Koupě smart

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Koupě smart

Příspěvek od HOST1 »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zkušených majitelů na názor na smartíka https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list , vozidlo na papírech z FR. Historie najesná. Jaký jsou rizika u tohoto vozu, na co dát pozor pří výběru?

Děkuji za všechny rady!!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Koupě smart

Příspěvek od xlukas.cz »

Tyto rady jsou tady uz mnohokrat. Staci si je precist. Z obrazku nikdo nepozna jak je na tom auto technicky. Ale nekdo ho videt mohl.
Je to posledni rok pred novym modelem. Uzijes si skvelou hudbu. Motor relativne bezproblemu. Turbo taky. Zalezi to jenom na tom, jak se k nemu choval predchozi majitel.

Je to o stesti. Jine auta maji daleko horsi problemy a daleko vyssi naklady na servis.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě smart

Příspěvek od MilanH »

Tenhle kousek mají na černém mostě cca už od 6/2016
jako jeden z mála co jsem viděl má opravdu posilovač
prasklý pravý blatník, a další kosmetika

tehdy vrčel, ale nejel jsem s ním

vzhledem k době jakou se nabízí bych šel po slevě

Delivery date: 02 02 2006
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Koupě smart

Příspěvek od HOST1 »

Díky za info dnes jsem ho projel, jak to myslis že vrčí? :) spis co by to mohlo znamenat? Příslo mi že trochu kope převodovka, ale nemam zkušenost zda to je normal. Ted ho maji za 59 nevím co by mělo být adekvátní aby slevily. Nevíš kolik stál před tím? Není na papírech takže jsem jim řekl 54 je to furt moc? Díky moc za info!!! Blatníku jsem si vůbec nevšiml pouze poškrábaný sloupek
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě smart

Příspěvek od MilanH »

vrčí jako že běží, byl jsem se na něj podívat v době kdy jsem o Smartech věděl úplný prd,
zatím co teď už vím,že nic nevím :)

už si nevzpomenu co stál před tím, to že vrčel ... to jako že šel nastartovat... nebyl jsem schopen posoudit co mám mám a nemám slyšet
tehdy jsem zkoušel jestli tam opravdu je posilovač, a ten to opravdu má

nelíbili se mi fólie na oknech, (určitě tím nejezdil důchodce)
nemusím popelníky (jsem nekuřák)
a popraskaných plastů jsem se bál

kopat může jen nevyladěné řazení, tomu může pomoct Mercedes diagnostika která ho naučí znovu řadit (a nebo to může být něco horšího)

kup si Bluetooth diagnostiku za 300 připoj ji k androidu píchni to tam a načti si chyby... z toho poznáš co mu je..

mrkni se na spoje mezi vanou a blokem, krytem rozvodů, víkem ventilů... když byl motor dělaný... mohl by tam být vidět "silikon" kterým to těsní ale to by ti poradil někdo kdo ty motory dělá.

a budu tu za chytrolína když řeknu že bych si chtěl před koupí změřit tlaky ve válcích...
jedině tak budeš mít jistotu s motorem (nikoliv s turbem)

Když tahají překupníci auta z Německa, kontrolují stav kilometrů u německého TÜV dají se tam zjistit kilometry při kterých dělali technické kontroly

u aut která jezdila v čechách se to dá zdarma zjistit taky.... na www.kontrolatachometru.cz
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě smart

Příspěvek od JBC »

MilanH píše:kopat může jen nevyladěné řazení, ...
Mě okopává špatně namazaný aktuátor spojky - za studena příliš tuhé mazadlo. Akturátor se tak pohybuje pomalu, takže aktuátor řazení "vytrhne" kvalt dříve, než je sešlápnutá spojka -> "kopnutí", pak to zařadí kvalt a chvilku trvá, než "řidič pustí spojkový pedál" -> když jedu rychle, klouzne spojka.
Dělá to za mrazu, první minutu až dvě. Je potřeba plyn jen tak lechtat.
Ale kdybyste viděli, jak se mi do toho nechce! Přitom upevňovací šrouby nemám zarezlé, celý aktuátor je vyčištěný, akorát se musí odmontovat motorek a celý "střeva" vymýt od použitého maziva. A že jsem ho tam dal ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě smart

Příspěvek od MarcusV »

JBC píše: Mě okopává špatně namazaný aktuátor spojky
Pridám vyriešenú skúsenosť s kopaním - nikdy nevymenený olej v prevodovke/čierny puding. Po výmene išiel hladučko jak 9 stupňové GLC :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Odpovědět