Smart jako první auto a na delší cesty

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
makyy
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 čer 2018, 07:57
Bydliště: Roztoky

Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od makyy »

Dobrý den, ve svých 20ti letech jsem se rozhodla pro koupi prvního auta, vzhledem k tomu, že mám strach řídit velká auta, tak jsem se rozhodla pro koupi smarta. A taky mi přijde maximálně roztomilý a jsem si jista, že mi bude slušet! *srd1*
Forum už jsem celkem prolezla a zjistila jsem, že pro mé potřeby je nejlepší nafťák - budu jezdit cca 100km denne do práce. Docetla jsem se, že největším problémem nafťáků je turbo, tak jsem se chtěla zeptat, jestli mate vysledované při kolika najetých kilometrech, se začne turbo ozývat? Smartici, pohybující se v téhle cenové relaci mají najeto okolo 150-180000km a poté, co jsme měli s přítelem auto, které bylo kdysi “sporťák” mi tahle čísla přijdou hodně vysoká 😀
Takže mám ještě jeden dotaz, jak moc bude Smartik trpět s najezdem cca 20000 km ročně a co jsou jeho největší případné bolístky? Chtěla bych, aby mi autíčko vydrželo nejméně 2 roky na toto denní cestování a poté by třeba sloužilo jako druhé auto (tenhle požadavek mi přijde trochu nereálný).

Na auto mám 40000 (když bych se hodne snažila, tak i 50).

A moc děkuji za přijetí. 🙂 Pokud už se tu podobný dotaz vyskytuje, tak se omlouvám, ale nenašla jsem ho.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od JBC »

Buď tak hodná, doplň si do profilu bydliště - lépe se nám radí (nebo taky ne a tak rovnou napíšeme, že nemůžeme pomoct). Když už jsi tu hodně věcí přečetla, určitě jsi četla i TOHLE TÉMA - pokud jsi v dosahu, mohli bychom Ti poradit stejně.

Myslím, že turbo se tady zase tak moc neřeší - nepamatuju, kdy naposled. To spíš poruchy elektriky. Co jsem vypozoroval, tak nájezd motoru CDI je v pohodě 300.000 +. Raději bych se snažil najít auto od roku 2004, protože jeho hlavní řídící jednotka je chytřejší a umožňuje víc věcí, třeba automatické rozsvěcení světel. Na cestu 100 km se taky určitě hodí klima.

Do českých bazarů jsem nekoukal - osobně mám pocit, že si u nás ojetí Smarti drží nepřiměřeně vysokou cenu. Ale Ty to máš určitě prolezlé a nějakého vyhlédnutého - kdyžtak sem dej odkazy na auta, která Tě zaujala, my Ti to "zkritizujeme". Kromě CZ bazarů se klidně koukni i do zahraničí. Třeba TADY máš inzeráty se zadanými podmínkami: pouze CDI, pouze Německo, do 2.000,- €. Třeba TUTEN mi připadá jako šikovný kandidát na adopci. Ale třeba to máš blízko do Rakouska nebo Švýcarska, tak si nastavíš podmínky výběru jinak.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
makyy
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 čer 2018, 07:57
Bydliště: Roztoky

Re: Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od makyy »

Tak bydliště jsem si už doplnila, díky za radu.

Ano, ten příspěvek jsem četla.

Problémy s turbem jsem četla spis na facebooku. Určitě jednoho vyhlidleho mám, ale je to benzin a s tím najezdem benzin nechci..

A co se týče nafťáků, tak jsem zatím našla tyhle dva: https://auto.bazos.cz/inzerat/90620604/SMART-CDI.php
https://www.auto-diskont.cz/cz/smart-fo ... 7#make=138

A máte nějakého ověřeného dovozce Smartu ze zahraničí nebo je lepší tam dojet osobně? Samozřejmě s mechanikem
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od JBC »

Roztoky u Prahy nebo Roztoky u Jilemnice?

Hodně z nás při dovozu použilo služby uživatele "Greg" - http://www.smart-dily.cz/ , ale třeba bych se zeptal uživatele "Jouda", jak na to ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
makyy
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 čer 2018, 07:57
Bydliště: Roztoky

Re: Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od makyy »

Samostatně napsané Roztoky už jsou jen jedny, dříve Roztoky u Prahy
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od Winterwolf »

1. Kudy budeš jezdit těch 100km :?:
2. Nafta je hodně lenivá a v zimě mizerně topí.
3. Pokud zavřené auto tak jedině s klimou.

K těm dovozům já mám dobrou zkušenost s Auto Rudná vozí většinou aut z CH :wink:
makyy
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 čer 2018, 07:57
Bydliště: Roztoky

Re: Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od makyy »

1. Budu jezdit tunel a dálnice, takže cesty dobrý
2. Vím, ale na 100km denně mi benzin přijde hodně
3. Auto bez klimatizace stejně nechci

Auto Rudná je super, už jsme od nich auto měli, ale v tuhle chvíli tam mají všechny Smartiky 100 000+
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od Winterwolf »

Jediné z čeho bych měl strach tak je zrychlování v létě se zapnutou klimou :wink:

Na druhou stranu za ty peníze co na to máš je to asi nejrozumnější volba :wink:

Z těch 2 co jsi uvedla:

Ten světlý je bez klimy.

Ten tmavý bude asi dovoz když nemá na fotce značky a novou technickou. Tam bych doporučoval podrobnou kontrolu :wink:
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Smart jako první auto a na delší cesty

Příspěvek od MilanH »

makyy píše: čtv 14 čer 2018, 10:09 Samostatně napsané Roztoky už jsou jen jedny, dříve Roztoky u Prahy
Kdepak, ještě máme Roztoky okres Rakovník.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Odpovědět