Stránka 1 z 1

Rada od zkušenějších

Napsal: ned 30 srp 2020, 10:17
od D.A.N.A
Ahoj skupino, nastal čas splnit si svůj sen a to koupí smarta. Jelikož autům celkově moc nerozumím jdu pro radu od zkušenějších majitelů. Vložím sem 4 odkazy, tak jestli se na ně kouknete a napíšete váš názor zda není někde něco podezřelého, popřípadě dali doporučení. Moc předem všem děkuji, jó a jsem z Prahy. Díky díky díky *srd1* *srd1* *srd1*

1. https://www.sbazar.cz/juratp/detail/973 ... rbo-rv2012
2. https://www.tipcars.com/smart-fortwo/ha ... 52488.html
3. https://www.autoesa.cz/smart/fortwo/hat ... /559209025
4. https://www.dobrakoupe.cz/smart/smart_f ... htm#detail

Re: Rada od zkušenějších

Napsal: ned 30 srp 2020, 21:35
od JBC
Tak první odkaz už si neotevřu, auto už je zřejmě prodané.
Z těch třech bych si já osobně asi vybral to bílé za 120 t Kč, protože má nejvíc doplňkové výbavy - ne všechny 451 mají stahování oken na elektriku, málokterý má pádla (řazení na volantu) atd.
U modelu 451 nám nejsou známy žádné notorické závady, jako byly u předchozího modelu, kdy benzínový motor na 100.000 km potřeboval generálku apod. U tohoto modelu se trochu častěji vyskytuje vyosování alternátoru a častěji se u nich vyskytuje rychlejší vytahání/opotřebení rozvodového řetězu, ale to se na místě nebo při zkušební jízdě stejně nepozná. Možná by to poznal někdo, kdo ho má a s takovou závadou nějakou dobu jezdil.
Takže při vybírání z těch tří bych dával pozor jen na takové ty běžné věci, ale přezkoušel bych je všechny. Jako např. jestli jsou k autu dva klíče, jestli oba opravdu dokážou odemknout nebo zamknout auto a jestli oběma jde otočit v zapalování. Nebo takový věci, jako jestli ventilátor kabiny opravdu funguje na všechny stupně. Jestli klimatizace opravdu funguje - když se zapne, musí za minutu jít z výdechu opravdu "mráz", ne žádný řeči, že to trvá pět minut, než se to natlakuje apod. Jediný, kdy to může trvat trochu dýl, je pokud auto stálo zamknutý na letním slunci, tam opravdu chvíli trvá, než se vychladí všechny ty cesty, kudy běží vzduch do kabiny.
Nevím, 451 nemám, to jen co si pamatuji z příspěvků tady na fóru - už asi 7 let je čtu všechny.

Jinak, opravdoví odborníci se zabývají úplně stejnými otázkami jako Vy tady na té stránce: https://www.evilution.co.uk/info/should ... an_mhd.htm

Mimochodem, to je nejlepší web o smartech na světě!

Re: Rada od zkušenějších

Napsal: ned 30 srp 2020, 22:35
od D.A.N.A
Moc děkuji za věnovaný čas, názor a rady *1* *1* *1*

Re: Rada od zkušenějších

Napsal: ned 30 srp 2020, 23:28
od JBC
Rádo se stalo!

Není jednoduché koupit auto. Znám případ, kdy jeden koupil auto, zaplatil, dostal auto a plnou moc k přehlášení - a teprve doma si všiml, že ve velkým techničáku je napsaný někdo úplně jiný, než kdo mu to auto prodal.
Nebo když jsem kupoval jednoho Smarta já - k autu byl jen jeden klíč, ale protože mi ho prodával servis Smartů, domluvili jsme se, že mi dá jiný klíč od jiného auta, kvůli tomu, abych měl elektroniku z klíče, protože obal a čistou planžetu mám. Houby, dal mi nefunkční šmejd, bylo to na první pohled vidět, když se klíč rozpůlil. Ale na místě Vás to nenapadne, že prodejce je takový neřád.

Proto radím zabývat se každou hloupostí, na kterou padne Vaše oko!

Re: Rada od zkušenějších

Napsal: úte 01 zář 2020, 18:00
od xlukas.cz
Kdyz s koupi auta je to jako se zenskou. Kdyz se ti libi obal, tak pri naboru prihmouris oci nad nejakyma nedostatkama a zacnou te stvat az casem.
Tak sem se napalil (v ackach) s bmw. No a s mercedesem to neni o nic lepsiho, ktereho sem si kupoval sam v nemecku. Ale pri koupi nebyla zadna zavada, vsecko naprosto perfektni. Az casem ...