Koupě Smarta Fortwo

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
pecuch
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17 říj 2017, 15:46
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od pecuch »

Zdravím všechny, na popud známého jsem začal uvažovat o koupi Smarta. Jako hlavní auto mám naftové Mondeo, ale jezdím denně po Brně a asi by se hodilo to střídat a na pojížďky po městě využít něco malýho. Nejdřív jsem se díval po 450, benzín 0,7. Pak jsem ale uviděl pěknou 451 1.0 52 kW a ta se mě líbila víc. Sousedka mě svezla se svojí 450 v naftě, tak to asi nechci, kvůli hluku a častým krátkým cestám. Teď jsem našel pěknou a vybavenou 451 s 1.0 turbem, 62 kW. Ta se mě fakt líbí, neznáte někdo tohle auto?
https://www.tipcars.com/smart-fortwo/sm ... 10137.html
Jsem z Brna, tak tam nechci jet to jen omrknout a pak případně znovu koupit. Díky za rady, případně doporučte jiné auto do cca 100.000 Kč.
Díky, Radek, Brno.
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od MarcusV »

Aj si si sám odpovedal - časté krátke trasy, najlepšie 451 ka bez turba. Bude trpieť najmenej.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
pecuch
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17 říj 2017, 15:46
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od pecuch »

Když ono jich moc není do 100.000 a ta turbína v Kopřivnici se mě líbí moc, i výbavou a barvou. Neznáte někdo toto konkrétní auto?
Radoslav
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22 říj 2017, 20:42
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od Radoslav »

Zdravím ve spolek,jestli nebude vadit,tak se přidám k tomuto vláknu.jsem tu novej a nechci zakládat nové vlákno.
já mám primární přibližovadlo forda focuse v kombu a uvažuji o sekundárce a to o smartíku.Vozítko by bylo i jako přibližovadlo pro ženušku a tak tu budu trošku nasávat informace od zkušených.Tak se předem omlouvám za dotazy,které tu jistě už byly dříve položeny-zodpovězeny.Jelikož je tento web rozsáhlý svými informacemi,tak než to vše přečtu bude chvíli trvat.Ale než se vše dozvím/poptám/ tak se hned zeptám co říkáte na tento kousek?

https://www.sbazar.cz/sarrys66/detail/2 ... o-coupe-07

Nevíte třeba o něm něco?Moje představa investice je do 50tkč
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od JBC »

Jestli o Smartech ještě nic nevíš, TAK HLAVNĚ NAPIŠ, S KAMA SI! Jestli tam někoho známe, tak Ti domluvíme projížďku.
Ten "kousek" sice vypadá vyleštěně, ale velmi pravděpodobně nemá dělanej motor a v tuto chvíli je to důvod, proč to prodává. Ale když do toho vrazíš dvacku, tak budeš mít motor "jako novej" a vydrží Ti to dalších 100.000 km. Jinak tam postrádám fotky z interiéru, informace o klimě atd.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Radoslav
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22 říj 2017, 20:42
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od Radoslav »

Ahoj,přesně tak-o Smartech nic moc nevím,a tak tu sosám rozumy.
Jsem z Tišnova--cca 25km od Brna--to je coby kamenem dohodil a zbytek dojel Smartem :-)
Radoslav
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22 říj 2017, 20:42
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od Radoslav »

Jinak k tomuto vozítku
https://www.sbazar.cz/sarrys66/detail/2 ... o-coupe-07
mi bylo přislíbeno majitelkou lepší foto a více povídání.Co mi jako laikovi hned bouchlo do oči je ten předek --nárazník s tím beranidlem--hrazdou.To jsem u smarta ještě neviděl.A to boční sání na levé straně je funknčí,nebo je to fejk?
Radoslav
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22 říj 2017, 20:42
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od Radoslav »

Tak paní už nekomunikuje,nevadí.Budu hledat dál,na kup nespěchám.Nebo víte o nějaké slušné F2 ?
toto je fešák,co na to odborníci?
https://auto.bazos.cz/inzerat/80981612/ ... -08cdi.php
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od Druzeta »

