Cvakani ventilu

Řešení problémů s motorem
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Kvůli hydroštelu má motor zacvakat jen chvilku po nastartování, ne? Pokud by to dělalo jen na teplým motoru v nižších otáčkách, tak by to svědčilo o malém tlaku teplého oleje. A na volnoběh se to nemusí projevovat, protože se vačka točí pomalu a svým pomalým pohybem zavře ventil zlehka, pomalu, bez "třískání dveřma".
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Já jen dodám, že jsem od doby mého dotazu s hydroštelama nic nedělal, jestli to cvaka víc, nebo míň jsem přestal řešit a pojal jsem to jako vlastnost motoru, ne chybu.

K dnesnimu datu tam mám nalítáno 178 500 km.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Moje vysvětlení se týká toho,že jsi psal, že ti cvakaj ventily.Pokud myslíš, že by to mohlo taky být něčí jiným,musíš víc zkoumat a poslouchat.
Víš, že motor má taky na sobě otřesové čidlo-jak se ti klepe motor.Taky se stává, že naráží výfuk do oplechování pravého silentbloku. *smart*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
T-Mell
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05 úno 2014, 07:54
Bydliště: Ulm (DE)

Příspěvek od T-Mell »

Takze si jazdis dalej a vsetko je v pohode? Aspon nemusim mat strach ze sa mi to pokazi :D .. no na neutrali necvaka ale myslim tak ze na neutrali vytocim 3500 otacok a aj tak ticho... len cisty hukot dieslu.. nic necvaka.. ak by sa motor buchal aj ked len jemne o vyfuk tak sme znovu pri tych siletblockoch motora.. co by bola vlastne ta lepsia verzia.. olej menim v stredu... uvidim... potom som na dovolenke a tak.. a potom by som behol vymenit tie silentblocky a uvidim ci to pomoze... zatial dakujem :-)
Smart 450 cdi 0,8 r.v. 2000
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Samozřejmě se to cvakání projeví nejvíc při zátěži, ne když stojíš a přidáváš plyn. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Roman Milo »

Na mém autě to "cvaká" po zahřátí jen při částečném zatížení, když dám nohu z plynu tak nic a když přidám tak taky nic.
kubo8888
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08 kvě 2012, 20:10
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od kubo8888 »

Ja mam podobny problem motor je po GO oprave najazdenych 945 km po repase a zacalo to klepat najprv iba trochu a teraz uz pridani plynu dost nahlas. Nie som si isty ci to ide z motora alebo je to od klinoveho remena ten zvuk mi pripomina vybite lozisko ale pre istotu idem to dat skontrolovat do servisu a potom sa uvidi...dam vediet ako to dopadlo
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Tak zkus na chvíli ten klíňák sundat a uvidíš. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
kubo8888
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08 kvě 2012, 20:10
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od kubo8888 »

Tak a je to potvrdene nieco klepe vnutri motora a na aute sa neda jazdit ako mi to dnes povedal mechanik: nedoporucuje na nom jazdit aby to nebolo este horsie, povedal ze to moze byt bud od valcou alebo ventilov alebo zdvihatok ale ze ten zvuk ide pravdepodobne zo spodnej casti motora ze je potrebne motor dat dole a rozobrat ho a bude vediet...Moze mi niekto povedat ako je to mozne ze motor po GO oprave ma najazdenych 955km a toto sa stane?
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

Tak po GO jsou ve valcich vetsi tlaky, takze pokud bylo treba nacate ulozeni kliky(nebo neco takoveho)...zalezi co se menilo. na neco podobneho me upozornovali uz u felicie, kdyz se hrabali v motoru

nebo zdrbana GO...uprimne zacinam mit ze servisu hruzu (jakychkoliv znacek)
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
kubo8888
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08 kvě 2012, 20:10
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od kubo8888 »

Aby bol som presny tak bolo zrobene: vybrus valcov, prebrusenie blokov, kluky, hlavy, sediel ventilov. Vymene boli: piesty vratane kruzkov, ventily, gufera ventilov, voditka, zdvihadla, tesnenie hlavy, sruby hlav, vsetky loziska kluky, gufera kluky, rozvodovy retaz, atd...
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

No pak už zbejvá jen zapomenutej šroubovák ]:-(
Podle toho, co píšeš, co všechno dělali při GO,museli mít tem motor rozhozenej, tak pokud to dělal dobrý mechanik, tak musel jedině něco odfláknout, co ty hydroštely, máš nový, nebo starý a jestli v tom případě dělali to , co jsem tady psal, že se s nima má dělat - nicméně to znamená bohužel motor opravdu znovu rozhodit a podívat se , co to je - to tě lituju. *pivo* *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Jindřich píše:No pak už zbejvá jen zapomenutej šroubovák
Přesně to samé mě napadlo. Že ty si pamatuješ tu paní, co jí v břiše nechali zašitou 25 cm "špachtli"?
To tě lituju.
Proč? Reklamace, ne?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Přesně tak, reklamovat !!! *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od Roman Milo »

Oživím staré téma, cvakání jako jednoho až dvou ventilů po zahřátí a nad 1300 otáček. Sundal jsem vačku, dvě zdvihátka se mi rozpadly v ruce. Dal jsem všechny nové i s vahadlama. Pár kilometrů to bylo lepší, teď je to stejné. Zkusil jsem dát místo 5W-40 10w-40, zase to bylo chvíli lepší. Ještě změřím tlak oleje a potom asi hlava dolů (přidřený ventil nebo unavená pružina. Nebo koupím jinou hlavu a uvidíme.
Odpovědět