dal 110,-. Taky neklimatizoval, ještě k tomu z něj "někdo" ukradl budíky ... A motor měl smartí nemoc jak vyšitou. Před koupí jsem nastudoval všechno možné, stejně mě natáhli. To, jestli žere olej stejně na dvoře bazaru nepoznáš a na některý věci si ani nevzpomeneš. Nebo si jich nevšimneš. Nebo je nenajdeš. Jako třeba já teď při koupi Forfoura - nevšiml jsem si, že je něco s mechanikou stěračů, takže hřídel levého stěrače není uprostřed díry v kastli, ale opřená o kraj té díry - budu to muset řešit. Nebo - auto teď stálo týden na slunci (páč mu chybělo kolo) a když jsem po týdnu k autu přišel, ležel na zemi u spolujezdce kabinový filtr -> nějaký debil při výměně filtru ulomil packu na víčku filtru, takže víčko nedrží. Prodávající víčko přichytil elektrikářskou izolačkou, která to teplo neudržela. Takže mám další problém na řešení.

Když budu parafrázovat jednu reklamu z televize: Když ho miluješ, není co řešit. SMART!

Za tu dobu, co ho mám, jsem do něj nasypal asi tak půlku pořizovací ceny a jsem rád, že ho mám!

P.S. Dovoz není špatně. Měl by to ale dovézt někdo, kdo o tom něco ví. Nebo pro to jeď s ním.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Host z Prahy - Letňan -> Smarta Fortwo do práce...

Příspěvek od MilanH »

Za mě .... kup 451 :) aspoň nás tu bude víc... 450 jsou tu v silné převaze

neřeš parkování čumákem k chodníku, je to spíš KURIOZITA než výhodná vlastnost...

já to několikrát zkoušel...
1. nervy, že orvu plasty o obrubník
2. nervy z toho jak obstojí dveře na 450tce, když se do nich opře nárazník auta vedle kterého jsem se "nacpal", vždycky budeš kolmo k chodníku širší než ostatní auta v řadě do které zajedeš, takže znepříjemníš následné vyparkování vozidla které spojí před nebo za tebou, čímž se zvyšuje pravděpodobnost, že Te tím nárazníkem prostě nabere.

otázka do pléna ... kdo z Vás parkujete pravidelně 450tku kolmo k chodníku?

má zkušenost: s velikostí 450 nebo 451 je vždy velká pravděpodobnost, že najdeš místo kam se jiný nevejde.
1. Smartí zákon zní... když vyparkuješ z řady kam se vešel jen Smart, zase se tam vejde jen Smart :)

450 je roztomilé auto ... takový angličák, autíčko ke kterému ji zapomněli přibalit vysílačku.
451 už tak roztomilé není, ale má lepší jízdní vlastnosti a do kufru dáš o krapet víc (zas je to horší s náhradními díly, je jich méně, informací méně a zkušeností taky)

Moje obecná zkušenost je kupovat auto přímo od prvního majitele bez prostředníka, nejlépe když je stále v provozu... pokud byl majitel prase hned to vidíš, kvůli prodeji to maximálně umyje a vyluxuje a někdy ani to ne : )
na kilometry nekoukám, co na autě nefunguje jakoby tam nebylo, je dobrý způsob jak usmlouvat cenu.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Host z Prahy - Letňan -> Smarta Fortwo do práce...

Příspěvek od Druzeta »

MilanH píše: kdo z Vás parkujete pravidelně 450tku kolmo k chodníku?
Momentálně už moc ne ale jeden čas jsem tak parkoval dost často, teď mám svoje parkovací místo.Nikdy jsem s tím problém neměl.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Host z Prahy - Letňan -> Smarta Fortwo do práce...

Příspěvek od xlukas.cz »

Je zajimave, jak se host2 sam posunul od 450 ke 451.
Jenom bych mu jeste chtel rict, ze pokud koupi stare auto, tak do neho pravdepodobne vrazet penize bude. Jestli chces starsiho smarta, tak se s investicema smir.

Odesláno z mého SM-J500FN pomocí Tapatalk
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

Re: Host z Prahy - Letňan -> Smarta Fortwo do práce...

