Olejová vana s výpustným šroubem

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Olejová vana s výpustným šroubem

Příspěvek od DYK77 »

Tak jsem dneska v rámci výměny oleje sundal vanu a koupil za 60,-Kč výpustný šroub s těsněním na Forda. Teď musím pořešit kam udělat do té vany díru a jak to vyřešit se závitem pro šroub. Nemáte to někdo na fotce jak se to dá udělat? Díky
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř 23 dub 2008, 23:42, celkem upraveno 2 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
carda
Příspěvky: 212
Registrován: stř 18 říj 2006, 17:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od carda »

no ja myslim ze by se to melo dat kde je nejnizsi bod na vane a je tam i misto na ten sroub.tak olej se vytahuje pres merku a udelal bych to teda pod tou merkou na te vane.pokud tam ?je misto.no ja to budu taky predelavat az budu menit olej.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

No vanu mám tady doma u stolu na koberci :lol:
Mám nějaké fotky, tak to sem dám až je stáhnu z telefonu, už se na tom pomalu pracuje.

Jinak v praxi jsem do motoru ještě nečuměl, kde na mě vykukuje měrka, protože z toho kapal olej a nechtěl jsem to mít na ksichtě. Ale místo bude kdekoliv. Vana se svažuje do jednoho rohu, kde je místo pro šroub jako stvořené. Asi se bude muset vytočit kroužek se závitem o takové síle, aby měl závit trochu maso. Počítám tak 3mm minimálně a navaří se to COčkem na tu vanu a do ní přijde šroub.
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř 23 dub 2008, 23:32, celkem upraveno 3 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Fotky z demontáže:

1. Po sejmutí krytu drážkovaného klínového řemenu ( vycvaknout rukou ), se dá dostat na všechny šrouby upevňující vanu. Místa tam moc není, v oblati nápravy je nutno použít na ořech TORX 8mm nástavec cca 20cm, ale dá se to.
Obrázek

2. Pro snažší sejmutí vany jsem tam kam se dalo dostat, očistil přeteklou silikonovou těsnící hmotu. K očištění jsem použil nůž. I tak vana stále držela jako prevít. Údery ruky, nebyly nic platné. Snažil jsem se tedy mezi dosedací plchu vany a blok motoru, dostat tenký a pevný předmět, který by vanu oddělil. Šroubovák nebyl zrovna nejlepší řešení, protože pokud je moc malý, má snahu se tam vejít, ale má moc malou plochu, takže by mohl udělat na vaně nebo bloku motoru zářez, no a velký šrouboák je na to moc tupý a silný, takže bych mohl vanu zohýbat. Nakonec jsem obětoval kapesní nůž a lehce jsem ho kladívkem naukal do těsnící hmoty. Musel jsem to dělat opatrně, protože jsem nevěděl co je uvnitř pod vanou. Pak už to šlo snadno. Poukával jsem nožík a rozřezával tím silikon. Pak už tekl olej, takže jsem toho nechal a zachytával olejík do kbelíku. Po vypuštění oleje jsem ještě kousek pokračoval s oddělováním vany, ale jakmile se odřízla celá jedna strana ze čtyř, tak už šla potom vanička strhnout rukou. Na obrázku už je motor bez vany a do kýble odkapávají zbytky oleje. Je zde též jasně vidět černý plastový klobouk olejového filtru.
Obrázek

3. 3. Na sundané a odmaštěné vaně je zřetelně patrný sklon do nejnižšího místa, kde je polška, která si o vytvoření výpustného šroubu přímo říká. Pro dotěsnění olejové vany v DCH nepoužívají žádné gumové těsnění, ale jen a pouze těsnící hmotu, kterou bude nutné před opětovnou montáží vany, řádně očistit z obou ploch. Zkouším to klasickou žiletkou a jde to celkem dobře.
Obrázek

