Zapalovaci a zhavici svicky

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Kali
Příspěvky: 48
Registrován: pon 09 říj 2006, 05:51
Bydliště: Praha/Charvátce
Kontaktovat uživatele:

žhavící svíčky

Příspěvek od Kali »

Markéta píše:Nikde jsem tu nenašla, jaké žhavící svíčky do cdi? Vše, co jsem si
přečetla, bylo předpokládám do benzínu. Když jsem viděla tu cenu za
žhaviče u Chrobáka ( 720,- ks ), udělalo se mi trochu nevolno a tak
nevím, jestli je to standartní cena za žhavič , nebo ne a jaký tam má být
a koupím ho normálně v autodílech nebo jen na netu nebo jen u
Chrobáka. Říkala jsem si, že bych si postupně kupovala žhaviče do
zásoby a pak je jen vyměnila. Dík
mám tam ještě starou cenu od něm.dealera...dneska je mám za 529,-CZK. Omlouvám se...
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

neviem,ale myslim,ze zhavice menit je tiez zatial zbytocne...a navyse,ako tu uz niekto pisal,kludne aj v autokelly..ja som tam aj na jeep kupoval,tiez ma odradzali,ze nie su znackove a ja neviem co...tak ale ked stal jeden 15 €, tak preco nie?ved funkciu ma rovnaku... a ze nevydrzi desat rokov,ale len dva?ziadny ani znackovy nevydrzi vecnost...a dat za znackovy 150 €, a je ich tam 5, tak to neviem,ci nie je zbytocna investicia...

navyse, aj tie boli znackove..Starline.. :lol:

takze tiez mam nakoniec znackove...akurat nier ngk...

ale marketa,ja by som tiez este nemenil,ked startujes normalne,ako aj lukas pise..a aj ini...
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

za 150eur? prosimtě co to bylo za značku?
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
dosi1
Příspěvky: 17
Registrován: úte 12 led 2010, 18:04
Bydliště: Olomouc

jak povolit svíčky

Příspěvek od dosi1 »

potřebuji poradit jak povolit svíčky at je nevytočím i se závitem nějak se tomu nechce je to lepší za tepla nebo za studena a nebo existuje nějaký sprej na tohle co by mi pomohl?díky
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

scorpi4 píše:neviem,ale myslim,ze zhavice menit je tiez zatial zbytocne...a navyse,ako tu uz niekto pisal,kludne aj v autokelly..ja som tam aj na jeep kupoval,tiez ma odradzali,ze nie su znackove a ja neviem co...tak ale ked stal jeden 15 €, tak preco nie?ved funkciu ma rovnaku... a ze nevydrzi desat rokov,ale len dva?ziadny ani znackovy nevydrzi vecnost...a dat za znackovy 150 €, a je ich tam 5, tak to neviem,ci nie je zbytocna investicia...

navyse, aj tie boli znackove..Starline.. :lol:

takze tiez mam nakoniec znackove...akurat nier ngk...

ale marketa,ja by som tiez este nemenil,ked startujes normalne,ako aj lukas pise..a aj ini...
tak jak je to s těmi svíčkami??? ngk + olej + filtr = 150eur?!
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: jak povolit svíčky

Příspěvek od DYK77 »

dosi1 píše:potřebuji poradit jak povolit svíčky at je nevytočím i se závitem nějak se tomu nechce je to lepší za tepla nebo za studena a nebo existuje nějaký sprej na tohle co by mi pomohl?díky
Sprej můžeš použít WD40
Jinak za tepla jde svíčka hůře vytáčet, na druhou stranu za studena se špatně povoluje - "trhá" ( rezavé či dlouhodobě zatažené závity se často povolují nahřátím matice autogenem ) , takže pokud nejede povolit, zkusil bych motor ohřát, pak nechat vychladnout, aby byl vlažný, aplikovat WD40 a po dejme tomu pěti minutách zkusit povolit. Ideální by bylo, aby svíčka byla studená a motor byl teplý, ale to jde dost špatně dosáhnout
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
dosi1
Příspěvky: 17
Registrován: úte 12 led 2010, 18:04
Bydliště: Olomouc

Re: jak povolit svíčky

Příspěvek od dosi1 »

skusím to tak skoušel jsem to totiž klíčem na svíčky co mám z baumaxu a klíč v tom kloubu uletěl jak pěrník tak to skusím normálně golakama a uvidí se. Ještě jsem stratil ten odkaz co jsi mi posílal na to vykružení těch děr za tou značkou na výměnu svíče jestli by jsi ho mohl ještě poslat diiky
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Michal71
Příspěvky: 273
Registrován: pát 04 dub 2008, 22:22
Bydliště: Ústí nad Labem

svíčky CityCoupe 0,6 40kW

Příspěvek od Michal71 »

Omlouvám se, ale potřebuji vyměnit svíčky (já poprvé) a tady doporučujete NGK LKR8A, já hledal a našel jsem doporučení na NGK BKR6EKE, tak a ted kdo poradí co tam je lepší a co tam vlastně patří?

Děkuji za radu.
SMART CityCoupe 0,6 (40)
dosi1
Příspěvky: 17
Registrován: úte 12 led 2010, 18:04
Bydliště: Olomouc

Re: svíčky CityCoupe 0,6 40kW

Příspěvek od dosi1 »

A co tam máš ted za svíčky?Tak tam dej ty samé co tam máš ted.kolik je to rok výroby a co tam máš za motor?
Kali
Příspěvky: 48
Registrován: pon 09 říj 2006, 05:51
Bydliště: Praha/Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kali »

Pokud máš benzínovou šestistovku, tak potřebuješ NGK BKR6EKE.
Uživatelský avatar
Michal71
Příspěvky: 273
Registrován: pát 04 dub 2008, 22:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Michal71 »

Kali píše:Pokud máš benzínovou šestistovku, tak potřebuješ NGK BKR6EKE.
Děkuji za odpověď v poposku je co mám je to r98 0,6 40Kw
SMART CityCoupe 0,6 (40)
lmt

Příspěvek od lmt »

"takze otazka na tych co menili sviecky alebo ich poznaju. aky je rozdiel medzi BKR6EKE a LKR8A....pretoze ja mam 600 a mam tam LKR8A sviecky...a predajca mi doniesol sviecky bosch analogicke ku BRK6EKE a tie mi tam nepasuju...???"

EDIT

OK takze odpoviem si ciastocne sam.....

BKR6EKE - priemer zavitu 14mm, dlzka zavitu 19mm

LKR8A - priemer zavitu 12mm, dlzka zavitu 26,5mm


A otazka na vas? mam tam hlavu zo 700ccm? lebo v 99 asi 700 motor nebude... alebo sa robili nejake speci verzie pre taliansko?

vo stvrtok idem programovat kluc do mercedesu tak skusim zistit....
dosi1
Příspěvky: 17
Registrován: úte 12 led 2010, 18:04
Bydliště: Olomouc

jaká zapalovací svíčkaSMART CityCoupe 0,6 (40)

Příspěvek od dosi1 »

Máš tam určo NGK BKR6EKE cana asi 200kč ale má ji i Bosch a CHAMPION ty jsou levnější ale NKG bude OK.
lmt

Příspěvek od lmt »

urcite ich tam nemam lebo osobne som odtial vymontoval LKR8A a je ina ako BKR6EKE
Odpovědět