Jestli dobře vidím tak nemá klimu.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Radoslav
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22 říj 2017, 20:42
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od Radoslav »

jak to sleduju tak asi všichni zde přítomní mají auti s klimou.Pro mě klima není důležitá,ve fabii a ted i ve fordu ji mám,ale nepoužívám.Smartik je s klimoškou lepší?Ještě jsem někde narazali na smartika s WEBASTEM-- k čemu totok je dobrý?
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od JBC »

Webasto je nezávislý topení. Když je teplovzdušný, spaluje palivo (benzín, nafta) a fouká do kabiny teplej vzduch, takže si z okna bytu pípneš na auto a když za 5 minut přijdeš, tak je vyhřátý a okna jsou rozmrzlý. Když je teplovodní, tak ohřívá vodu v chladícím okruhu. Jedna varianta je, že přijdeš a chladící kapalina (i motor) jsou předehřátý, takže hned po nastartování topení začne topit (a nemusíš dojet až do okresního města, aby se Ti rozmrazilo okno), druhá varianta je, že až po nastartování spalováním paliva pomáhá rychle ohřát běžící motor, takže to taky začne topit mnohem dřív, než dojedeš do práce ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od MarcusV »

Radoslav píše: úte 24 říj 2017, 22:16 ...Pro mě klima není důležitá,ve fabii a ted i ve fordu ji mám,ale nepoužívám...
Na cabriu ani Roadstri ju tiež nepoužívam, ale ja som známy masochista.
Žiaľ, Fábia ani Ford nie sú pojazdné teráriá, ako je Smart. Ak budeš mať ešte aj sklenenú strechu a nebodaj kožené sedačky, tak sa priprav na riadne letné saunovanie. Tým, že je to auto naozaj veľmi priehľadné a zo základu má čierne (poťažmo modré) koberce, prípadne aj sedačky a doplnky, tak klimu naozaj doceníš. Hlavne, ak ju mať nebudeš a potom po nej zatúžiš, tak je snáď jednoduchšie to prestavať na obojživelník ako ju tam doplniť.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Radoslav
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22 říj 2017, 20:42
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od Radoslav »

Díky pánové za osvětu,nyní budu hledat smartika jen s klimoškou a i to webasto když bude,tak to bude FAJNÉ.Asi to stejně dopadne,tak,že si smartika hledám pro sebe a manželka bude šoférovat fordika.Od novýho roku se nám bude přistavovat firma a bude omezený parkování,tak se snad se smártikem bude líp parkovat.A když se smartem budu jezdit víc já tak se asi mírně navýší rozpočet na pořizovací cenu.
tento mě zaujal,
https://www.tipcars.com/smart-fortwo/sm ... 10129.html
nevím jestli cena odpovídá stavu a výbavě-poradíte o kolik se cení smartik,když má ty pádla pod volantem?
a tady jsem dohledal s tím webastem
https://auto.bazos.cz/inzerat/80982945/ ... w-2001.php
a jen tak pro zajímavost-co totok je za lumpika
https://www.tipcars.com/smart-fortwo/sm ... 14827.html
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od Druzeta »

Ten první je dobrej, pěkná barva, dobrá výbava, otevírací střecha-těch moc není.
Starší Webasto může bejt už po smrti, dost to trpí a jestli tam je od začátku tak žádnou hodnotu nemá, pochybuju že funguje.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smarta Fortwo

Příspěvek od JBC »

Přemýšlel jsem, jestli toho prvního nemám koupit - pistáciovej, s tou otvírací skleněnou střechou, interiér v barvě ... Jenže má stříbrnej Tridion a to se mi ani zdaleka nelíbí tolik, jako černej - k pistáciový. Udělal jsem chybu, že jsem nepřeplatil toho, co si koupila Wetterwachs. Ale ten zase neměl šíbr ... Zato měl doopravdickej posilovač řízení, měněný kompletní brzdy včetně třmenů atd.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět