Navigace

Kecy které nejsou k věci
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

:lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Gibon píše:Tak jsem rád že jsme dobře vybrali. Do Rakouska ti vezmu záručák kdyby se to nějak rozbilo.
OK. Možná se uvidíme ještě dříve. Plánujeme cestu do Prahy :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Držák je dobrej, akorát se občas musí vyndat ty gumové krytky a dotáhnout šroubky, jinak se navi časem vyklá. :wink:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

A hele , šroubky :) No tak to je asi taková záležitost jako dotáhnout šroubky na brýlích :wink: , ale zatím je kloub tuhej dost
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Časem se ten kloub uvolní.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Napružíme *maka?ka*
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

navigace - je to dobrá věc?

Příspěvek od Ivojah »

Navigace jsou teď docela přetřásaným tématem ve sdělovacích prostředcích to ten kamion co? Vidím je v autech, a již jsou součástí výbavy vozu tak ty přechodně umístěné. A je také třeba říci, že se dost znatelně rozšiřují mezi motoristickou veřejností a navigační přístroje zaujímají „čestná“ místa v popředí „kokpitů“ našich vozů. Měly jistě více než dosud a jistě mají i nyní své chyby, ale je to zajímavá novinka a zpestření našeho konání s jejich manipulacemi a to mne (nevím jak vás) baví - mám svou hračku. Hlavně si však "nehrát" při jízdě to jaksi nedoporučuji! Je to jako s internetem pomalu si na něj lidé zvykali, kupovali jsme k vůli němu počítače notebooky a dnes již další moderní přístroje. Vývoj jde stále dál a brouzdání po internetových stránkách, korespondence, facebook, informace, hudba, Skype, hry apod. nás stále více nutí usednout k těmto přístrojům přinesla to technická modernizace života je to vlastně již jeho součást. Přístroje jsou již na výši – propracovali se!
Ale to zřejmě ještě nejde říci o navigacích. Ty ještě často chybují a člověk je může používat jako určitý doplněk pohodlné jízdy, ale spoléhat přitom musí raději na svoji rozumovou soudnost, jak jsem se též sám přesvědčil. Mám navigaci Dynavix 9 v celku funguje, ale též při zadání trasy a přidáním vlastních průjezdních bodů mě zavedla třeba při jízdě na Lipno do Českého Krumlova a to až na náměstí – kdybych se nechal vést beze zbytku tak do pěší zóny. A při cestě zpět jinou trasou zase na náměstí v Táboře. „A jsme tady hlásí Liška z navigace“ a přitom to mělo být pouze průjezdní město. No dnes již vím, že když si navolím trasu tak stačí někde chvilku zastavit za tabulí ohlašující obec na mnou zvolené trase a v okně trasa - zvolit přeskočit bod- navigace si udělá nový propočet a cesta pak pokračuje v pořádku již ne na náměstí projížděného města. S tím si ještě asi moje navigace neumí poradit, přístroj si zřejmě myslí, že do navigace zadané obce jsou cíle cesty tedy střed města. A tak jako u televizí, počítačů apod. firmy zabývající se touto technikou a technologiemi musí ještě takovéto řekl bych technické nedodělky odstranit. Časem to jistě bude dobře fungovat k řidičově spokojenosti ale až časem. Nehovořím o mapové inovaci silnice a dálnice budou vždy v rozestavěném stavu nebo přesměrovány a tím se mapy budou muset stále doplňovat – ale pro prodejce těchto zařízení a mapového update to bude vždy zajímavý obchod.
Tak co, jaké jsou zde na fóru zkušenosti s navigacemi jiných značek – jsou dokonalejší než ta moje ?
Obrázek
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

s tim dynavixem jsi to teda nevyhral :oops:
dyk se ji velice rychle zbavil.

ja se s navigaci nejak nekamaradim. pro me je nejlepsi navigace podivat se pred cestou do pocitace a trasu si nastudovat na mapach. pro jistotu si ji vytisknout. lenka vam muze potvrdit, ze sme vzdy dojeli na misto urceni i bez navigace a to ze sme nekdy az v samotnem miste cca 100 - 200m od cile "bloudili", tak to se holt stane, protoze ne vzdy maji baraky cisla popisne umistnene dostatecne viditelne¨.

navigace z nas delaji nemyslici tupce - viz. ten kamion a nejeden ridic na sjezdovce nebo na ceste pro pesi v horach, atd. atd.

