Koupě Smart Roadster

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

Zdravím vás chlapci. Jsem rád že mohu zavítat na vaše stránky a také mám pár zásadních otázek ohledně smartíku na který se chystám tento víkend zajet podívat a potřebuju vědět pár věcí na které si dát pozor před koupí abych nenalítnul. Takže první otázka nejčastější závady nebo vady smartíků na co si dát především pozor ;-) Tím myslím samozřejmě především motor a třeba pohon ;-) a druhá otázka je spíš taková individuální a to jestli se nepletu tak smartík jelikož má celou karoserii z plastu tak šasi nebo teda rám vozu bude železný kde si dávat nejvíc pozor na korozi třeba ;-) Doufám že si někdo udělá čas a dá mi pár rad před koupí co si zkontrolovat abych nenaletěl. Naskytla se mi příležitost pořídit Smart Roadster za hezké peníze. Jediný co jsem se dozvěděl že prý nejde stáhnout střecha že se popotáhne a dál nejde ovšem co sjem se dozvěděl zde z fóra u vás tak by to mohli způsobovat i dorazové mikrospínače. Ovšem pokud se střecha popotáhne a nedojede tak to znamená že by měl být problém vyřešitelný ;-) Děkuji za veškeré odpovědi a názory a už se těším až se na něj pojedu podívat. Sháněl jsem totiž druhé auto co budu využívat na dojíždění do práce a to i v zimě a vzhledem k tomu jak u nás solej silnice tak jsem chtěl spíš něco s plastovou karoserii což smart je optimální i co se týká nízké spotřeby a vzhledem k tomu že jsem hodně na sporťáky tak roadster byla jasná volba ;-)

S pozdravem,

Fanny (budoucí člen) ;-)
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od MarcusV »

Ahoj,

ak sa dá, tak nám sem hoď link na auto alebo nejaké bližšie info. Konkrétne pri Roadsteroch je veľká šanca, že ho bude niekto poznať.

Tridion (železný rám, na ktorom sú plastové panely) hrdzavieť vie, ale najskôr na poškriabaných a neošetrených miestach.
Inak pozor na veci ako pri bežných Smartoch - motor oblitý od oleja, nadmernú spotrebu oleja a prípadnú dymivosť, popraskané panely, kopanie a buchot pri preraďovaní rýchlosti, stopy po zatekaní,... veľa sme toho prebrali aj tu, tak si to prejdi.
A taká osobná rada na záver - ak je to 45kW, tak za mňa, nebrať ak nie je čerstvo po generálke.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

určitě zde je odkaz na auto:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list

jediný problém jak říkám na autě je ten že nejde stahovat střecha úplně ale to je asi jediný problém. Na auto se jedu podívat teďka o víkendu tak uvidíme ;-) Snad s ním nic nebude a bude v cajku po motorové stránce a jízdních vlastnostech ;-) jinak děkuju za rychlou odpověď ;-)

Fanny
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od JBC »

Jestli se dobře pamatuju, tak tohle auto bylo na http://www.l72.cz na prodej za 80 nebo 90 asi rok. Hezká cena a trvalo tak dlouho, než ho někdo koupil? A když už ho koupil, proč ho po půl roce prodává? Nevim.
Zeptal bych se třeba na to, když má poškrábanej levej blatník těsně před dveřma a dveře už ne, jestli stačilo vyměnit panel na dveřích, nebo jestli to byla větší rána a má to nějak kamuflovanej práh ...

Obrázek

Nebo proč u levé nohy řidiče chybí plastový kryt sloupku? Nějaký původní majitel ho ukopl, nebo ho zapomněli vrátit při rovnání sloupku?

Jo, když si v tom inzerátu rozkliknu "Zobrazit více informací o autě", tak bych děsně chtěl vidět ten nastavitelný volant a automatickou klimatizaci. To bych trval na tom, ať mi to ten prodávající předvede!

