únik oleje

Řešení problémů s motorem
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ožeňte ho někdo konečně , a je klid. To je do nebe volající tady tohle to :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Dejvaval
Příspěvky: 365
Registrován: pát 20 kvě 2011, 21:59
Bydliště: Mělník-Vehlovice / Praha-Radotin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvaval »

Ale ma na to spoutu zavideni hodnych prostredku jak dosahnout uspechu. Jeho privesny/zavesny smart do tandemu, hovori za vse :wink: :lol:
Smart ForTwo 600ccm 40kW rv.1999 černobílý, 1.GO motoru ve 148.000km
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic.php?t=3386
tpetrat

Příspěvek od tpetrat »

Zdravím a zároveň děkuju všem za dobré rady moje bambino je zase v pořádku vyměnili mi gufero a je všechno v cajku. :D Ještě jednou díky.
pzi
Příspěvky: 49
Registrován: stř 07 lis 2012, 19:04
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Příspěvek od pzi »

Dneska jsem zjistil že mi prolíná olej přes vedení oleje k turbu, kdo by vědel kde sehnat, budu rád z každé info, vypadá to takle, :arrow: http://eshop.autodilnamartinek.cz/produ ... e-0_6i/510
Smart 0.7 45 KW Pulse,r.v.2003,klima,tiptronic, výhřívané sedačky, řazení F1. Tempomat
Focus ST 170 combi
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Jestli je to taková ta trubička k turbu, co jí vede ten olej ( já to z obrázku nepoznám ), tak nová v MB 1500,- 8) v druhovýrobě se nevyrábí a zavařit nejde
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

No , moc z toho nechápu, kde ti prolíná olej a jak - tou slabou trubičkou jde olej pod tlakem do turba a tou silnou stéká zpět do olejové vana. Ta slabá je připojena průtokovým šroubem M8x1, je k tomu blbý přístup a je potřeba při montáži dát pozor jakou silou se to utahuje, je to na cit, protože takový šroubek se lehko utrhne, nebo se utáhne tak moc, že jednoho krásného dne praskne( nenastal už náhodou ten krásný den ???? :D ).Mě samotnýmu se to stalo.
Pak je tam ještě takové ocelové těsnění (ocelová tvarovaná planžeta mezi přírubou a tělesem turba, pokud to tam budeš rozdělávat , je dobré ho vyměnit, Martínek ho má taky v nabídce.Co se týče těch trubiček, napiš v tom shopu u Martínka dotaz, že bys ho potřeboval a kdy by mohl být k mání, že je dočasně nedostupné neznamená, že není, už za ty prachy, jestli má Markéta pravdu s tím MB, tak jich máš alespoň 5. *smart*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
pzi
Příspěvky: 49
Registrován: stř 07 lis 2012, 19:04
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Příspěvek od pzi »

Podle mě je malá prasklinka nebo prorezlé u té příruby na turbu, udělá to tak 3 až 4 kapky za týden na zemi.
Smart 0.7 45 KW Pulse,r.v.2003,klima,tiptronic, výhřívané sedačky, řazení F1. Tempomat
Focus ST 170 combi
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Tak zkus vyměnit tu planžetu pod přírubou, jak ti píšu. :D
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
pzi
Příspěvky: 49
Registrován: stř 07 lis 2012, 19:04
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Příspěvek od pzi »

Akorát mě to teče navrchu té příruby kde se napojují malá a velká trubička neboli spíš přímo z té menší trubičky.
Smart 0.7 45 KW Pulse,r.v.2003,klima,tiptronic, výhřívané sedačky, řazení F1. Tempomat
Focus ST 170 combi
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

tpetrat píše:OMLOUVÁM SE.......

