Koupím Smart roadster coupe - KOUPENO!!

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od JBC »

Hmm, tak to Ti nepomůžu. Na druhou stranu, jestli do tý doby nenajdeš nikoho, kdo by Tě svezl, tak se přijeď podívat sem: viewtopic.php?f=8&t=5699
Ne jako účastník, ale prostě třeba v pátek navečer tam na hodinu/dvě/tři přijeď, pokecáš, zkusíš a ... uvidíš.
Pokud bys myslel, že tam přijedeš, asi napiš nějaký komentář do toho tématu, aby(-chom) s Tebou počítali.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
xoreon
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03 bře 2017, 19:51
Bydliště: Brno

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od xoreon »

Já už v Roadsteru jel :) v jednom autobazaru jsem si tu našel u Brna :) a teda byl v horším stavu .. ale pocit z jízdy super :) spíš by mě zajímaly nějaký technický data .. mam ted poměrně napnutý harmonogram tak nevím jestli dojedu chlapy :?
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od MarcusV »

xoreon píše: spíš by mě zajímaly nějaký technický data .. mam ted poměrně napnutý harmonogram tak nevím jestli dojedu chlapy :?
Konkrétne technické dáta pokope: https://auta.vsevedko.sk/smart/smart-ro ... 40689.html

To že máš teraz napnutý harmonogram je v pohode, do polovice mája to nejak utrasieš, nie? :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od Liborek »

I Libor č. 1 děkuje za info
teď už jsem stupně výbavy
nevím třeba co je passion
naopak vím, že je dobré, když je v ceně Hardtop a softtouch :D
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od JBC »

Passion nic neznamená. Sice to má značit lepší výbavu, ale v podstatě každý auto má jinou výbavu, podle toho, co si první zákazník objednal. Jeden passion má klimu, druhý nemá. Třetí má full automat, zatímco první dva ne. Podle Passionu se soudit nedá.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od MarcusV »

Liborek píše:I Libor č. 1 děkuje za info
teď už jsem stupně výbavy
nevím třeba co je passion
naopak vím, že je dobré, když je v ceně Hardtop a softtouch :D

V praxi si skús všimnúť (radím podľa mňa najpodstatnejších) - volant s pádlami, tempomat, kožené sedačky, vyhrievanie sedačiek (95% ruka v ruke s koženými sedačkami), palubný počítač, tykadlá/budíky v strede, držiak na pohár nad CD držiakmi, klima. Celkom milé je aj automatické svietenie + coming home lights a samozrejme pekné kolesá.

Celkom fajn sú tieto stránky:
Základná výbava pre Coupe (a optional pre klasický Roadster) - http://fq101.co.uk/how-to-guides/fortwo ... -equipment

Doplnkové balíčky výbavy - http://fq101.co.uk/how-to-guides/fortwo ... n-packages
-> Pri nich je to ošemetné, lebo existujú rôzne na žiadosť zákazníka divne vybavené autá, potom ďalšie kde ľudia niečo pridali alebo skôr odobrali a predali a potom skladačky zo skladových zásob ku koncu výroby, kedy vzniklo kopec rádoby Brabusov a podobných divností (pri dobrom filtrovaní ti mobile.de vypluje úplné obludárium). Ale zase pri väčšine Roadsterov to vie byť dobrý indikátor toho, čo by tam malo byť - pri mojom to sedelo presne, chýba mi Safety plus balík, čiže hmlovky, elektrické zrkadlá a bočné airbagy, plus majiteľ pôvodné Spikeline disky asi predal a boli tam iné - ale podľa datacardu z továrne vyšiel s nimi.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od Liborek »

Tak já třeba schválně hledám látkové sedačky. Nemám rád kůži. Ovšem se zbytkem si rozhodně nechám poradit.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od MarcusV »

Liborek píše:Tak já třeba schválně hledám látkové sedačky. Nemám rád kůži. Ovšem se zbytkem si rozhodně nechám poradit.
Hej, v lete je to oštara, lebo je to horúce jak čert (v zime vykúriš), ale oproti látkovým sa na nich nerobia žmolky, menej sa odierajú na krajoch a v prípade roztrhnutia ich ľahšie opravia (jednoduchšie zohnať čiernu kožu ako vzorovanú látku).
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od Liborek »

Pročetl jsem tu výbavu a jsem z toho ještě více zmatený.

