Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Řešení problémů s motorem
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od JBC »

Abys zjistil, jestli teče zadními okénky, tak vezmi malířskou maskovací pásku, tu papírovou bílou až béžovou, nalep ji pod spodní hranu okének a udělej na ní dvě - tři vodorovné čáry OBYČEJNOU fixkou, ne permanentkou! Pokud přes pásku poteče voda, ta fixka se rozpije/rozmaže -> máš důkaz, jestli teče tamtudy nebo jinudy.
Okolo zadního okna jsem ještě neviděl, aby teklo, ale je možné, že máš někde poškozenou gumu. Mě trochu zatéká, ale jen když myju auto a stříkám přímo tam, okolo stěrače zadního okna. Při dešti tam neteče.
Zato - nikdy bys neřekl kudy mi někdy teče do kufru - okolo kabelu, který vede z karoserie do spodní části kufru - úplně vlevo úplně dole - osvětlení SPZ a zámek kufru - když je jednou za čas ten správný déšť, proteče okolo této průchodky do kufru - tam je taková prohlubeň a ta když se naplní, tak to začne nasakovat do filcu.
Pokud Ti teče zadními okénky, návod na přetěsnění je třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=oji5XCKIk88 - pokud Ti nevadí, že pán mluví maďarsky! Nebo TADY - bez řečí, s německými titulky. Nebo TADY s anglickými texty.

Stejnou papírovou páskou si to můžeš zkontrolovat i pod předním oknem. I tam mi kdysi zatékalo.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
vedek
Příspěvky: 23
Registrován: stř 04 dub 2018, 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od vedek »

JBC :arrow: veľmi pekne ďakujem za radu, zrovna som maľoval tak takej pásky mám kilometer :wink: môžem skúsiť tento trik.

Neviem, či ide len o zhodu náhod... ale vtedy sa to stalo cca 7 km po natankovaní do plna.. Dnes opäť cca 8 km po natankovaní.. tentokrát našťastie pred domom keď som stál na N a vykladal spiacu dcérku... tak auti plynulo zdochlo :roll: :idea: :?:
Smart City Coupe, Cervena, 0,6, 40 kW - predane
Smart ForTwo, Strieborna, 0.7, 45 kW - aktualne
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od paboz »

uz se nas Ferda zaradil do rady nahleho chcipnuti.Opustil svuj 4 km okruh na 7 km konec chcipnul.Vedro vypadovka z mesta kde je 90 tak kazdy vali na plne kule.
Dojel hsem k nemu 20 minut a nesel nastartovat.Co ted ,tak odtah domluva s autodilnou v meste zda to vemou.Po dalsi pul hodce jak dojela odtahovka tak Ferda startnul .Napadl me ten snimac kliky ale muze to byt jeste dalsi rada veci.
Jsem v casove tisni bez nalady tak jedinr reseni servis.
Uvidime jek ta kauza dopadne :(
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od Pazour66 »

Chlape, s tím, cos s ním už zažil je nejlacinější a nejschůdnější řešení podle mne vrakáč, nebo na náhradní dílý, pokud je na něm něco použitelného, je to časovaná -O
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od paboz »

Pazoure ty jsi provokater :D Zas tak cerne bych to prozatim nevidel.Je pravda zacatek byl tezky zorientovat se v tom mikroprovedeni.
Ale pak nasledovala klasika bazarove ojetiny.Vymena dvou oleju,vsech filtru .Komletni rozborka predni/zadni brzdy.Svicky .Chladici kapalina.
Co bylo navic - neplanovane. Nove cerpadlo - unik kapaliny ,pri jednom novy remen.Stare neni vylagrovane dalo by se opravit par kapkami lepidla na kov - tece kolem mrazove pojistky.
Zapalovaci kabely,jeden probijel delal ohnostroj.Ten kablik se privaril k zap.civce a neslo podobrem vyndat az se ulomilo .Tak ze jedna civka nova.
Vyhledove novy vyfuk.Chvili trvala legalizace litych kol.A opravy plastu ,to jsou jen kosmeticke zalezitosti ,
Priznavam ze tahle oprava bude asi nakladnejsi pokud se mu vubec povede.V dane chvili to bylo jedine mozne reseni.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od Winterwolf »

Hlavně ať ti to napichnou na Star diagnostiku :!: I kdyby to znamenalo odtah jinam.