Obrázek

4. 4. Připravený výpustný šroub 13mm , zakoupený v Auto Kelly včetně měděného těsnění s gumičkou.
Obrázek
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř 23 dub 2008, 23:28, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
carda
Příspěvky: 212
Registrován: stř 18 říj 2006, 17:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od carda »

no je to dobre misto na ten sroub.ten krouzek nesmi v te vane ve vnit precnivat at vsechen olej vytece musi byt zaroven.ale bude to dobre jak to budes mit udelane.podle me se ten olej tou merkou vsechen nedostane ven.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jak jsem dnes koukal, tak to nejnižší místo ve vaně je právě proti měrce, takže se při odsávání dostane trubička tam kam má, ale protože tam člověk nevidí, tak bych za to ruku nedal. Navíc není nic jednoduššího, než povolit šroub a je to. Za ty "starosti" si myslím, že to stojí trochu si s tím pohrát.
Někde na netu jsem viděl že tu vanu takhle s výpušákem prodávaj, ale za boha si nemůžu vzpomenout kde, ale zkusím to ještě vyhledat.
Teď stahuju fotky z mobilu, dám je sem, a je vidět jak to vypadá pod tou vanou, když se sundá.
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř 23 dub 2008, 23:34, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak tady je ta slíbená fotka. Pokud se budeme bavit jen o oblasti jenž je skrytá pod vanou, tak na fotce je vidět v levo dole vyúštění vodící trubičky pro kontrolní měrku oleje. Ta trubka uprostřed dole je asi 12cm dlouhá plastová násoska, kterou čerpadlo nasává olej. Pak už je tam nahoře v levo jen ten velký otvor ve tvaru "A" , ve kterém je vidět část klikové hřídele, ojnice a píst třetího válce. Proč to takhle otevřené není i u zbývajících dvou válců ví bůh. Dosedací plochy jsem očistil žiletkou jak jen to šlo, takže víc už čistit nebudu. Každopádně už se těším až to zase zakreju a zaleju olejem.

Obrázek
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř 23 dub 2008, 23:35, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tohle jsem našel. Je úplně jinak lisovaná, protože má šroub uprostřed. V přepočtu cca 1500,-Kč http://www.smarttune.co.uk/product.php/32/95/

Obrázek

Obrázek v?ce
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř 23 dub 2008, 23:37, celkem upraveno 3 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak přesně takhle to hodlám udělat , jen mě to vyjde na pakatel :P

Obrázek

Obrázek

http://www.smart-parts-direct.com/acata ... icing.html :idea:
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř 23 dub 2008, 23:38, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Don Martinello

Příspěvek od Don Martinello »

Hm... ja som toto riesil objednanim odsavacky oleja cez eBay :wink:.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Abych pravdu ?ekl, tak jsem m?l snahu n?jakou ods?va?ku sehnat, ale m?li jen profi od 8.000,-K? nahoru, tak se sna??m sp?chat tohle.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Don Martinello

Příspěvek od Don Martinello »

No ja som vybral rucnu Pela 6000. Predavajuci chcel za nu EUR 53 a za postovne EUR 28, co sa da prezit :wink:.

Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Stejn? tohle bych prod?val tak za 300,- a ne o 2000,- dr??.
Tu injekci s hadi?kou ch?pu, ale nech?pu tu plastovou n?dobu /:-I
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Libor Slivanský
Příspěvky: 266
Registrován: ned 04 čer 2006, 22:26
Bydliště: Vrané nad Vltavou, tel.604 439 838
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Slivanský »

DYK77 píše:Stejn? tohle bych prod?val tak za 300,- a ne o 2000,- dr??.
Tu injekci s hadi?kou ch?pu, ale nech?pu tu plastovou n?dobu /:-I
Ods?v?? p??mo do n?dobky, na ?erven? uz?v?r p?id?l?? hadi?ku, na ?ern? nasad?? ods?va?ku a vytv???? podtlak p??mo v bandasce.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Aha , to je fikan?
Jsem sly?el, ?e se d? ods?vat i t?m zp?sobem, ?e se do motoru nacpou dv? hadi?ky, p?i ?em? jednou se dovnit? cpe vzduch , kter? druhou hadi?kou vytla?? olej ven. Je to jako cucat br?kem pit??ko a fouknout do n?j :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět