Českému SmartAutoklubu – chybí „voda živá“.

Kecy které nejsou k věci
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

Českému SmartAutoklubu – chybí „voda živá“.

Příspěvek od Ivojah »

Ještě příležitostně sleduji a vnímám počínání klubu v jeho nadstavbové formě. Nazývám ji společenskými aktivitami, kterých se od samého založení klubu zúčastňovali a doposud zúčastňují členové klubu Češi i Slováci na srazových setkáních. Především jde o „skalní“ příznivce klubu ale jak jsem si sám povšiml, několikrát jsem byl přítomen, přiřazují se i noví členové klubu. A je tedy potěšitelné, že i tato společenská klubová činnost, jiné kluby si o ní můžou nechat zdát, nepůsobí zkostnatěle.
Nu a jak jsem v záhlaví napsal českému klubu chybí „ voda živá“ to proto, že z nějakého mně neznámého důvodu se těchto setkání nezúčastňuje vedení SmartAutoklubu. Ačkoliv to do srazu v Lednici bylo, řekl bych, i normou. Nejde o to mermomocí něco organizovat, ale někdy mezi účastníky akce prostě jenom tak přijít pobavit se a svou přítomností dát vědět členům klubu, že nejde o Nicky na stránkách klubu ale o :D „živý vstup“ mezi „ :D Účastníky zájezdu“.

Ano přál bych si restart českého klubu odstranit překážky jsou li ještě nějaké to nevím, uvolnit cestu a dovolit „vodě živé“ znovu přitéci. A to tím, že na klubové společenské scéně vás Dyku 77 a Kimby znovu přivítáme. Třeba již letos v buchlovských lesích na Moravě. Kimby jestli zavítáte do tohoto tématu „řízněte do toho“ a ujměte se spolu s Dykem reprezentační úlohy kteráž vám jako vlastníkům internetové domény, ale nejenom kvůli tomu, přináleží. Přece jako slovenský klub SmartCars club má své vedení a je na klubové scéně vidět tak přece český SmartAutoclub má vás.

Byl by to dobrý počin stále máte mnoho přátel z počátků klubu a podporovatelů posbíraných v průběhu let. Myslím si, že byste mnoha členům klubu udělali svou přítomností radost. A přece různým činnostem klubu a to již z principu dennodenního chodu klubu se můžete věnovat celá léta. Je to přece vcelku dobrý „koníček“ stále se něco děje, i když někdy může scházet čas. Ale přesto pěstujte si ho jako určitou součást vašeho životního stylu a berte i jako zábavu. A to po celá léta jste přece stále mladí! Do těchto řádků jsem záměrně nevsouval řeč o rodině a zaměstnání s tím se musí každý prát v průběhu života sám, a když jsou dva jde to snáze. Tady přeji jen vše dobré. *1*
Tak ano je to můj názor a vypsal jsem ho na tyto stránky klubu jsem si vědom i toho, že nemusí být přijat kladně. Ale to by bylo malicherné v žádném případě nechci a to nemám v úmyslu téma tlačit tam, kde by působilo rozmrzelost. Ačkoliv že?? Ale pořád jsem na vaší straně Dyku ten Tebou založený klub mě docela bavil, byl to zatraceně pro majitele Smartů hlavně zprvopočátku fakt – dobrý počin. Tak pokračujte, když začalo běžet to další desetiletí klubu jako by to všechno začalo znovu! Zkušenosti oproti prvopočátku již jsou a zkazit se nic nedá. Zdravím vás oba -Ivo
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Re: Českému SmartAutoklubu – chybí „voda živá“.

Příspěvek od kimby »

Moc a moc Ivo zdravím.
Děkuji za váš článek. Již nějakou dobu zase myšlenky na oživení jsou a věřím, že to dotáhneme.

Objevili jsme se na SmartParádě, takže úplně mimo nejsme :-)

Nechci psát o našem zaměstnání, rodině, nicméně naší "brzdou" jsou právě směny, protože děláme hodně "proti sobě", právě kvůli zabezpečení ratolestí. Najít tedy společné volno, především víkend, je spíše zázrak. Ale to pořešíme.