Dnes jsem se zaregistrovala a po pravdě jsem manuál nečetla :(. Vyfotím co se dá a pošlu. Každopádně děkuji....
Reaguji na únik oleje z motoru Smart, se kterým jsem měl dost problémy na STK a nemohl přijít na příčinu. Jednalo se o diesel. Nejprve jsem podezříval gufera z převodovky, neb tam bylo málo oleje a mastný byl celý spodek. Jenže olej převoďák smrdí klasickou vůní převodového oleje jinak, než olej mototový. Výsledek různého častého mytí motoru a sledování místa úniku byl naprosto jalový, protože se to celé jevilo jako by se motor odspoda olejem potil v ploše a svrchu byl stále čistý. Čili, šlo o olej motorový a to z místa, kde docházelo k rozprachu oleje se vzduchem do prostoru pod motorem. Takové místo je jen jedno. Jedná se o chladič vzduchu turba, který je vidět nalevo, když nahoře otevřete kryt motoru, a je nalevo poblíž vzduch. filtru z pohledu odzadu do motoru. Vypadá čistý a suchý, ale chyba lávky. To, že takový je, je tím, že ventilátor nad ním fouká vzduch odshora dolů, tedy olej se nahoru k ventilátoru nedostane. Hliníkový chladič sedí v autu v takovém plastovém rámečku, který je tvrdší, nebo spíš houževnatější, než odlitek chladiče z hliníku. A právě specielně u dieslů ve Smartech dochází při nízkých otáčkách motoru k ,,vylkepávání" tvaru rámečku do obvodu chladiče a tam se hliníkový povrch naruší po nějakých 160ti tisících km a vytvoří se od rámečku drážka až je obvod chladiče jako řešeto. A protože je v něm zřejmě vzduch s rozprášeným olejem, fouká se to všechno ven na spodek motoru a mastí všechno pod ním.
Výsledek: Po výměně tohoto chladiče byl motor již čistý. - Na toto přišli technici ve Smartcentru ve Veleslavíně v Praze. Chladič z mého auta jsem viděl, a děravý dokonce značně snižuje výkon motoru, což jsem pocítil hned, protože Smart jede teď mnohem lépe. Pokud jde o závadu, o které neví výrobce, že může běžně nastat specielně u dieslů, pak je třeba řešit s předstihem pružné uložení chladiče turba ve zmíněném rámečku.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

klasika.
ale ono si na to asi musi prijit kazdy sam.

*1*
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

xlukas.cz píše:klasika.
ale ono si na to asi musi prijit kazdy sam.

*1*
Taková slova potěší, Lukáši... ha,ha,ha!
Jenže, pokud se fakt jedná o výrobní vadu u Smartích dieslů, protože např. při volnoběhu se tento motor třese značně více než u benzínů, pak by k tomu měl něco říci i výrobce z Meďáků, protože tímto druhem úniku trpějí skoro všichni Smarti na naftu. Už jsem to zjišoval. Po najetých nějakých 160 -170 tisíc km to totiž většinou začíná neznámou mastnotou ve spodku motoru a nenápadnou pozvolnou ztrátou výkonu, což mnozí smartisti přisuzují stáří auta! V servisu Mercedesu totiž pořád řešej nějaký hadice, sponky a trubičky, a on je to blbě usazený chladič turba v pitomý umělý hmotě, a navíc to není hned vidět, protože je to pod tím rámečkem, což nikoho nenutí se v tom hrabat, protože vyndat ten chladič je vopruz a musí být člověk značně zručný, aby vykoumal jak na to. A to ve Veleslavíně, chvála Pánu Bohu, jsou, když na to přišli. Oni mají také své osobní Smartíky na naftu a také jezdí se zamaštěným motorem vespod. Na tý mojí Hašlerce na to přišli, takže budou teď řešit i u sebe.
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

pokud na to doted nedosli, tak jsou to amateri.

ja sem na to prisel uz v roce 2008
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... ight=fleky

ty taky kdybys trochu hledal, tak si to moje tema najdes :wink: :D
chlapce, kdyby sme se neznali, tak pochopim, ze se nezeptas :roll:. Kdyz sem delal prohlidku smarta pred koupi, tak intercooler byl jedna z veci, kterou jsem proveroval, jestli neni na dolni casti mastny :wink:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Zvoník
Příspěvky: 245
Registrován: pon 22 lis 2010, 20:25
Bydliště: Praha 6, Kladenská ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zvoník »

xlukas.cz píše:pokud na to doted nedosli, tak jsou to amateri.

ja sem na to prisel uz v roce 2008
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... ight=fleky

ty taky kdybys trochu hledal, tak si to moje tema najdes :wink: :D
chlapce, kdyby sme se neznali, tak pochopim, ze se nezeptas :roll:. Kdyz sem delal prohlidku smarta pred koupi, tak intercooler byl jedna z veci, kterou jsem proveroval, jestli neni na dolni casti mastny :wink:
Ty brďo, já v tom ještě moc hledat neumim. Lezu do toho interšmejdu z mobilu. Ale hlavně, že se našlo na autě, co to je, že? Člověk se přece nemůže spoléhat na to, že vždycky najde někde pomoc. Je sice pitomé objevovat již objevené, ale aspoň si člověk užije radost, že se podílel. - Já to tak mám dost často u zvonů na kostelích. A ty mají kolikrát hodně století...
Nemám počítač, jenom mobil.
A nemám velký auto. Smartík zváný Borůvka z Řípu zahynul na poli... Je již nově zastoupen černým Smartkem diesel cabrio pokřtěným Hašlerka!
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Přemýšlel jsi taky, kde se ti v tom intercoleru bere olej, když je to chladič na vzduch??.Jestli ti tam jde z turba, tak to moc v pořádku není, ten děravej intercoler je jen druhotná záležistost .
*pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Odpovědět