Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Řešení problémů s motorem
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od PavelFrenk »

Zdravim,
pri rozjezdu nemam vykon, proste nejde vystrelit rychle, slapnu na plyn je jedno jak a stejne se to rozjede pomalu po svém. Jinak auto jede skvěle i řadí skvěle.

Moc Vam dekuji za pripadné rady cim by to mohlo byt
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od Winterwolf »

A není to spíš vlastnost :?: Ještě se mi nepovedl svižný start se Smartem, prostě ta spojka je spouštěná elektronikou a ta tě nenechá...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od JBC »

Na Evilutionu u spojkového aktuátoru píšou něco jako že když je aktuátor špatně seřízený, zhoršuje se rozjezd. Je fakt, že ani mě se to nerozjíždí extra rychle - možná proto, že aktuátor seřizuju po svém a ne podle návodu na Evilutionu.
Podle jejich návodu (což je prý přesně podle MB) se má povolený aktuátor tlačit směrem do spojky silou 50 N (cca 5 kg), utáhnout a následně seřídit diagnostikou => spojkové ložisko je neustále pod tlakem a neustále se točí.
Po mém je to tak, že sice aktuátor dotlačím k páce, ale tak, aby ložisko netlačilo na přítlačný kotouč, ale zbyla tam vůle 0,5 - 1 mm => ložisko není pod tlakem, nemělo by se točit, pro změnu existuje riziko, že si packy přítlačného kotouče občas škrtnou a na špičkách se ošoupávají. Je fakt, že při seřizování diagnostikou diagnostika často nahlásí, že "naučení třecího bodu spojky se nezdařilo" (přestože k seřízení spojky došlo).
Podle Evilutionu se mi nechce to dělat, bo jsem ze staré školy, kdy se ve spojkách ložisko netočilo (a taky hov..by vydrželo, natož 200.000 km při stálém záběru).
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od MarcusV »

PavelFrenk píše:Zdravim,
pri rozjezdu nemam vykon, proste nejde vystrelit rychle, slapnu na plyn je jedno jak a stejne se to rozjede pomalu po svém. Jinak auto jede skvěle i řadí skvěle.

Moc Vam dekuji za pripadné rady cim by to mohlo byt
Tento stav nastal teraz alebo sa tak to auto správa odjakživa? Nie som si totiž istý, či myslíš štart skrz na podlahu stlačený pedál a overboost alebo niečo iné. Skús nám dať viac info.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od PavelFrenk »

....auto mám nové, takže nemám historii, jde o to, že proste na semaforu se chci rozjet a rozjiždi se to proste bez energie, i kdyz seslapnu plyn na podlahu, pořad se to rozjiždi tak nejak po svém, citim z toho, že to tak být nema. Samozrejme nejsem zadnej magor abych od toho cekal raketu. Onomse to po par metrech hned chytne kdyz zacne foukat turbo, ale proste ten samotny rozjezd je divnej. I mi prislo, ze i na zpatecku to nema silu, jsem chtel prejet patnik a normalne mi to neslo, musel jsem se trochu rozjet )))
Tak jsem se chtel zeptat, jestli nahodou to take nekdo nepocituje

Jinak ja uz jsem drive smarty mel cdi a vim, ze se to umi rozjizdet normalneji
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od Druzeta »

Nepíšeš odkud si aby to mohl porovnat někdo s jiným autem, obávám se že se jedná o vlastnost a ne o závadu, přejet obrubník je problém to spojka nechce pustit když k němu najedeš pomalu.Ostrý start neuděláš.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od JBC »

