Koupě Smartíka

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Gabi
Příspěvky: 14
Registrován: pát 17 úno 2017, 09:55
Bydliště: Přelouč

Koupě Smartíka

Příspěvek od Gabi »

Ahoj, díky za aktivaci učtu. Taktéž si přeji smartíka, hlavně na dojíždění do práce, jinak máme s manželem i jiná auta, ale smart mě oslovil. Mužu vás poprosit, jukli byste na tyto dvě nabídky...oba dva jsem viděla na živo, manžel je projel. První z Hradce Králové je z venku opravdu jak nový, ale nemá klimatizaci, huře brzdí, urvaná anténa, je ale o dva roky novější než muj druhý vyhlídnutý...https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list


Druhý s riflovým lakem je teda o dva roky starší, ale má panoramatickou střechu, klimošku, jednoznačně lépe brzdí, interiér super, lak není už uplně 1000% ...https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list


Počítáme s dodělání výpustního šroubu na olejové nádrži.....moc díky za názory
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od Druzeta »

U obou bude nejspíš potřeba GO motoru, první bez výbavy, naleštěné, focené v létě-takže už tam musí stát dlouho, plasty lakované po nějakých nehodách, zadní díl je sice bílej ale levá strana a prostředek zadního dílu je nahoře modrej, neoriginální znaky vepředu i vzadu, z fotek to na mě nedělá dobrej dojem.
A toho druhýho vidím problém s případnou opravou laku, i když si budeš dávat pozor tak někde na parkovišti do toho někdo nacouvá a bude problém to dolakovat.

Spíš bych vybíral auto od roku 2003 s motorem 0,7 nebo koupit 0,6 ale aby měla cenu sníženou na nutnou GO motoru, 0,7 se sice taky generálkujou ale není to tak častý jako u 0,6, nebo 0,8 cdi tam se motor nemusí generálkovat.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Gabi
Příspěvky: 14
Registrován: pát 17 úno 2017, 09:55
Bydliště: Přelouč

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od Gabi »

Díky za odpověd. Na ten druhý s riflovým lakem nám pán nabídl slevu 6000kč. Ten první z Prachárny se manželovi také tolik nezamlouval, hlavní duvod byly ty brzdy...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od JBC »

Je to dilema, ale já si myslím, že klimoška je základ. Jak v létě, tak v zimě. Ten džínovej má taky fullautomat atd. Kromě toho, ten červenej je takovej barevnej zblitek, moc bych nedal za to, že to je z nouze ctnost a že byl na zadek bouchlej.
U obou bych se zeptal na doklady od nějaký opravy motoru. Pokud nejsou nebo prodávající není schopen doložit opravu motoru, tak oba budou mít motor před GO, takže k pořizovací ceně bude potřeba připočítat si nějakých 15 - 30 tisíc Kč (podle toho u koho a v jakém rozsahu).
Když už bych si musel vybrat právě mezi těma dvěma, tak bych si koupil toho z tý Sadový (džínovej).

Edit: Ha, kolega Druzeta umí psát rychleji než já.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Gabi
Příspěvky: 14
Registrován: pát 17 úno 2017, 09:55
Bydliště: Přelouč

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od Gabi »

Díky za radu a názor
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od JBC »

Jo, Druzeta má pravdu - pokud se někde najde přijatelný auto s motorem 0,7 , vzal bych raději to - bude, mít i novější hlavní ŘJ a elektriku vůbec, takže "má větší budoucnost" - nehoří páčka světel, umožňuje snadnější montáž elektrických blbovin, jako třeba kamery, nemá relátka pod sedadlem ...
Ale klima, klima je základ!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od MilanH »

z těch dvou bych počkal na toho třetího..

