Nejde TURBO

Řešení problémů s motorem
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od Winterwolf »

Ano to bude on. Ale stejne bych se raději nejdřív kouknul na auto můžeš tam mít jen povolenou hadicku :-)
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od Petrulin1 »

No jasně, já odkrytuju zadek, sundam tu příčnou vyztuhu, uvařím kávu a budu do toho čumět. Ten problém bude někde tam. Ještě teda pořádně zkontroluji tu hadici od filtrboxu do turba. To jsem našel teď v jiném vlakne, kde psal Greg, že tam objevili propalenou dírku od výfuku a že to hazelo do nouze taky. Od výstupu turba je vše v pořádku. Olej přes turbo neutika (nemizi obecně vůbec - deci/tisic km). Takže ten problém bude buď ten wastegate ventil, nebo ten elektrický vedle něj.
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od JBC »

Hele, nemáš prostě jen vypadlou segrovku? Pardon, třmenový kroužek? Sice by bylo divný, že studený to jede normálně, ale ta segrovka je absolutně běžná věc! Stačí lehnout pod auto a před výfukem (před - ve směru jízdy) se podívat, jestli to táhlo regulátoru není vypadlý z čepu na páce ovládání wastegate.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od Petrulin1 »

Nene, to bylo první, po čem jsem šel. Táhlo je na svém místě, ale to prý ještě neznamená, že ten regulační ventil funguje. Právě proto se na to ptám. Jestli ten ventil jde nějak opravit /rozhýbat, nebo jak vlastně poznám, "že funguje"?
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od JBC »

Je fakt, že když jsem měl spadlou segrovku, tak mě udivilo, že s tou "klapkou" nejde hnout - mám to tam nějaké vypálené, vyrezlé a vyběhané, takže když motor neběží, tak se to v některé poloze zasekává a nejde s tím hnout, musí to člověk přizvednout apod. Ale když motor běží, tak asi ty vibrace to vždycky uvolní a běhá to naprosto normálně.

Jak poznáš, jestli ventil funguje? No, když to auto nejede a není v tahu, tak můžeš na plyn šlapat jek chceš, motor se roztočí třeba až do omezovače a turbo se ani nehne - protože bez zátěže prostě turbo není potřeba.

Přídavný budíky na teplotu a tlak asi nemáš. Co ELM 327, máš?

Jinak můžeš zkusit odpojit nějakou hadičku z toho regulátoru a zkusit vysát vzduch. Ale pusou to taky asi moc nepůjde ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od Petrulin1 »

No právě, na volnoběh u stojícího auta to nedělá nic. Bluetooth elm 327 mám. Ale nevím, kterou hodnotu bych měl sledovat, abych poznal, jestli funguje tu ten ventil.
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od Winterwolf »

Tohle by ti s jistotou řekla Star diagnostika.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od JBC »

Zkus se rozjet, vem to trochu do kopce nebo se rozjížděj trochu prudčeji a určitě se Ti podaří najít hodnotu "plnící tlak", nebo tak něco.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od Petrulin1 »

Tak nové poznatky. Hadice od filtrboxu je v pořádku. Ta soustava tenkých hadiček kolem regulace turba je taky ok. Wastegate se zdá být funkční, alespoň když tahám za to táhlo, tak to
normalne, poměrně volně chodí. Od výstupu turba je taky vše v pořádku. Takže zbývá ten elmag ventil, tam je přesvědčený Jirka Burket, že je problém. Tohle to je:

https://www.fq101.co.uk/how-to-guides/f ... ycle-valve

Neví někdo, kde to koupit? Sjedu zítra za místními kumpany v Opavě, co se vrtaji ve Smartech, jestli nebudou mít starší, funkční.
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od Petrulin1 »

Takže vyřešeno. Byl to ten elektromagnetický ventil. Celá tahle blbůstka dělala tu paseku. Když je funkční a přivede se na něj 12V (je tam konektor o dvou kontaktech - plus a mínus), tak v něm cvaká. Prostě elektromagnet. A ten otvírá a zavírá. U me nefungoval, proto řídící jednotka po 1km hodila motor do nouze. Podle toho odkazu výše tam ale tento ventil není originál od začátku
a je dodáván jako vylepšení řízení tlaku, jak píšou zejména při řazení a ve středním rozsahu. Zároveň jsem udělal komplet nové rozvody všech těch hadiček kolem turba v systému té regulace tlaku. Auto jede jak čert. Díky kluci za zájem a pomoc radou. 👍
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejde TURBO

Příspěvek od Winterwolf »

Paráda.

Hlavně ze se zadařilo.
Odpovědět