Falešná Smartí nemoc

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

Pazour60 píše:Tak u me to je chlapi jasny, dneska jsem fouknul *NOS*, a je to pruchozi. I ten ventil funguje, takze klasicka smrt 0,6 8EX 8EX 8EX 8X/ . Carda bude mit praci :( .
Já napsal tohle - jde profouknout a ventil je funkční. Pokud nejde, tak je to FSN. Klasická smrt je podle mě ovalita a netěsnost válců a pístů, holt GO motoru. :D
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

A já jsem psal - rozpojit za ventilem a fouknout do motoru, můžeš i nasát ale můžeš nasát i něco jinýho. Hovi psal fouknout před ventilem (je to zpětný ventil, když sundáš např. nohu z plynu tak tam roztočené turbo chvilku udělá přetlak v sání a bez zpětného ventilu by byl v tu chvíli přetlak i v klikové skříni , což sem popisoval jako závadu. Když foukneš před ventilem a jde to, tak je logicky ventil v háji a když foukneš za ventilem a nejde to , tak je to někde ucpaný. *posádka*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Chorche
Smart ACE
Příspěvky: 1057
Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

jasně uš to chápu, takže dva druhy problému a nutno foukat 2x na 2 místech :D
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Tak je to správně, já to měl totálně ucpaný od vodní pumpy dolů, do klikové skříně, nechápu, jak se to tam vzalo, hodně sajrajtu bylo taky nahoře u ventilů a vačky a v komoře, kde jsou rozvody.Zajímavé je , že např.trubičky co stříkají do pístu, nebo trubička na mazání rozvodového řetězu- mají cca 1 mm vnitřní průměr, tak ty byly dokonale čistý.Pravděpodobně díky malému průměru a tlaku oleje tam proudí olej vysokou rychlostí a tím se nestačí ucpat.
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Když zase zmiňuju ty trubičky, co stříkaj do pístů, jsou přidělaný průtokovým šroubem, tak ten šroub má v sobě nerozebíratelně nějaký tlakový ventil (pérko a kulička)-pusou to profouknout nejde, chce to větší tlak, tlak oleje to zřejmě otevře, no a já jsem zjistil, že jeden průtokáč mám nefunkční a celkem lehce ho profouknu - opravit se to nějak nedá - nemáte ho někdo náhodou z nějakého rozebraného motoru ??? :P :P
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Zeptej se přímo Grega.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Jo, dík to máš pravdu .
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Nebo se mrkni do sbazar.cz, jsou tam inzeráty dvou nebo tří maníků, co nabízejí veškeré náhradní díly. Zřejmě sem tahají Smartíky čistě jen na díly.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Nebudeš mi věřit, dvě hodiny jsem to různě zkoušel, namočil jsem to do čističe motorů, stále to šlo profouknout (na hubu ). Tak jsem si pak řekl, kašlu na to, zítra to zkusím odvrtat od hlavy, vyndám to perko s tou kuličkou a zkusím s tím něco udělat. Jenže ten blbej šroub, jak to slyšel, že ho budu kuchat a když jsem pak po delší době do něj fouknul, najednou ten ventilek fungoval jak hodinky a bez problémů, Takže už je tam zamontovanej , jo jsou někdy věci mezi nebem a zemí. *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Chorche
Smart ACE
Příspěvky: 1057
Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

taxem to neska kuchnul f poctatě sem zjistil několik věcí. Hadička mezi klapkou a ventilkem byla ruplá a u ventilku kde byla ta prasklina zasraná volejem. Ventilek zasranej volejem a průchozí obouma směrama (podle mě díky tý zasranosti. Asi by ho stačilo vykoupat v čističi na brzdy a zas by fachal, ale bohužel se mi při demontáži ulomil ten konec co drží v plastový trubičce směrem do bloku. Takže ventilek musim dát novej. Plastová trubička směrem do bloku se dá profouknout. Sice to nejde úplně hladce ale de to, takže to bude asi taky někde dole u boloku přicpaný ale ne nijak moc.
Takže koupim novej ventilek za pětikilo s trubičkou a hadičkou. Nicméně gumová hadička u klapky zasraná vod voleje nebyla (jenom u ventilku). Tak to na mě působí tak, že volej se tam dostával ne ze sání ale ze skříně. A to mě přivádí k votázce: na vstupu do klapky sání je slušnej podtlak i na volnoběh a propojenim do skříně je teda podtlak i ve skříní. To psal Jindřich, že je kvůli tomu aby moch volej z turba vtejkat do skříně. Ale zároveň to musí ze skříně i nějakej ten volej vysát přece, ne ? Když tam za jízdy různě skáče a natřásá se :lol:
No a druhá votáska je ta zásadnější - neni mi jasnej následek Hovova problému s ventilkem, respektive jak by moch oboustraně průchozí ventilek způsobovat žraní voleje? V sání je prakticky pořád podtlak, jenom ve chvilkách, kdy se dotáčí turbo po sundání nohy z plynu tam bude chvilku trochu přetlak. Jak by to mohlo spůsobit žraní voleje/kouř z vejfuku?
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Roman Milo »

Ta tvoje čeština, to je teda masakr. Jinak v sání je tlak prakticky pořád, kromě nízkých otáček.
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

Jindřich píše:No hlavně nám dej vědět, kolit ti to teď bude žrát oleje, po tý šokový terapii. :o
Tak jsem po vyrajbování karbonu a výměně oleje natočil cca 500km, 150 couračky a 350 štreka a zmizelo tak tři a půl deci (asi půlka měrky) :( . Přes zimu to nechám, nekouří a jede jak drak *fornik*, zjara uvidíme, co dál :D . Jo a benzín 5,2/100km, kočírovala mamina, ještě to nemá v noze a uchu. A vzadu bylo 60kg briket, ale i tak na pětku neznal kopec O--O .
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to jeste nemusi nutne znamenat, ze je to motorem. co kdyz to tece turbem :?:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

No to je právě to co jsem tady už psal s tím turbem, olej co promaže ložisko musí odsát ten podtlak v klikové skříni dřív, než by se dostal přes kroužek (něco jako pístní kroužek, do turbíny a zmizí nenávratně pryč. Něco jiného je samozřejmě, pokud je tam nějaké mechanické poškození - nezbývá, než rozebrat. *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Chorche
Smart ACE
Příspěvky: 1057
Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

no a nebude to tim podtlakem pak naopak vodsávat přes klapku sání volej z klikový skříně ? No odpovim si sám, asi jenom zanedbatelný množství co tam lítá rozšmelcovaný ve vzduchu co ?
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
Odpovědět