TURBO

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

Myslím, že kdyby byl intercooler plnej oleje, nemohlo by to sát nic jinýho než olej - tudíž by to vůbec nejelo, nebo by to spalovalo olej a pak by asi hrozilo podpálení ventilů nebo totál destrukce motoru .... :idea:
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
Uživatelský avatar
Apollo
Příspěvky: 458
Registrován: pon 11 kvě 2009, 13:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Apollo »

to dyk: prý se to vyplachovat nemá...
to stas: no tak nevím co myslel v servisu tím pojmem "plný" ale prý ho tam bude dost podle množství v sacím potrubí

na druhou stranu je mi divný kde se ten olej bral když to najelo 5tis od výměny a na měrce nic nezmizelo
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Intercoolery se normálně čistěj, nechá se to odmastit jako cokoliv jiného, čištění tomu nemůže nijak uškodit, není tam nic co by se rozmočilo nebo nějak poškodilo tím vyčištěním.
Uživatelský avatar
Janík
Smart ACE
Příspěvky: 609
Registrován: sob 13 zář 2008, 16:56
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Janík »

nám teda řekli, že se to čistit nesmí a už vůbec ne profukovat... ale já tomu nelozumím :roll: :oops: :wink:
SMART ForTwo MC01 0,6 40kw 2000 Tweety edition - žluásek
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Je to z hliníku a z plastu tak bych na to radši žádnej odmašovač nedával aby se to nějak nerozpustilo a vzduch by to mohl taky zničit. :-)))
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

ved vymenit je to najjednoduchsie ked to oni neplatia, aspon to nemusia cistit, a este si aj prihodia 30 % na novy diel, cista robota :lol:

Kde su ti stary dobry mechanici co aj rozmyslali, teraz su v servisoch iba menici, co im vypise PC to vymenia, ked to nepomoze a PC nic nevypise tak uz nevedia co maju robit
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Uživatelský avatar
Apollo
Příspěvky: 458
Registrován: pon 11 kvě 2009, 13:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Apollo »

tak tenhle člověk jen repasuje turbo nic jinýho dělat nebude takže by na tom neměl mít žádnej zájem aby se to měnilo... proto mi to bylo trochu divný :roll:
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Apollo píše:tak tenhle člověk jen repasuje turbo nic jinýho dělat nebude takže by na tom neměl mít žádnej zájem aby se to měnilo... proto mi to bylo trochu divný :roll:
Kde se bude turbo repasovat ?

Jinak muj servisak zrovna dneska rikal, ze poslal turbo z Tranzita do Pardubic na repasi Ceskou postou a Ceska posta ma jako podle papiru doruceno a v Pardubicich turbo neni. Osobne neverim postakum, radsi poradne pojistete balik, nez to poslete. Tem modrym dablum neverim ani trubku co maj ve znaku....
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Apollo
Příspěvky: 458
Registrován: pon 11 kvě 2009, 13:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Apollo »

hned jak znalec udělá posudek, už to je na dílně v pardubicích samozřejmě... s tou poštou je to jasný... já to tam hodil osobně... ostatně celý auto i když to je smart by se těžko balilo do krabice :lol:
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Apollo píše:hned jak znalec udělá posudek, už to je na dílně v pardubicích samozřejmě... s tou poštou je to jasný... já to tam hodil osobně... ostatně celý auto i když to je smart by se těžko balilo do krabice :lol:
Poznamka k placeni - daj Ti cenu bez DPH a tim padem bez faktury. Pro me to bylo tak cca o 1500CZK levnejsi, tak jsem do toho sel. Potesilo me, ze i tak jsem dostal zarucni list 1rok.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Apollo
Příspěvky: 458
Registrován: pon 11 kvě 2009, 13:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Apollo »

jj já to budu mít s fakturou - kvůli soudu a náhradě škody... a jinak jsem plátce DPH takže no problem :wink: jj ta roční záruka potěší - i když v případě problémů třeba po 10 měsících nevím nevím s tím prokazováním zrovna u turba který se dá zničit pár špatnejma jízdama...
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

hlavně záruční list bez daňového dokladu nemá žádnou váhu :wink:
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

David0600 píše:hlavně záruční list bez daňového dokladu nemá žádnou váhu :wink:
jj, ale jejich pristup byl docela vstricnej, takze podle meho pocitoveho odhadu na lidi bych rekl, ze kdyz tam prijdu po case, ze se mi to vyjeblo, tak se s nima da dohodnout na nejakem reseni, aniz by mi zabouchli dvere. A pak ten "zarucak" je identifikace, kdy se to delalo a co se na tom delalo.

Apollo: Jinak u soudu hodne stesti. Ja mam svagra soudce a ten mi soudy jednoznacne rozmlouva. Cas, penize, pripadna vyhra je stejne prodelecna.

Nekdy se mi zda, ze uspech mas zaruceny, kdyz jsi vazba z posilovny, holou hlavu, jezdis vyjednavat 8-kolovou nakladni Tatrou a pres rameno mas basebalovou palku......
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Janík
Smart ACE
Příspěvky: 609
Registrován: sob 13 zář 2008, 16:56
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Janík »

Druzeta píše:Je to z hliníku a z plastu tak bych na to radši žádnej odmašovač nedával aby se to nějak nerozpustilo a vzduch by to mohl taky zničit. :-)))
co se tlemíš :?: :wink: já jen píšu co nám řekli :P ty si myslíš že teda se to dá vyčistit? a už si to zkoušel? jak říkám nelozumím tomu :oops: od toho mám doma chlapa :wink: viď Apollo :-*
SMART ForTwo MC01 0,6 40kw 2000 Tweety edition - žluásek
Uživatelský avatar
Apollo
Příspěvky: 458
Registrován: pon 11 kvě 2009, 13:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Apollo »

Pajik píše:Apollo: Jinak u soudu hodne stesti. Ja mam svagra soudce a ten mi soudy jednoznacne rozmlouva. Cas, penize, pripadna vyhra je stejne prodelecna.
to je mi jasný (zatím nejdelší soud 12let) já se právě chytám takovejch věcí který jsou jasně neprůstřelný 8)
Odpovědět