Ty univerzální házejí nesmysly…

Ve výsledku ušetříš, protože na opravy metodou pokus omyl jsou díly na Smarta fakt drahý.
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od Pazour66 »

No, že já to už zažil, GO u Cardy, pak znova - špatně udělaná hlava, kotouče, tlumiče, péra, termostat, cívka, káble, přepínač na světla, jiný turbo, komplet plasty + levý dveře, když velitelka projela pangejtem, světla, spodní plasty a další drobnosti. Furt jsem pod ním ležel a teď u druhýho dva a půl roku bez problémů, akorát vymejšlím ptákoviny, čím ho vylepšit *;-)
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od paboz »

tak bylo toho dost,sice az na to GO a prebrusovani hlavy je bezny spotrebni marial u starsiho auta.
Je mi jasne ze se take jednou dostanu do veku ze me prace v garazi prestane bavit.
Auto pro sebe vzdy vybiram do stari max 3 roky.Tam toho moc nenalezim :D
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od Winterwolf »

Já se do tohoto “věku” dostal před 3 lety když jsem si spočítal ze za rok jsem do skútru s hodnotou 20 000,- nainvestoval 100 000,- a šel z domu…
Koupil jsem rok starý a od té doby jsem řešil jen provozní náklady.

Cvrček byl můj první a obrovská láska. Bohužel když umřela střecha tak již nebylo rentabilní se ani snažit a koupil jsem Chrousta - víceméně za cenu opravy střechy a GO motoru.

Ale to už jinde jsme.
Doufám ze nám dáš vědět jak to dopadlo :-)
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od paboz »

ale ten skutr renovace za 100 000 to uz musel byt cely novy ,nebylo ho skoda davat pric *;-)
Jasne ze dam vedet jak Ferda skonci.Ovsem nevim kdy ho veme,ma strasny naval,nevim zda tam ma rezervu na havarijni stavy.Objednavky cekacka pokud to nehori tak mesic.On ten klucina je fakt dobry vypracoval se z garaze.
akorat ze smart to neni bohuzel auto :cry:
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od Winterwolf »

Mno skoro… byla to Yamaha Majesty 180 a díly na motor pouze originál…. Sice do 2 dnů ale ty ceny…

A hlavně za ten rok co jsem ho měl jsem ho 8 měsíců opravoval.
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od paboz »

no pokud by to vyslo pres zimni mesice ,to by se dalo vydrzet :D
Opravovani musi do urcite miry bavit.
Fortwo 450, 2001
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od paboz »

Zimni vlku dnes pres poledne jsem se stavil za Ferdou.Diagnostika ukazala na snimac kliky jak jsem tusil a doma bych ho menil jako prvni pokus.Uz ho ma i na dilni a dle casovych moznosti dojde na vymenu.
Vim ze to jeste neznamena vitezstvi.Zena uz ma na sobotu v planu 2 x 20 km trasu .Teprve pak bude jistota.
Protoze nevim jak by to zkousel,leda ze by to nechal hodinu na volnobech,Nevim zda je to to same jak jizda.
A ze by stim sel dal jezdit bez dokladu,nevim.
Fortwo 450, 2001
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od paboz »

Ferda opraven,odpoledne prisla SMS cena 2500kc. Zitra dopoledne ho vyzvednem a v sobotu v tropech vyzkousi.
Nedovedu ohodnotit cenu,v tom nemam vubec prehled.Posledni krat jsem autodilnu vyuzil v 2016.
Ferdu vzal mimo poradi .
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Zhasne při jízdě v automatickém provozu

Příspěvek od Winterwolf »

Gratuluji.

A co tomu teda bylo?
Odpovědět