Jako dříve - jako dříve už nebude nikdy nic. Čas je neúprosný a z party mladých nadšenců, kteří měli plno času a elánu, zbylo jen torzo. Někdo Smarta prodal již úplně, protože prostě ma jen rodinné auto. Jezdit na smarti srazy jinymi auty pro mne postrada logiku. Někdo šel jinou cestou, někdo se začal věnovat podnikání, někdo prostě a jednoduše již ukončil tutu zábavu atd. Nejvíce mne na tomto fóru a srazech bavili právě jen ti lidé, kamarádi a přátelé. Takže už nikdy neuvidím ty lidi, ty stejné lidi, kteří byli prostě moc fajn. Těch milion hodin propsaných zde na fóru, ten humor, už to tu prostě není.

Nicméně i přesto osobně mám chuť zase něco dělat, ale chce to změnu, osobně nestojím o srazy na wellness kvalitě, když budu chtít do super hotelů s all inclusive, tak tam pojedu, ale když chci jet na sraz, chci prostě jet na auto sraz, hlavně se vidět, klidně povídat, bez honění minut v kolik kde být, vidět pěkná auta, projet se příjemně. Nic více, nic méně. Když to řeknu, něco jako když srazy začínaly. Prostě pár nadšenců se někde sejde, projede se, posedí, popije. Bez složité přípravy, ale prostě jen na základě toho-chtít se vidět.

Když by jsi měl chuť a náladu na nás, rádi přijedeme na mini sraz a dáme osobní setkání v tvém okolí, lépe se dá mluvit osobně :-)

Věřím tedy, že není všem dnům konec :-)
Naposledy upravil(a) kimby dne úte 21 bře 2017, 06:24, celkem upraveno 1 x.
Mám co mám a jsem za to ráda
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Re: Českému SmartAutoklubu – chybí „voda živá“.

Příspěvek od kimby »

osobně se musím i smát takovým těm výkřikům do tmy, ať už tady na fóru či na facebooku smártím.

Hlášky, "ON NIKDO NIC NEUDĚLÁ". Ještě jsem tu neviděla jedinou snahu o nějakou organizaci ničeho. Nikdo nemá svázané ruce a může se činit.
Za celou dobu, kdy jsme se odmlčeli a řešili jiné věci, zůstalo jen u těch výkřiků.

Nebýt Slováků, kteří srazy dělají a kteří dávají prostor právě i české straně (a díky za to), aby se zúčastnili, tak by celé roky nebylo vůbec nic.

Takže než převezmou žezlo naše děti a zasednou za volant, máme ještě pár let šanci něco si se Smartem užít :-)

Chce to myšlenku, čas a pustit se do toho.
Mám co mám a jsem za to ráda
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Českému SmartAutoklubu – chybí „voda živá“.

Příspěvek od DYK77 »

Vše bylo již řečeno. S Kimby se názorově shodujeme, takže nemám ani moc co dodat. Přestal bych se definitivně zabývat minulostí, neboť je to dávno a od té doby se změnilo úplně všechno. Snažíme se s Kiby koukat dopředu a vytvořit lepší základ pro budoucnost. Na krku nemáme jen naše dvě děti, ale i tři babičky, kterým jsme od základu zařizovali nové bydlení a byly to měsíce, ba roky téměř nepřetržité dřiny. Ano byl i čas na dovolenou a odpočinek, ale na vrhnutí se do dalších akcí, to opravdu nebylo a ještě nějakých pár měsíců nebude. Na druhou stranu jsme postupně celou rodinu dostali pod jednu střechu, což nám hodně pomůže v rodinném fungování a odlehčení situace.
Smart zůstává stále neodmyslitelným členem naší rodiny, což znamená, že ve Smart komunitě nejsme žádní outsideři, ať se na to každý dívá jak chce :) :wink:

PS: pokud chcete Ivo, rádi se prodejeme a navštívíme vás v Roztocích, nebo můžeme dát posezení v Rakovníku na náměstí u námi oblíbené rest. U černého orla 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

Re: Českému SmartAutoklubu – chybí „voda živá“.

Příspěvek od Ivojah »

Dyku, Kimby děkuji za váš vstup do tématu, nebyl jsem si jistý, jestli se spíše neurazíte, že jsem to napsal, jak jsem napsal. Nestalo se tak a jsem za to rád, že jste správně vyhodnotili, co mám na mysli. Dobře jste mi to ve vašich odpovědích vysvětlili a musím uznat, že máte pravdu.
Moje uvažování má zřejmě již staromilecký charakter, nejde se otáček přes rameno a ohlížet se zpět, pouze cesta dopředu poskytuje v životě náměty, ač někdy i s komplikovanými řešeními jak se dostat ke svému cíli. Ale jinak to nejde a třeba dá práci i to udržet si solidní zaměstnání v návaznosti na "rozvrh" rodiny i pro mne by to bylo prioritou!
Ano byl a jsem příznivcem aktivit klubů jak našeho českého, tak slovenského. A účastnil jsem se rád s manželkou jarních srazů smartklubáků, posloužily nám i k takovému osobně symbolickému otevření naší soukromé výletní sezóny v Česku. A fakt jsme se Smartem projezdili kol dokola celou "hraniční" i středovou část republiky. Nu a do klubových stránek jsem sem tam napsal i nějaký ten článek, ne že by byly potřeba to ne. Ale usmyslel jsem si, že trochu rozmělním ten technický rámec stránek. I když jsem si byl vždy vědom, že stránky jsou tu hlavně za tímto účelem.