Jinak - pokud si chceš koupit Roadstera na dojíždění do práce, zamysli se, jaké máš podmínky na parkování. Já osobně můžu parkovat jen u kraje silnice v řadě za sebou, nemůžu stát mezi auty na parkovišti u nákupáku - abych dokázal do auta nalézt (a vylézt, samozřejmě), potřebuju mít dveře otevřené dokořán. A tyhle dveře jsou extrémně dlouhé (asi 120 cm?), takže abych je otevřel, potřebuju mít vlevo strašně moc místa. Ale já mám nadstandardně objemnou figuru, Tebe to třeba trápit nebude.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

Těžko říct já jsem kdysi takhle kupoval taky jedno auto který měl majitel asi půl roků a pak ho zase prodal a do dneška mi auto slouží. Jasné však to by jsme zjišťovali proč je poškrábanej a popřípadě další oděrky na karosérii .....Samozjřemě si auto zvedneme na zvedákách pro bližší kontrolu podvozku.....a celku vozu....Podmínky na parkování mám ideální jelikož dělám v detailingové dílně kde máme parkoviště pro 20 aut a k tomu garáž takže nevidím problém ;-) a když jsem doma auto nechávám v garáži. Co se týká dvěří......vlastním Hyundai Coupe 2.7 V6 a ten také nemá nejkratší dveře takže toho se nějak nebojím ;-) A jsem hubenější postavy spíš sportovní takže by problém nebyl každopádně děkuji za další radu ;-) samozřejmě karosérii budu kontrolovat včetně podvozku tak uvidíme ;-) Na ty plasty jsem se právě ptal a na ty si budu dávat pozor aby nebyli prasklé kvůli nějaké havárce pokud ne tak si myslím že nebude co řešit ale to uvidím v sobotu ;-)

Fanny
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od JBC »

Tak si při tom prohlížení nezapomeňte vyndat přední kufr! Je to na 4 "šroubky", které se velkým šroubovákem nebo malou mincí pootočí asi o 90° a celá vana se vytáhne ven a položí vedle - je tam trochu vidět na přední nosníky.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od xlukas.cz »

Xenony se davaly do roadstera?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od Winterwolf »

Nedostatků to teda má vcelku dost

1, blatník u řidiče + rám dole a překvapivě to končí u dveří :evil:
2, zadní nelakovaný panel vypadá, že je prasklý ( levá část) - to možná bude stékající voda..
3, přední maska je blbě opravená ( vpravo od znaku Smart)
4, pravá mlkovka bude prasklá páč je víc zamlžená než levá
5, pravé světlo je blbě nalakované a loupe se
6, střecha nebude banalita vzhledem k té bouli nad řidičem....
7, nesvítí některá tlačítka v interiéru
8,originální rádio evidentně někdo páčil šroubovákem ven
9, zadní světla také vypadají jak když do nich teče...
10, technická do 03/2017 *5*
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od jouda »

Ahoj , nevím jestli je to to auto co stalo na podzim v Praze a byl jsem se na něj podívat se Zbyndou když chtěl koupit Roadstera.
Vypadá hodně podobně , střecha mu také nešla. Tenkrát jsme do toho sedli nešlo zařadit tři čárky na palubce , při proííždce to začalo jít na dva válce a malém jsme se nevrátili , a turbo tlačilo max 0,5 .Tak jsme jeli hodně rychle pryč. Co vím na 100% tak vzadu při oddělání koberce v kufru ,co kreje pojezd střechy bylo mordované ven čerpadlo benzinu .
Je tam malý otvor a aby to dostal
někdo ven ,tak byl zohejbaný plech jak konzerva rozdělaná kleštěma , podle toho poznáš jestli to je to auto.
Na střechu pozor všechny díly jsou min za 5000 kč ( přední pojezdy, bovdeny, zadní pojezdy) levněji nikde nekoupíš.
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od MarcusV »

jouda píše:Ahoj , nevím jestli je to to auto co stalo na podzim v Praze...
Tiež sa mi zdá, že je to toto auto - my sme ho pozerali ešte niekedy koncom augusta pre kamarátku (len mail a fotky). Čo si ale pamätám, tak by sedela farba, kolesá, nefunkčná strecha a chyba prevodovky. Plus ešte viem, že mal prasknuté čelné sklo niekde pri spolujazdcovi pod stieračom.
Vtedy išiel myslím za 80 - 85 tisíc.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

