Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Wetterwachs
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22 kvě 2017, 06:52
Bydliště: Brno

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od Wetterwachs »

Moc děkuju všem smartklubákům za rady a zejména JBC s extrémně šikovným parťákem a Winterwolfovi za pomoc nejen na dálku, ale i na místě. Rady k nezaplacení od tří šarmantních fešáků mi moc pomohly a ještě udělaly už tak fajn den ještě lepším.

Budu se snažit všechny rady dodržet a o další si jistě brzy řeknu. Určitě to bude chtít opravit to zavírání na zadním okně, neudrží se někdy ani v max horní poloze a nechci, aby mi při zavírání chtě-nechtě bouchalo. A vylepšení a dodělávky od známého JBC jsou jasnou věcí, takže se začínám pomalu těšit na exkurzi do jablonecké mincovny ;-)

Winterwolfa ještě prosím ty rozměry, jsou to tyhle? http://colo.rajce.idnes.cz/COLO_FOTKY/# ... _smart.jpg Kufr je někdy lepší mít zakrytý, tak bych na tom hned začala makat.

Krásnou neděli!
Pistáciové ForTwo 450 Coupé (Pulse, 09/2004, benzín 698 ccm, 45 kW, servo)
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj, ano to je ono.

Doporučuji to udělat z něčeho pevnějšího at si na to můžeš hodit třeba bundu.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od JBC »

Jo, mimochodem, na ten oběd jsme byli pozváni do mo/hotelu "U jezera" na jižní straně Oseku (Oseka?). Přesto, že z jídelního lístku jsem nebyl úplně moudrý a pod jednotlivými pokrmy jsem si nedokázal konkrétní jídlo představit, tak výsledek byl překvapující a restauraci mohu jedině DOPORUČIT!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
kubiq
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led 2014, 21:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od kubiq »

Můžu se zeptat jaký máte pocit z toho posilovače? Plánuji ho zabudovat do svého, tak jestli to má cenu.
Jde mi o projev při otáčení volantem na místě (jde to "jedním prstem"?) a pak i při jízdě (jestli to naopak není přeposilované).
Díky
SMART - Fortwo - 99, 00, 01, 01 - 0,6/40kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od JBC »

Na místě to jde "stéblem slámy". Při jízdě jsem si to neuvědomoval, protože mi obě auta jdou lehounce i bez posilovače.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Wetterwachs
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22 kvě 2017, 06:52
Bydliště: Brno

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od Wetterwachs »

Já řídila auto prvně po letech, tak nejsem ta pravá na doporučení. Ale byla jsem velmi překvapená, jak lehounce jde na místě vytočit volant na pný rejt. Pamatuju se, jak jsem s tím ještě v autoškole a pak v první škodověnce bojovala. Tady to je opravdu "stéblem slámy", jak píše JBC.

Pro JBC mám ještě dotaz: krom blbostí a "holčičích vychytávek, co řeším (šuplík pod sedaadlo řidiče a roletka do kufru, co asi nějak vyřeším svépomocí) bude třeba vyřešit ty písty na zadním skle. Je výměna jednoduchá, aby to zvládl můj šikovný chlap? (já sama do toho nejdu) To je zatím jediná věc, co je třeba udělat rychle, ať neriskuju rozbití skla.
A můžete prosím poprosit kamaráda, aby mi poslal na sebe kontakt (můj mobil i mail má). Chtěla bych vědět, zda by mi parkovacího pípáka, tempomat, kamery a případně područku namontoval on, nebo jestli mám hledat někoho jiného. Nehoří, nedoutná, jen ať vím, co je ochotný udělat a mohu se domlouvat na detailech.

Jinak auto má krapánek pomalejší prvotní rozjezd zpátečky a reakce brzdy i volantu není na první polechtání. Ale není to nepříjemné, jen je třeba to dostat do ruky (nohy) a získat cvik. Při zkoušení maxima, co to dá a umí (překvapivě i při jízdě na maximum, resp. nad maximum ;-) ) je pocit uvnitř fajn a celkem bezpečný, nic se nikde neklepe, hluk v kabině nijak drastický ani na D1... a při bratrově záměrné jízdě "na prase" žralo sotva 6/100. Při slušné jízdě městem taky OK. Takže i tady spokojenost. Ještě uvidím, co olej.

A bonus na závěr: Podle servisní knížky a razítek bylo krom první prohlídky až do 93 tis. pravidelně a každoročně servisováno v jednom městě a vypadá to, že mělo od začátku do konce jednu majitelku. Loni byl velký servis. Podle všeho se tak dostalo mému smartíku každoroční odpovídající péče. Teď má najeto lehce přes 100 tis. a já se vynasnažím ve slušném zacházení pokračovat.

