Olejová vana s výpustným šroubem

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Největší překážka je sundat tu vanu z motoru, drží tam přilepená opravdu hodně, chce to nůž, kladívko a ukat do toho nože a pomalu to odřezávat.
Potom jakejkoliv výpustní šroub třeba z Oktávky a stavit se s ním třeba ve fabory.cz nebo nějakým jiným obchodě se spojovacím materiálem a koupit matici, to je investice cca 50,-Kč za oboje, potom ještě ten silikon.
A když to někdo nemá jak zavařit, tak v nějakém zámečnictví to mají zavařené za pět minut.
Já jsem to navařil z boku z pravé strany, vyteče taky všechno, případně stačí lehce heverem přizvednout levou stranu.
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Jeste tesneni - měděné těsnění pod šrouba.

...jsem si na to vzpomněl, protoze musim koupit nove, nejak se mi to tam mííírně rosí....
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Pánové,
mám prosbu.

O víkendu se chci pustit do přidělání výpustního šroubu oleje na vanu.

Bude mi pod vanu stačit 80ml tohoto tesnění :?:

http://www.loctite-eshop.cz/loctite-591 ... sneni-p203

Nebo co doporučujete :?:

Ohledně šroubu stačí obyčejný s matkou nebo nějaký specální :?:

Jde mi o to abych nekoupil nějaký výpušták a pak 14 nesháněl speciální matku :roll:

Díky
Lukáš
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Řekla bych, že když si přečteš tohle téma, tak najdeš odpovědi na svoje otázky :wink:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Neboj ja umim cist a ctu , posledni dobou nedelam skoro nic jineho. Ale jen kdyby ty linky byly funkcni ,ale jelikoz je toto vlakno jiz kapku starsi tak linky treba na ten silikon nejedou :cry:

Proto se ptam ;-)
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Asi moc nečteš :roll: , na této straně v prvním příspěvku nahoře máš odpověď na co se ptáš ohledně šroubů a matky a co se týče toho silikonu, tak asi by to stačilo to malé baléní, ale vzhledem k té ceně si můžeš koupit normální velkou tubu, prodávají to i v marketech typu Obi, Baumax, atd..., nebo nějakej krám s autosoučástkama.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

mno kdyz prijdes do Autokelly s tim ze chces 13mm vypustny sroub na Forda ktery stal pred x lety 60kc tak to ti vazne moc pomuze :roll:

a jak jsem uz psal tak jsem chtel hlavne vedet jaky ten silikon kdyz linky po tech letech nefunguji....

Cekal bych spis reakci typu :
ja jsem tam dal tohle a tohle misto reseni jestli ctu nebo ne :roll:




No ale abych i ja nebyl jen OFF topic tak jsem koupil vypustak na Octavku 1,6 benzin protoze se na nej da bez problemu sehnat matka (normalni stoupani zavitu) a tesneni jsem dal to prvni co mi v prodejne doporucil, je cervene :wink:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

No vždy stačí jakejkoliv vypušák nemusí být konkrétně třeba z Forda nebo ze Škodovky, akorát že na Škodovku ho koupíš asi v jakýchkoliv autodílech.
A co se týče toho tmelu tak jakýkoliv na vyšší teplotu.
Až to budeš dělat tak pořádně očisti dosedací plochy a nedávej tam toho silikonu moc aby to nezateklo dovnitř, neuthnul se a neucpal třeba nějaký mazací kanálek, vana po sundání šroubů nejde sundat, musí se vzít nějaký nůž vrazit ho dovnitř a pak třeba kladivkem ukat do toho nože a postupně to odřezat, pokud bys jenom páčil tak můžeš ohnout tu dosedací plochu.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

no praveze s jakymkoliv je problem sehnat matku.

Nevim proc,ale vypustaky maji jine stoupani zavitu :roll:

mel jsem sebou pujcenych 6 sroubu a sel vybrat matku a pak mi prodejce rekl ze je z Oktavky 8)

pristi tyden se do toho pustim, tak udelam nejake foto a dodam :wink:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Tady koupíš jakoukoliv matku:

http://www.fabory.cz/
JardaKo
Příspěvky: 22
Registrován: ned 08 dub 2012, 07:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od JardaKo »

Výpustný šroub jsem taky řešil. Můj výsledek (třeba to někomu pomůže) je následující:
1) koupil jsem ve fabory (http://www.fabory.cz) zátku s vnitřním šestihranem (závit M10x1) a matici (M10x1) bez povrchové úpravy a normální velikost (důvod tak "malé" zátky je v její velikosti - aby vše co nejmíň čouhalo z vany ven)
2) matici jsem asi v délce cca 3mm stočil na průměr 14mm
3) do vany jsem vyvrtal (v místě jak je na pravé straně taková ploška) díru o průměru 14mm a matici si do této díry nechal zavařit
4) jako těsnění vany jsem nakonec nepoužil silikon, ale koupil jsem ve firmě gumex (http://www.gumex.cz) 2mm těsnící pryž s označením P9369 a těsnění si vyrobil (řekl jsem na co ji chci a doporučili mi tuto)
5) šrouby jsem dal nové (nerez imbus M6x19)

nevýhody:

1) celá zátka kouká asi 1cm z vany - dá-li se říci že je to nevýhoda
2) těsnící pryž je celkem měkká, takže při dotahování šroubů vany je třeba je dotáhnout přiměřeně (možná bych příště volil trošku tvrdší pryž)

zatím to nikde neteče, uvidím co to udělá časem :roll:
ex SMARTík CDI, 2001
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Tak konecne vymeneno.

Co mne dost zarazilo tak jsem odsavackou dostalo ven jen 2,6l oleje a neco pres 0,5l mi zustalo ve vane :shock:

Nedelal jsem to ja ,ale automechanik a to pres olejovou merku a pak pres filtr a stejne tam pul litru hnusneho oleje zustalo :?

Jsem vcelku rad ze jsem se rozhodl pro vypustak protoze pokud kazda vymena oleje znamena smichani stareho oleje s novym v pomeru 0,5 x 2,7l tak to neni moc dobre pro moturek... :roll:

Mozna ze jsme to jen delali blbe,ale nenasel jsem jine misto kudy to odsat :wink:

Navecer vlozim fotky z montaze.

PS: pokud Vam prodejce tvrdi ze je menen olej a filtry tak vzdy se vyplati kontrola. Vecer dam dukaz misto slibu :twisted:
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Jak jsem slibil tak dodavam foto :

1, novy vypustny otvor

Obrázek

2, nanesene "tesneni"
Obrázek

3, nove srouby na vanu

Obrázek

4, uz tam je

Obrázek



NIKDY NEVERTE PRODEJCI VOZU ZE SE MENIL OLEJ A VSECHNY FILTRY PRED 1000KM

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

v takovem stavu neni ani muj filtr po 100 tis. km

ps: v levem hornim rohu mas tesneni na vane z druhe strany diry ;-)
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

JJ vsiml jsem si ,ale az na fotce :oops:


Po testovacich 300km se ale nerosi a ani nekape.

Jedina nevyhoda je ze sroub je ted nejnizsi cast podvozku,ale po 5 letech jezdeni s 5cm vysokym kabrioletem jsem si zvykl vyhybat se hrbolum :P
Odpovědět