1. hledat původní lak (lak je opravdu jen lak) díly jsou z probarveného plastu
barevné varianty nebo airbrush může být jen památka po nějaké kolizi

2. s klimou (ale musí chodit, nenechat se opít tím, že je potřeba po zimě doplnit)

3. hledat plný automat, poloautomat má na radící páce jen takový "golfový" míček jako ten červený smart
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Gabi
Příspěvky: 14
Registrován: pát 17 úno 2017, 09:55
Bydliště: Přelouč

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od Gabi »

Díky za rady
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od JBC »

Milane, hele, v některých případech panely nejsou jen probarvená umělá hmota - taková stříbrná metalíza je stříkaná na tmavou umělou hmotu. A navrch lak.
Jóóó, kdybych si mohl koupit další 450, hledal bych "pistáciovýho". Numeric až v druhé řadě.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od MilanH »

tak člověče já jsem četl (bohužel zdroj už nevím) že plasty na Smartech jsou durch probarvene. jen na plasty které jsou použity jako náhradní díl bylo použito granulátu který je vyroben drcením - recyklací barevných dílů přímo ve výrobě


také že 451 má o chlup měkčí plasty... které nepraskají jako na 450 teda oni nepraskají ale jsou křehčí...

od teď budu sledovat praskliny na 450 abych věděl co se uvnitř ukrývá :)

PS: nemá tu někdo popraskané plasty ? kdo by potvrdil či vyvrátil co jsem našel ?
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od MilanH »

mě se líbí black jack : )
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od JBC »

Black Jack má nějaké to svoje kouzlo, ale černá se stříbrným tridionem je prostě lepší :!: :!:

Ano, základní barvy, jako třeba moje milovaná "pistáciová", béžová, červená - to je plně probarvený plast, na kterém navrchu je tlustá vrstva bezbarvého laku - osobně vyzkoušeno - hlubší rýhu odbrousíš pryč a zbytek rozleštíš - bez ztráty kytičky.
Některé díly jsou potištěné - jak jinak bys získal třeba Numerica? A některá auta jsou stříkaná - ještě jsem neviděl kbelík ve stříbrné metalíze, aby byl fakt stříbrný a ne šedostříbrný. A ještě k tomu jsou na takových kbelících mapy pigmentu podle toho, kde má forma vstřikovací otvory.

Těm mletým dílů taky moc nevěřím. Mletí je o mnoho dražší, než vzít lopatku nového granulátu z pytle. Alespoň v jedné zdejší plastikárně zmetky vozí do spalovny, než aby se jimi zabývali. A to jsou ty výrobky podstatně menší, takže by se do násypky u lisu málem vešly celé, bez mletí.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od Winterwolf »

MilanH píše: PS: nemá tu někdo popraskané plasty ? kdo by potvrdil či vyvrátil co jsem našel ?
450 rok 2001 a je to zajímavé,ale přední část auta je stříbrná z obou stran i na prasklině (parkoval jsem si za vlastním autem s koulí....) , zadní část je zespoda bílá. Dveře jsem nekoukal.
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od MilanH »

uz jsem našel zdroj: http://www.smartcentrum.cz/cz/smart-centrum-vozy-smart

Díly karosérie se vyrábějí přesným vstřikováním plastů. Tedy bez jakéhokoli následného zpracování, jakým je třeba broušení či leštění. Surovina pro vstřikovací lisy se dováží ve formě granulátu, což s sebou přináší značnou úsporu dopravních nákladů. Smart je velmi barevné autíčko v Hambachu umějí dělat s barvami doslova kouzla. Některé barvy jsou základní (červená, černá a žlutá) a plastové díly je získávají ihned po vylisování a nemusejí se dále dobarvovat. Pouze se přelakovávají dvěma vrstvami bezbarvého laku, aby získaly odolnost proti agresivnímu UV záření. Ostatní díly se dobarvují látkou na bázi polyuretanu. Zvláštní problémy nastávají, pokud vstřikovací lis přechází na výrobu dílů jiné barvy. To se děje 4 - 5krát denně. Změní-li se barva granulátu, mají první vyrobené díly nestálou barvu. Proto se tyto nepovedené kusy rozemelou a přidají se ke granulátu, který slouží pro výrobu černých, tzv. neviditelných dílů.

takže podle všeho... základní barvy jsou probarvené ostatní mají vrstvu na bázi polyuretanu

ale to jsme úplně odbočili od tématu koupě smartíka

nicméně ponaučení ... škrábance v základních barvách jsou lehce opravit :)
proto kupujte základní barvy :)
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Smartíka

Příspěvek od MarcusV »

Jo, je to tak ako hovorí Milan - keď ma z boku zobralo ML-ko, tak črepy čo po mne zostali boli sýto žlté po celej svojej ploche ako aj v zlomoch :D
Naopak, Roadster je obúchaný z parkovísk zo všetkých strán a pod modrou metalízou sa skrýva základný čierny plast.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Odpovědět