Pokud měl roadster coupe v základní výbavě pevnou střechu, potažmo odnimatelnou, může to znamenat, že vozidlo s Hard top -em nemusí mít vůbec el. skládací plátěnou střechu ? :?:
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od Liborek »

Exterior Roadster Roadster Coupé
Tridion in black S O
Tridion in silver O S
Electric soft top S O
Hard top - S

kdy:
S - standardní výbava
O - doplňková
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od MarcusV »

Pochopil si to úplne správne - v základe si mal jednu strechu. Ergo pokiaľ si kúpil Hardtop, elektrická tam nebola a naopak.

Samozrejme existuje prestavbová sada z elektro na Hardtop, alebo naopak môžeš aj na Hardtop namotovať elektro (aj keď to bude pekelná operácia), ale cenovo je to úplne mimo (minimálne v prvom prípade) a ak také auto aj nájdeš na predaj, tak také určite nevyliezlo z továrne.

Skôr by som sa našprtil tie doplnkové balíky, na ktorých sa naučíš, že volant by mohol znamenať že tam mali byť iné kolesá a podobne, prípadne čo máš očakávať keď na foto nie je vidieť všetko.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od JBC »

Je pravda, že i na kožený sedadla se dají natáhnout látkový potahy. Kromě těch všech chyb, co kůže má, mi vaděj ty vydojený sedadla řidičů. A myslím, že není možné, aby jedno auto mělo obě střechy současně ...

Jinak je všechno relativní. Třeba pro mě jsou pádla pí.. hloupost, protože si neumím představit jak ten čudlík hledám, když mám volant otočený o 120°. Nebo o víc. Šaltpáku na podlaze najdu vždycky na stejným místě. A třetí rameno volantu akorát zbytečně překáží, netuším, co je na něm "sportovního". Leda to, že blbec možná pozná, kdy má kola rovně.
Nebo tempomat. Pracně jsem ho udělal, a je mi úplně na hov.. na nic. Když si nastavím nějakou rychlost, tak nemám kam dát tu nohu!! Stejně ji musím mít furt na stejným místě a v podstatě furt šlapat na plyn. Když ji chci dát z plynu, tak vlastně násilím držím chodidlo přitažené k sobě a je to prostě nepohodlné (na rozdíl od Fortůčka, kde je to výtečná věc). Takže se hodí jedině v težimu LIM (maxSpeed).
Tykadla? Teploměr dobrej, tlak turba je zbytečná blbost - jedu podle toho, co mi dovolí silnice a je mi jedno, že plním na max., když víc to stejně plnit nejde.

Daylights and coming home se dá povolit na každým autu. Ale stojí to nějaký prachy.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od Liborek »

Otázka je čemu říkáš obě střechy současně.
Mrkni na video
https://www.youtube.com/watch?v=yyBMQwkCzsw
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Tom
Příspěvky: 159
Registrován: stř 21 lis 2012, 01:02
Bydliště: Praha

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od Tom »

Obe strechy existujou. Stacilo zatrhnout priprava pro hardtop a kouput hardtopa v prislusenstvi. Sam jsem si hardtopa jakoze dodelal a mam klidny spani (Stojim venku na desti).

Tlak turba je dobrej k plno vecem! Napr kdyz je studenej motor, tak vis, kolik muzes tlakovat, resoektive netlakovat, aby se studeny turbo a studenej motor neprasil. Fajnsmekr to pozna podle citu stejne i bez budiku : D

Dalsi vec,otrebuju jet nejakou konstantni rychlosti a chci setrit motor a dalsi komponenty, zvolim si tedy takovou polohu plynu,abych zbytecne do motoru netlacil vzduch, kterej stejnak neudela temer zadnej vykon navic. Za me nutnost. Jsem ale uchyl s vice diagmozama :D
Roadster Coupé 60kw
www.detailingclub.cz
Tom
Příspěvky: 159
Registrován: stř 21 lis 2012, 01:02
Bydliště: Praha

Re: Koupím Smart roadster coupe

Příspěvek od Tom »

Ted ta kuze jo, pro me bozska kombinaxe je alcantara a kuze. Bohuzel prava brousena kuze misto alcantary je z rise utopie. Hadry v roafsteru jsou dobry,sam mam v nich asi 4sezony,ale kuze mi prijde lepsrjsi :)
Roadster Coupé 60kw
www.detailingclub.cz
Odpovědět