Někdy jsem klubovou diskusi "oživil" až moc že? Nu poslední a bude to poslední článek jsem napsal o dílně Grega a to proto, že může být pro někoho užitečným. Přece jenom přijet si přes téměř celou Moravu z Ostravy do Brna s vozíkem za autem ještě v nepřízni počasí pro nepojízdného Smarta to se u autoopraven jenom tak nevidí. Jinak když v sobě cítím "myšlenkový přetlak" tak píši, hlavně však politiku, do blogu.

Ale zpět k naší klubové korespondenci ano vy ještě samozřejmě stihnete, až to bude možné děti trochu odrostou, znovu podchytit a organizovat společenské aktivity SmartAutoclubu. Registrovaní zájemci o klubovou účast přichází a též odchází, ale klub je stále činný a tak to zůstane. Majitelé Smarta něco takového jako je SmartAutoclub potřebují. Jde o pokladnicí zkušenosti a pomoci v řešení při odstraňování poruch s autem těm co si na opravy sami troufnou. Nu a srazy smartklubáků jsou pouze třešinkou na dortu.
Můj případ samo opraváře to nebyl, ale přesto jsem byl vděčný za to, že jsem se o Smartu všechno, co bylo nutné vědět ze stránek dozvěděl. A něco jsem si též udělal třeba namontoval otáčkoměr, vyměnil páčku od blinkrů a světel, sundat kapotu vpředu vzadu, vyměnil žárovky třeba i v přístrojové desce, a jiné drobnosti. Bez návodu a jiných informací bych v tom trochu plaval a možná si přivodil na autě i škodu. Někdy stačí trochu přitlačit zabrat silou, kde se nemá a je to.

Byl jsem osobně rád, že jsem se s vámi a Tebou Dyku zakladatelem klubu, mohl na Slovensku setkat "živě" a osobně vás poznat. Jste sympatický pár ale Dyku na „kafé“ do Roztok nebo Rakovníka již nepřijedu je to z Brna dálka. Spíše vy když byste jeli kolem Brna na Slovensko, Maďarsko nebo na Ostravu si udělali přestávku bylo by potěšující, kdybyste se u nás zastavili. Je to okraj města z dálnice kousek a zpět na dálnici též. Ale může to být i cíl v Brně je co k vidění nabídnout.

Ještě se s manželkou asi zúčastníme setkání smartklubáků v květnu na Bunči je to blízko Kroměříže z Brna 70 km to zvládnu. Ovšem moje osobní aktivity na stránkách klubu již budou ustávat, zůstanou na úrovni občasného pasivního informačního náhledu o klubové činnosti nic víc. Jakmile již z mojí strany dochází k tomu že omezuji dálkové cesty a není to pouze o jízdě autem to ne " jak to jenom napsat proč," tak se vytrácí i moje "hlavní téma" nu je to tak.
Aktivity klubu mi byly příjemné, když již mne napadlo si před léty koupil z autobazaru to nezvykle vypadající auto, :mrgreen: obohacovaly můj život v důchodu. Dyku, Kimby přeji vám s mojí ženou, ať se vám v životě daří a úspěšnost v tom na co jenom sáhnete ahoj- ivojah. :D *1*
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Re: Českému SmartAutoklubu – chybí „voda živá“.

Příspěvek od kimby »

popletli jsme bydliste :-(

Vubec neni duvod se nikterak urazet, naopak sama bych rada takto "ozila" a tento clanek je pravdivy.

Kdyby se naslo trosku stabilni pevne jadro, bylo by na cem stavet a byl by pilir. Ten tomu nyni chybi.
Ale chce to nemluvit a konat. Ta doba.zase prichazi a chut take.

Verim,ze jeste.letos se uvidime!

Omlouvam se za heslovite psani,jsem jen na telefonu
Mám co mám a jsem za to ráda
Odpovědět