ale ... kdyz uz to tu je. jak se daji aktualizovat mapy v tom tom xl traffic europe aniz bych za to musel dat 2000,- :?: (cena nove skatulky vcetne aktualnich map je od 2600,- :wink: )
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Dynavix šel z domu, nedalo se to použít, pořád jsme něco řešili, v porovnání s TomTom je to nebe a dudy. Měli jsme nějakou starší verzi Dynavixu, už nevím číslo, ale stálo to nějakých 5.500,-Kč a za rok jsme ho prodali za 1.000,- a byli jsme rádi. Tím nechci říci, že všechny Dynavix jsou špatný, ale i třeba podle recenzí jsme zjistili, že kvalita výrobku asi dost kolísá, protože názory na něj se lišily dost výrazně, tedy buď naprosto super, nebo naprostý shit, nic mezi.
Nám se to líbilo jako navigace a multimediální přehrávač v jednom, ale jako navigace to tedy fungovalo špatně a na max. podporovanou 4GB kartu se těch multimédií moc nevešlo, když tam člověk měl uložené i mapy.
Nakonec jsme s Kimby vyřešili situaci tak, že jsme na svatbu pozvali pár známých ze Smart klubu a ti se nám složili na TomTom :idea: *1* :P
Navigaci bereme s sebou vždy když jedeme někam dál, ale jak psal Xlukas, stejně si předen nastuduji trasu v mapě, takže ho využívám spíše jen jako vodítko s vypnutým zvukem, kdybych přehlédl směrovku a zvuk zapínám až v cíli, když dorazím na místo a potřebuji najít konkrétní flek. Mapu nemívám jinak než ve 2D zobrazení se severem vždy nahoře, přijde mi to z hlediska orientace mnohem lepší.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

navigace - zatím dvojí vyhodnocování dopravní situace

Příspěvek od Ivojah »

Tak a to je právě to, že člověk někdy nepřesně zaměří – jako moje navigace a otevře zatím spící téma o navigacích třeba jako já ve Shoot boxu když je daleko více informací v též zatím spícím tématu v Ostatním. Tam jsem se dověděl tedy i s informací Dyka, že snad TOMTOM nebo GARMIN jsou docela dobré. Ale chtělo by to ještě snad několik dobrozdání o dalších a jistě početných členů klubu, kteří s navigacemi jezdí, a mají nejmodernější typy jak to vidí oni. Moje stála něco přes 2000Kč čili žádný zázrak, ale navigace od 3 a více tisíc by měly být již na určité technické úrovni i když jak jsem psal. Xlukasi mapu si též duplicitně vyjedu z počítače tam je již mapová soustava na úrovni a dokonce již nabídnou i bez zadání průjezdních bodů tras několik. Beru ji sebou jako mapu příruční. V navigaci mi vadí, že mi nedokáže přehledně zobrazit celou navrženou trasu snad myslím si i proto že obrazovka 3,5"je malá. Ale navigace jsou jako „hračky“ docela dobré nesmí je člověk brát tak že to jsou dokonalé přístroje. Co je tam vloženo na to reagují a zřejmě k dokonalosti mají i přes určitý počet let co jsou v provozu – daleko. Ale stejně je budeme používat a někdy si ji pořídí třeba i Xlukas.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

jde o to, ze kdyz jedes podle papirove mapy i kdyz stare, tak ta neni tak detailni. podle papirovych map se jezdilo tak, ze se podivalo na nasledujici vetsi mesto a clovek cucel na ukazatele, takze sice jel po obchvatu nebo nove krizovatce, ale projizdel ji spravne, protoze cedule ho vedly. ted maji lidi navigace a ... na cedule nehledi, hledi do te pidi obrazovky a veri ji daleko vic :wink: potom dela nesmysly a jezdi spatne.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

kdysi dávno jsem jel s bratrem do NDR na motorce k příbuzným do Postupimi
žádná navigace jen ukazatele tenkrát mi strejda vysvětlil cestu/kterou pak stejně zapomenete/ jak tam dojedu,dokonce jsem našel i tu ulici ale ne číslo,viděl jsem dvorek a tam nějaká dívčina a tak jsem se šel zeptat a představte si ona to byla sestřenice ke které jsme jeli ,vono se někdy zadaří a i s navigací se dá zabloudit
a co Vaše zkušenosti s navigací nebo bez ní
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Jak už jsem psala, mám navigaci v nokii. V pohodě mně dovedla všude, kde jsem potřebovala, kdybych nebyla blbá a nepletla si pravou a levou :lol: tak mně provedla Bratislavou jako nic. Při tomto kiksu jsem přejela odbočku, další byla cca pět KM a další na maďarské hranici. 8) přesto trasa byla přepočítána rychle. Ale jinak super. Jen nevím, co jsou to průjezdní body? ( předpokládám, že místa, kterýma mám projet )Nevím, možná je tam taky mám, ale zatím jsem je nepoužila
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Já mám od února http://www.alza.cz/garmin-nuvi-1490t-li ... n=zbozi.cz a nemůžu si stěžovat.
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

Taky máme Garmina (Nuvi 660FM), jezdím s ní už 4 roky a jsem spokojen. Pokud se stala chyba - byla vždy jen moje :roll: :lol:
Mapové poklady jsou perfektní... ale nutno dodat, že je vždy potřeba používat hlavu.
Pokud chytré skříňce někdo bezmezně věří, tak se mu může stát, že mu v novém tunelu řekne " přepočítávám - otočte se do protisměru" a to bývá poměrně dost rizikové 8) :lol:
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
Odpovědět