Winterwolf píše:Nedostatků to teda má vcelku dost

1, blatník u řidiče + rám dole a překvapivě to končí u dveří :evil:
2, zadní nelakovaný panel vypadá, že je prasklý ( levá část) - to možná bude stékající voda..
3, přední maska je blbě opravená ( vpravo od znaku Smart)
4, pravá mlkovka bude prasklá páč je víc zamlžená než levá
5, pravé světlo je blbě nalakované a loupe se
6, střecha nebude banalita vzhledem k té bouli nad řidičem....
7, nesvítí některá tlačítka v interiéru
8,originální rádio evidentně někdo páčil šroubovákem ven
9, zadní světla také vypadají jak když do nich teče...
10, technická do 03/2017 *5*
Ten blatník u řidiče toho jsem si nevšimnul uvidíme až se na něj mrkneme. Dále zadní panel u spz vypadá prasklý ale může to být chyba ve fotce nebo klam uvidíme. Přední maska jsem si všimnul toho pruhu jak byl nárazník nejspíš nastavován samozřejmě se na to budu zaměřovat. Mlhovka nemusí být prasklá může být už plast poškozený stářím. Je to starší auto takže mlhovka může být v pořádku jen by stačilo rozleštit uvidíme.....hodně se s tím setkáváme u nás v dílně. Co se týka nalakovaného světla tak lak na světle nejezdí takže to není žádnej svět a dá se to přelakovat.......Co se týká střechy je pravda že jsem si tý boule nevšimnul tak taky prověříme. Tlačítka v interiéru může bejt jen žárovka v nich špatná pokud se dají vyměnit není problém. Co se týká rádia taky moc nezáleží.......U zadních světel samozřejmě pozor budeme dávat. A co se týká technické nejdřív zjistím jestli to má zaplacené EKO. Jde hlavně o jízdní vlastnosti aby nebyl vysranej motor, převodovka atd......co se týká plastů lakování atd to zase taková hrůza není. Spíš jestli nebylo třeba bourané to je věc další.

Fanny
Naposledy upravil(a) HOST2 dne úte 21 bře 2017, 20:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

jouda píše:Ahoj , nevím jestli je to to auto co stalo na podzim v Praze a byl jsem se na něj podívat se Zbyndou když chtěl koupit Roadstera.
Vypadá hodně podobně , střecha mu také nešla. Tenkrát jsme do toho sedli nešlo zařadit tři čárky na palubce , při proííždce to začalo jít na dva válce a malém jsme se nevrátili , a turbo tlačilo max 0,5 .Tak jsme jeli hodně rychle pryč. Co vím na 100% tak vzadu při oddělání koberce v kufru ,co kreje pojezd střechy bylo mordované ven čerpadlo benzinu .
Je tam malý otvor a aby to dostal
někdo ven ,tak byl zohejbaný plech jak konzerva rozdělaná kleštěma , podle toho poznáš jestli to je to auto.
Na střechu pozor všechny díly jsou min za 5000 kč ( přední pojezdy, bovdeny, zadní pojezdy) levněji nikde nekoupíš.
No prodejce mi říkal že prý se na něj byli už podívat dva lidi a že teda říkal že nejde ta střecha a že dával i slevu na auto ale že i přesto nakonec auto nechtěli. Tak je to možné že se jedná přesně o toto auto. Pokud nešlo zařadit tři čárky tak určitě vyzkoušíme projedeme a prověříme pokud se to potvrdí tak je to jasné......I co se týká těch dvou válců a toho turba. Jedu se na to podívat s kamarádem co má autodílnu vedle nás tak to prohlédneme pořádně. Když teda budou zvohejbaný ten plech tak to asi bude ono tak uvidíme......Tak mě tak nějak netrápí ta střecha jak jsem předtím psal auto chci používat převážně k ježdění do práce a to hlavně i přes zimu. Ta střecha by se dala skousnout.....Hlavně pro mě hlavní věcí jsou aby bylo motorově v pořádku, co se týká převodovky tak taky, pohonu a samozřejmě aby nebylo bourané. Prostě aby jelo jak má jak se říká.... Ale určitě se podíváme na všechny tyhle věci a uvidíme když se to potvrdí že se jedná o to samé auto tak se budu hodně rozmýšlet a houpat......Díky moc ;-)

Fanny
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

xlukas.cz píše:Xenony se davaly do roadstera?
Já si myslím že tohle je kec ale tak xenony nejsou důležité. Hlavně když to svítí jak má ;-)

Fanny
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od jouda »

Xenon origo tam určitě není , myslím že to tam ani origo nikdy nebylo.
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

jouda píše:Xenon origo tam určitě není , myslím že to tam ani origo nikdy nebylo.
smarta sice nemam a chtel bych kupovat ale souhlasim urcite nebylo....

Fanny
Odpovědět