Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Kecy které nejsou k věci
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2183
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od Winterwolf »

Píše majitel auta Made in France :mrgreen:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od DYK77 »

Je to tak a nestydím se za to. Oni Francouzi dali automobilismu nemálo patentů, na kterých stavěli i ostatní značky a samozřejmě to fungovalo i naopak. Nepovedlo se vše, ale na svém kontě mají spoustu zajímavostí a kvalitních aut a Němci, byť mají jistě dobrá auta mají bezesporu i celou řadu zmetků, ale pokud se někdo nezajímá o techniku a vybírá si značku, která poukazuje na jeho vysněné společenské postavení, tak je schopnej jezdit i v úplný polorozpadlý píč..ině a je v zásadě spokojenej, protože se v tom cítí, jak bych tak řekl, nadřazeně. Já myslím, že na to bude i nějaká diagnóza, ale nejsem doktor, jen obyčejný smrtelník, tak nevim :D
Znáš třeba ten příklad, kdy si dá pitomec do kapsy mobil s logem jablka a už si myslí, že nemusí nikoho zdravit? ( to není třeba Xlukasův případ, ten zdravil vždycky, tedy když si ho ještě pamatuji se Samsungem :-P ) Já jich pár znám. Hrdě nosí telefon v ruce a na autě ( pokud ho vůbec mají ), často jak jinak než německém, mají samolepku vykousnutého jablka, která dává najevo, že nemáš počítat se slušností, ale naopak s jistou dávkou arogance.
Tak se ptám, kam jsme se to dostali, když nás lidi, dokáže rozdělit na dva tábory pár osobních krámů u kterých je dost spekulativní co je lepší a co horší. Jestli se na mě někdo chce dívat ze shora kvůli pár krámům které vlastní, protože jsou aktuálně asi víc IN, tak ať, ale ať se domě prosím zbytečně nes..e. Nepořizuji si věci kvůli zvýšení ega. Je mi jedno jestli to či ono stojí víc nebo míň, klidně si pořídím za cenu IN krámu třeba jiný krám, co 80% populace nezaujme, ale mě to udělá radost, dlouho poslouží a najdu pro to větší využití. ENDe 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2183
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od Winterwolf »

No já jsem na Renaulty hodně zatížen... Nikdy mě žádný nezklamal a nestalo se aby mě někde nechal a museli mě odtáhnout. Když pominu R19 cabrio ( tam jsem zahučel asi nejvíc jak se jen dalo... Tuning není levná záležitost... ) tak ani Laguna I, Laguna II , Espace IV a tátovo Clio nikdy nemělo problém který by stál víc než výměna dvouhmoty na sestřiném Passatu :twisted:

Na druhou stranu mám zkušenosti s Peugeot 206CC a to bylo šílené peklo... A poslední zkušenost s frantíkem byl Citroen Cactus a jezdí to dobře,ale teda v roce 2017 nedat do auta zarážku na klips bezpečnostního pásu je vážně hovadina.... Mel jsem ho z půjčovny a pak jsem koukal i po dalších zaparkovaných a oni to vážně nemají *5*

PS: a mám i jabko :twisted:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od DYK77 »

Nic proti "jabku" , vůči značkám jsem nestranný, jen mě se..u určitý typy lidí, nebylo myšleno na všechny. Nejhorší jsou takový ty co bys jim dal bůra když je vidíš, pak zlatokopky a třeba ti co měli v životě vyšlapanou cestičku, prakticky ničeho nedosáhly a myslí si, že jejich ho..no nesmrdí, ale není to směrodatný. Změnit se umí i v podstatě úplně normální soused, který dostane služební Apple a Superba ( ono je to asi tak postavený, že jedno bez druhého nefunguje :lol: ) a už je pán někdo :lol: Ale holt jediný co umí je německy, protože jeden z rodičů byl Rakušák, takže jeho zásluha je ráno v 8 sednout do auta, jet 50Km za čáru, tam vyřídit nějakou služební záležitost, kterou mu někdo nadiktoval a v 10h je zpět doma a jde do hospody. Jinak toho moc neumí, takže celkem k ho.nu. Na všechny práce se domu zve levná pracovní síla švára :lol: , ale jinak na první dojem machr *1* 8)
Francouze máme doma jednoho, též na něj nedám dopustit, je maximálně spolehlivej a to 14let. Náklady na vlastní provoz minimální. Teď si ho bude brát manželka a já přesedlám ke čtyřicátinám do nového. Při výběru auta ale nehrála roli značka. Nastudoval jsem a navštívil několik prodejců ( dealeři německých, francouzských, korejských aut ) a nehledě striktně na cenu , mi v požadované třídě vyšel nejlépe zase Francouz. Když nekoukáš slepě jen jedním směrem, a hledáš něco neotřelého, praktického a spolehlivého, tak se občas zastavíš i na něčem s čím jsi jinak nepočítal.
Jak jsem psal i Francouzům se ledasco nepovedlo, ale ty průsery jsou všude. Proto bych třeba nešel ani do úplný novinky, ale spíše do něčeho prověřeného, odladěného, po faceliftu, kdy už jsou většinou ty největší mouchy vychytané a dá se zjistit co od toho výhledově čekat.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od Druzeta »