Příspěvek od Ivojah »

Hoste z Prahy Letňan – je to tak nový Smart musel někdo koupit a od samého počátku výroby to byly částky kolem 300 000Kč až 400 000 a více i v roce 2002. Takže následný první pře prodej byl vždy pro prodávajícího velmi ztrátový. Je to auto malé přidané hodnoty dvě sedadla ale ten dizajn co? Při dalším prodeji již finanční ztráta obvykle nebývá taková, ale následný kupující již drží v ruce „černého petra“ dál je auto má li již“ nepříznivá léta“ téměř neprodejné snad do 30 000Kč. 15 leté auto míří do kategorie „veterán“ bez bonusu. Naprosto přehledně možnosti závad Smarta i i „ s cenovkami „ za případné opravy zde vypsal Dyk77. Ano může se stát, že po koupi auta může přijít „řetězovka“ oprav to je riziko ojetin někdy to vyjde a někdy, četl jsem zde o velkých trablích, to nevyjde!
Ale Smart má též spoustu kladných stránek prakticky nerezaví, není tak starost o prahy, plechy karoserie, podvozek vzhledově Smart zůstává stále líbivým autem a investice do případných oprav i vyšších částek by mrzet nemusely vzhledem k nízké původní investici při koupi ojetiny 12 – 15 let staré. Klimatizaci rozhodně doporučuji ta malá „PVC“ krabička se dovede v letním období pořádně „rozpálit“ a v chladnějším období, může se stát i v létě, zase zamezí mlžení oken i v zimně to bezvadně funguje stačí zapnout vyhřívání a zároveň klimatizace „fukar“ nasměrovaný na přední okno a v momentě je vše OK. K zahození není též vyhřívání zadního okna. Přeji dobrý kup ojetého auta. Z počáteční „malé pojezdové“ aktivity jak zamýšlíš si rozhodně Smart oblíbíš a délka cest se prodlouží Smart Fortwo – má prostě něco do sebe! Na malé auto má pořádný akcelerační výkon a vypadá skvěle! Tak co víc? Je to malý „ďábel“ na silnici docela překvapí. Na typy které uvádíš jsem se díval ano prodávají se je z čeho vybírat - držím *1*
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Host z Prahy - Letňan -> Smarta Fortwo do práce...

Příspěvek od MilanH »

Jeste ti muze pomoct vin dekoder do mobilu https://play.google.com/store/apps/deta ... vinchecker prozradi ti kdy bylo presne vyrobeno a ve ktere zemi prodano, plus ti práskne jaká je ve voze výbava

Dalsi pomocnik je tahle krabicka http://m.sunnysoft.cz/zbozi/169PCI-068/ ... 16595.html s timhle programem do telefonu https://play.google.com/store/apps/deta ... owl.torque

Krabicka stoji 400Kc a je to ctecka OBD II spolecne s tim programem ti dokaze precist chyby z ridici jednotky eventuelne je smazat ... u neceho jen kody a jen nekterych chyb ale i to te muze upozornit na potencialni prus.. (HOLT TO NENI OD MERCEDESU) navic ti to na display ukaze online data jako jsou otacky teplota motoru teplota intercooleru tlak turba rychlost. Zastavis na silnici slapnes na plyn a jedes na omezovac a na konci ti to hodi jake mas zrycleni 0-100 a maximalku pricemz ti to dokaze zaznamenat a ulozit do grafu vyse uvedene hodnoty. Tlak teploty otacky atd. Nekdo ze zdejsich samanu by z toho dokazal vyloudit i vystupy z lamdasond a dalsi ale to uz je pro mne vyssi divci. V placene verzi programu (cena plus minus par desetikorun) ti to data nahrava jako video zaznam z kamery telefonu s trasou kudy si jel na google mapach plus vystupy cidel ktery si navolis . No je to hracka :) videl jsem videa kde odstranili ze smartu radio misto nej naintalovali velky tablet a pouzivaji to misto budiku.

https://m.youtube.com/watch?v=rlIyIewFCYM
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Host z Prahy - Letňan -> Smarta Fortwo do práce...

Příspěvek od MilanH »

Ještě jedna věc která může pomoci při koupi vozu https://www.kontrolatachometru.cz/
eviduje stavy tachometru na proběhlých technických kontrolách. Před koupí si vyžádej nahlédnutí to velkého TP kde najdeš info pro vstup do databáze
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Odpovědět