Po startu po pár sekundách chcípne

Řešení problémů s motorem
WHITE-CZ

Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od WHITE-CZ »

Ahoj, ve čtvrtek jsem normálně přijel z práce domů. V sobotu ráno jsem vyměnil lambdu. A teď mám zas tenhle problém viz video. Dnes ráno jsem vyměnil čidlo teploty a pořád stejné. Už si fakt nevím rady :( Zkoušel jsem i starou lambdu hodit zpět a furt stejné.
https://www.youtube.com/watch?v=dT9_shP6yk4

Je to 450, 2001, kabrio, 0.6 turbo.

Jinak na jaro dělané svíčky, filtry, oleje.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od JBC »

Co říká diagnostika? Nápovědu bych nejdřív hledal tam. Čidlo teploty které? Chladící kapaliny, nebo vzduchu v sání? Proč Ti blikají bubliny na teploměru?
Nemáš ucpaný výfuk? Tak divně se to udusí ...

S kama si? Nedopsal by sis to do profilu?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
WHITE-CZ

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od WHITE-CZ »

No však ty bubliny jsou ta závada. To den předtím nedělalo. A čidlo co je v termostatu. A jsem z Hodonína. Obrázek
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od Jindřich »

Jen se tak blbě zeptám - zapojil si zpátky konektory od lambdy, nebo od toho teplotního čidla ???? :D podívej se pořádně, jestli se ti nepovedlo přetrhnout nějaký drátek, to blikání bublin je opravdu divný , že ti to chcípne je tím že to chcípla řídící jednotka, která zjistila , že nepřichází důležitý signál pro chod motoru. *pivo* *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od JBC »

Jindro, nemyslíš, že ta ŘJ by to prostě vypnula jednorázovým příkazem? Tohle se spíš zadusí. Nebo to možná vypadá tak, že furt ubírá plyn, ubírá plyn, ubírá plyn, až mu to nestačí ani na základní dýchání. To máš pravdu, asi má pocit, že má moc bohatou směs a ubírá a ubírá.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj,
podle TOHOTO teplota bliká když nefunguje čidlo správně. Takže buď máš smůlu a nové také nefunguje nebo máš někde přerušené kabely od toho čidla. Není možné , že by ti nateklo do relátek pod sedačkou a teď ti to dělá bordel :?:
WHITE-CZ

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od WHITE-CZ »

Pojistky všecky skontrolovane do auta neprší stojí v garáži stále. Pod sedačkou absolutně sucho. A konektory jsem teď 2 kontroloval a vše zapojeno. A ještě takový detail 12hodin před závadou jsem normálně příjel domu. Doma jsem akorát zavřel střechu a zdechl to. Ráno jsem zdelal nárazník a vyměnil lambdu. Pak chtěl nastartovat a už blikaly bubliny. Zkoušel jsem i vrátit zpět starou lambdu a furt stejné.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od Winterwolf »

Tak jsi musel odpojit/uvolnit/utrhnout kabel k čidlu teploty :wink:

Blikající kontrolky teploty nemají s lambda sondou co dělat :idea:
WHITE-CZ

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od WHITE-CZ »

Na motoru jsem si ničeho nechytal. Pouze odpojil lambdu. Na jiný kabel sem absolutně nesahal.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od Winterwolf »

Hele já ti to věřím,ale stejně ti nezbude nic jiného než projít ty čidla a zkusit jestli je nějaké vadné nebo k němu nejde šťáva.
I ten screen z diagnostiky ti hlásí chybu na okruhu.... 8)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od JBC »

Na dvou okruzích, ne? Jak by vyřadil dva najednou? Není tam někde společné napájení (+) pro všechna ta čidla, že by bylo odpojené/přerušené nebo ve zkratu?

Hele, White, tím, že pojistky jsou v pořádku, se nenech zmást! Měl jsem teď půl roku problém s oknem u řidiče - většinou nefungovalo, někdy ano, tak jsem ho někdy kousek otevřel a pak neměl jak zavřít. Někdy pomohlo bouchnutí dveří, jindy jsem mohl mlátit jak blázen.
V zimě jsem myslel - zvlhlý a zamrzlý motor -> na jaře rozmrzne - bylo to i na jaře pořád stejné. Pak jsem myslel konektor na motoru - rozebrané dveře z venku -> do konektoru vůbec nejde proud. Rozebrané dveře zevnitř - dodělávaná automatika okna - všechny spoje v pořádku, "škatulka" nevykazuje žádné spáleniny apod, pojistka u "škatulky" v pořádku (přídavná od výrobce škatulky) -> ale pozor, na nožičkách pojistky jsou velmi krátké dřecí stopy a je kolem nich nějak opáleno!! => špatné pouzdro na pojistku, malá plocha dotyku, vyjiskřeno!! Oprava pouzdra za 5 minut a přitom jsem byl půl roku bez okna.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
WHITE-CZ

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od WHITE-CZ »

Pánové všechno je jinak... Normálně nebudete věřit. Celá věc je v tom, že na původní lambdě je paskvil, viz obrázek. No a v tom je ten háček. Vrátil jsem lambdu zpět a auto jede :D bubliny neblikaji... Prostě neuvěřitelné :D zkoušel sem různé kombinace a prostě ne. Jedna nová a jedna ta stará, jinak blikají Bublinky a chcípne ti jak na videu.

Obrázek
Naposledy upravil(a) JBC dne pon 22 kvě 2017, 19:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava překlepů.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od JBC »

Netušíš, co v tom může být? Jestli to třeba není "jako lambda" ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Po startu po pár sekundách chcípne

Příspěvek od Winterwolf »

Není to paskvil, ale napojeni univerzální lambda sondy na originál konektor. Stejně to nebylo tou lambdou, ale někde jinde protože jak jsi psal v prvním příspěvku tak když jsi vrátil starou z5 dělalo to to samé. Proste jsi hnul s nějakým kabelem a tím se ti to opravilo. Podle mě mas špatně ukostreni na motoru a časem ti to opět začne blbnout.
Odpovědět