Já bych si taky nekoupil francouzský auto :lol: , ani italský a Ford a Opel, tyhle výrobci pro mě neexistujou. Nemusí bejt německý, může bejt japonský nebo korejský.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3709
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od JBC »

Hmm... Máme doma japonský auto - vyrobený v Číně. Přesně na něm poznáš, co Japonec vymyslel a že to vyrobil Číňan. Myslím, že oba mají co zlepšovat!!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2183
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od Winterwolf »

A co dnes není vyrobeno v Číně :wink: I na tom jabku je Made in China :lol: Na druhou stranu i ty Číňani umí udělat kvalitní výrobek jen je potřeba ho zaplatit 8)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3709
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od JBC »

Neumí. Ani když ho zaplatíš. Akorát vyhoděj větší procento zmetků, aby všechny dodané kusy opravdu fungovaly.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2183
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od Winterwolf »

Takže ve výsledku pro Tebe jako kupujícího to umí udělat kvalitně. Řešil jsem to před několika lety když se rozjížděl trh čínských skútru a tam jsem na to narazil. Jeden Skutr za 4 různé ceny, po delší konverzaci mi poslali proč jsou ceny jiné a překvapivě ten nejdražší měl rám z větší trubky, silnější plast který by se neměl tolik lámat, H4 ve světle místo ba20d atp. Takže jsem si jisty, ze uměji dělat věci kvalitně, jen tam musí být přísná kontrola...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od DYK77 »

Druzeta píše:Já bych si taky nekoupil francouzský auto :lol: , ani italský a Ford a Opel, tyhle výrobci pro mě neexistujou. Nemusí bejt německý, může bejt japonský nebo korejský.
Kdž tedy pomineme, že Smart je vyrobený ve Francii :lol:
Je to tvůj názor, ale nikdy jsem od Tebe nepoznal náznak, že by jsi si myslel, že jsem ko..t , protože mám Francouze. Prostě to respektuješ, ale sám by jsi si to nekoupil, tečka. Tak to má bejt. Já taky nechodím za každým s Korejcem a neříkám mu "kdo si koupí Hyundaje, nadosmrti ku..a je". Konec konců nakonec jsem málem skončil v sesterském novém Riu. Přišlo mi to na dnešní poměry, jako fantasticky udělané auto, jen ta atmosférická 1.4i se 74Kw není dost na 1200kg těžké auto a silnější litrový tříválec jsem prostě nechtěl. Být tam atmosféra 1.6i , tak už stála v garáži.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od Druzeta »

Smart jsem koupil kvůli parkování napříč ke krajnici ve městě protože jiné auto s délkou 2,5 metru není, délka byla jediné kritérium pro výběr.
Neřeším člověka podle auta, beru to tak že se mu to líbí nebo má nějakej jinej důvod to mít, to je každýho věc čím jezdí.
A když už píšeš o tříválci tak ten bych si taky nikdy nekoupil, auto má mít minimálně 4 válce a pokud to není vyloženě malé auto tak obsah 1,6 když to je benzín.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3709
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od JBC »

Dovolil bych si nesouhlasit. Ano, je každého věc, čím jezdí, ale není každého věc, čím parkuje. Z tohoto titulu mi vadí lidi, který jezdí autem sami, nevozej žádnej náklad, ale na ulici zabíraj místo autama typu Hummer, nebo všelijakýma SUV či jak se kraksny jmenujou. Na převoz jedný 50 kg holky (a kabelky) auto víc než 1,5 tuny? Prostě mi vaděj. I Oktávka je na převoz jednoho člověka moc velká! Pak se nedá nikde zaparkovat! Klasických čtyřistapadesátek by se na tu ulici vlezlo dvakrát tolik!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od Jindřich »

Pánové, když už řešíte v tématu elektroinstalace takový píčoviny, tak vám taky jednu k zamyšlení napíšu - kdysi mne napadlo při jízdách po D1 , kolik asi pražáků ráno skočí do svých miláčků a jedou do Brna třeba něco vyřizovat a zrovna tak brńáci zase jedou do Prahy za podobnou činností.Co by se ušetřilo času, benzínu a peněz (taky musej něco sníst ). kdyby si mohli třeba nějak zavolat, aby pražáci vyřídily brňákům, co potřebujou v Praze a opačně a nikdo by nikam nejel ,???? Co ty prachy za tu nákladnou rekonstrukci, která právě probíhá ???Nešla by na tom založit nějaká dobře vynášející živnost ????
A včíl můžete mudrovat . *VV* *VV* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3709
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny...

Příspěvek od JBC »

Čéče, Jindro, Máš sice pravdu v tom, že hlavní rubrika se jmenuje ELEKTROINSTALACE, ale tohle téma, který kdysi založil uživatel "comonbaby" se jmenuje "Kraviny, hovadiny a ostatní kokotiny..."
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Odpovědět