A ještě jednou díky, vděčná jsem až na půdu ;-) Vynasnažím se, abychom se viděli 9.9.!
Naposledy upravil(a) Wetterwachs dne pon 17 črc 2017, 13:07, celkem upraveno 1 x.
Pistáciové ForTwo 450 Coupé (Pulse, 09/2004, benzín 698 ccm, 45 kW, servo)
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj,
výměna je jednoduchá,ale než bych to popsal tak tady je fotonávod
Wetterwachs
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22 kvě 2017, 06:52
Bydliště: Brno

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od Wetterwachs »

Dík, Winterwolf!
Pistáciové ForTwo 450 Coupé (Pulse, 09/2004, benzín 698 ccm, 45 kW, servo)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od JBC »

Wetterwachs píše: Při zkoušení maxima, co to dá a umí (překvapivě i při jízdě na maximum, resp. nad maximum ;-) ) ... a při bratrově záměrné jízdě "na prase" ...
Jen si dovoluji připomenout, že u každého auta, tedy i tohoto, se "na prase" jezdí až když je motor úplné zahřátý. V tomto případě musí "svítit" tři "bublinky" na pravé straně displeje v tachometru.

Co se týče tempomatu, je nejpve nutno ověřit, jestli je v autě potřebný kablík. To zvládne i Tvůj chlap. Podle TOHOTO NÁVODU rozdělá čtyři šroubky a bude postupovat až k fotografii číslo 6 - na ní je vidět svazeček tří drátů, na jejichž konci je malá černá kostička (dva bílé, hnědý a kostička je vpravo na fotce). Pak to může všechno sešroubovat nazpátek.

Pokud tam kablík je, je potřeba koupit tu páčku - originál číslo dílu v MB je SQ001 2539 V004 C96A 0. Můžeš to koupit buď v MB Brno, nebo kdekoliv JINDE.

Potom ji tam můžete společnými silami namontovat - dle výše uvedeného návodu. No a pak se musí tato funkce povolit v řídící jednotce. To Ti mohou udělat taktéž v MB Brno, nebo Greg v Ostravě, nebo Jouda u Hradce Králové, nebo Hoboj, až se potkáme na Smartparádě.

TADY máš návod na přetěsnění zadních oken. Osobně bych tam nedával silikon, ale nějaké modernější "těsnidlo", třeba na bázi MS polymerů nebo polyuretanu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Wetterwachs
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22 kvě 2017, 06:52
Bydliště: Brno

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od Wetterwachs »

JBC moc děkuju. To nějak zvládneme.

Ta jízda "na prase" byla samozřejmě poté, co auto mělo odjeto cca 1,5 - 2 hod. nepřerušované jízdy. Jsem sice přesně podle vtipů motoristická "blondýna", ale zas ne až tak platinová :-) A samozřejmě nemám v plánu to nějak vehementně opakovat, jen jsem chtěla vědět, co to auto umí, jak zrychluje a kde má limity, když vedle mne za volantem seděl zkušený řidič. Plánuju si saam jezdit v klidu kilečkem a šetřit sebe, auto i spotřebu.
Pistáciové ForTwo 450 Coupé (Pulse, 09/2004, benzín 698 ccm, 45 kW, servo)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od JBC »

Jo, kdybys tu páčku náhodou kupovala na Ebay, tak si všimni, že poštovné do Tsechische Republik je 26 €, zatímco do Detschland je KOSTENLOS. Proto je potřeba zřídit si účet na http://www.znemecka.eu (to nás naučil xLukas.cz) - tam Ti to ten člověk z Ebay pošle KOSTENLOS (protože to leží v Německu) a znemecka.eu Ti to domů dopraví asi za 100,- CZK.
Ta páčka se vyrábí v Polsku, přesto se nedá nová nikde v Polsku koupit.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od JBC »

Jak jsem říkal, že je dobré instalovat si do auta kamery, tak tím se dá předejít třeba TOMUTO. Sice to u nás zatím není moc rozšířené, ale nějaké podobné pokusy už u nás také byly.
Jako přední kamera se mi osvědčila TATO. Lze ji použít i dozadu, ale tam je zbytečně drahá (cenu zvyšuje to, že má GPS). Ke kameře dodávají napáječ, který se strká do zásuvky zapalovače. Tam ale překáží, proto je dobré nahradit jej TÍMTO. Krabička se přilepí někam na podběh nebo pod plast nad předním oknem a přes pojistku se připojí přímo na SAM.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od Winterwolf »

Petře, ten zdroj se dá sehnat podstatně levněji :-)

Já jsem bral TENTO
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od JBC »

Bojím se nakupovat tam, kde se nedá platit přes PayPal. A vadí mi, že musíš mít registraci. Ale asi to risknu, jsou věci, které na jiných shopech nemají. A tady je fakt velký rozdíl ceny.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Koupím SMARTa (jsem z Brna, dojedu si kamkoliv, chci automat)

Příspěvek od Winterwolf »

Jestli něco potřebuješ tak mi pošli linky a já ti to objednám. Mám tam účet a zároveň jednu kartu jen na platby na internetu kam posílám přesnou částku těsně před platbou 8)
Odpovědět