Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Řešení problémů s motorem
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od PavelFrenk »

MarcusV píše:Na tohtoročnej Smartparáde si dáme súťaž v lezení na obrubníky, lebo toto sa mi fakt nezdá čo píšete - či v Čechách sú obrubníky vyššie a natreté nejakou šmykľavou farbou? :D

Inak ale teda som rád, že sa auto umúdrilo a jazdí lepšie. Ak sa ti to nezdá, tak sa hecni na spojku od Brabusu, možno to potom bude ono :)

To ja se klidne hecnu, pokud nestoji zase o moc vic nez normalni :D
Spojková sada SACHS SA 3089000033 Je to ona ??
Mas nejakej tip, kde ji koupit ? Actuator je stejnej ?

Mam na Tebe jeste dotaz, je mozny, ze actuator ac to vypada ze funguje spravne, muze mit nejak mensi silu treba uz ? Proste jestli neni lepsi koupit taky novej
Roadster coupe B. -O
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od MarcusV »

Popravde neviem, mali sme medzičasom rozpravu na túto tému s Markom583 a vraj je tá spojka rovnaká, nakoľko Sachs žiadnu inú nevyrába pre Roadster. Neoveroval som si to ale.
To by každopádne znamenalo, že je to len o nastavení, čo si viem tiež predstaviť. Koniec koncov ak by sme vychádzali z toho, že človek s Brabusom nebude jazdiť ako s denným autom, tak prečo mu nenastaviť spojku na rýchlejší záber, hoc by ju viac opotrebovával, že áno?
Aktuátor by mal byť rovnaký čo viem. Jeho úprava/náhrada sa riešila myslím na Smartmaniacs alebo nejakom inom anglickom fóre. Chalan ale dosiahol len zanedbateľné zlepšenie, takže som to pustil po prečítaní z hlavy. Ak ale bude čas, tak pohľadám a postnem sem.

K aktuátoru - je to teoreticky možné, je tam elektromotor čo zabezpečuje jeho pohyb, čiže vinutie, magnety alebo niečo iné môže byť opotrebované a môže to tak mať dopad na "silu" aktuátoru. To je ale len teória, v tomto smere našťastie ešte nemám praktické skúsenosti - je to asi posledná vec čo mi na aute ešte neodišla a nemusel som ju nijak zvlášť riešiť :) Išiel by som ale najprv cestou jeho vyčistenia a premazania, to vie spraviť veľmi veľa. Predsalen je to pod autom, slabo kryté a zbiera to všetok možný bordel.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od PavelFrenk »

Dobře, zkontroluju a vycistim nejdriv ))
Roadster coupe B. -O
Odpovědět