Když stojím na semaforech, tak Fortůčko se mi na jedničku rozjíždí svižně, Roadsterovi se nechce. Ale jakmile se u Roadstera jednička rozjede do okamžiku, kdy je spojka v plně sepnutá, zrychluje a řadí svižně. Ale to první uvolnění "spojkového pedálu" je vlažné. To samé najíždění na obrubník - Fortůčko bez problému, Roadster tam málem nevyjede. Nebo výjezd z garáže, co je do prudkého kopce (podzemní garáž) - s Roadsterem se někdy bojím, že se do toho kopce nerozjede. Obě spojky jsou původní, oba aktuátory vyčištěné, namazané, chodí dobře. Začátek rozjezdu s Roadsterem - ujede mi i Felicie.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od PavelFrenk »

e: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu
Příspěvekod Frenk » úte čer 27, 2017 12:01 pm

....hmmm zajimavé ))) toho se právě úplne bojím, nějakého prudkého výjezdu z garaže treba )))) jestli by se to vubec rozjelo. Dnes jsem jel sám a bylo to lepší, včera s bratrem (100kg navíc) a bylo to znát víc ten línejší rozjezd.

No, vypadá to tedy na vlastnost, ale proč, když u fortůčka to tak není, proč u roadsteru, který je koncipován na svižnější jizdu, je to divnééééééééééé :evil:

Jinak ještě dotaz pro ty kdo mají roadstera s budíkama teploty vody, v jakých hodnotách se má teplota pohybovat ? Mě se to pohybuje od 80-100, podle toho jak jedu jak zrovna třeba stojím v koloně po svižnější jizde. Kde to má chladič vody ? v předu jsem nějakej videl, ale nejak jsem to ješte nestudoval jestli je to voda nebo vzduch, snad to není jak u 120cítky ))))) chladič vpředu a voda jede přes celou delku auta k motoru.

Jinak jsem z Prahy

Děkuju za pokec a rady
Roadster coupe B. -O
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od MarcusV »

K chladiču - áno, je to presne ako 120 ka a ide to cez celé auto :) A teplota sa ti pohybuje v normálnych hodnotách, všetko ok.

Každopádne nesúhlasím s vyššie napísaným. Proti F2 je mierny rozdiel pri rozbehu, ale to by som prikladal skôr váhe auta v kombinácii s rovnakým motorom. Ale s obrubníkmi ani garážou som veru nikdy nebojoval.

Ak máš skúsenosť s F2 (a ešte k tomu lenivým cdi) a cítiš, že to nie je v poriadku, tak to napichni niekde na diagnostiku a daj zoštelovať. Mechanické vyčistenie a prípadne výmena oleja v prevodovke (keďže históriu nepoznáš) tiež neuškodí a nezruinuje ťa.
Alebo si fakt najprv vyskúšaj iný Roadster a uvidíš. Jediný z nás si to cítil naozaj, takže jedine ty vieš ako moc to je citeľné :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od PavelFrenk »

Marcus - děkuju, nechám to prohlídnout jak píšeš

Díky
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od JBC »

Zkus se svézt v jiném, ale ne v Brabusu. Pokud jsem dobře slyšel, má jinou spojku - větší přítlak, tvrdší. Brabus se musí rozjíždět trochu jinak, než standard.
MarcusV píše:Ale s obrubníkmi ani garážou som veru nikdy nebojoval.
Obrubník cca 15 cm, bez rozjezdu, kolo nejdřív dotknout obrubníku a pak přidat plyn, to Ti vyjede jako by se nechumelilo?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od MarcusV »

Ten pri dome som na výšku nemeral (so zníženými pružinami som na neho vyliezť nevedel), ale posledné dva mesiace som žil v predstave, že mám utrhnutý pravý zadný silenblok a presne takou metódou som liezol na parkovacie miesto ako slimák. Komfortné ako pri manuálne to nie je, ale žiadna tragédia ani urputný boj sa veru nekonal. Spojka/aktuátor sú asi jediné veci, s ktorými som na Roadstri nemal problém odkedy ho mám.

Uvidíme čo napíše po zoštelovaní, ako sa auto bude chovať.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od PavelFrenk »

Tak poslušně hlásím, že jsem absoloval diagnostiku. Spojka potřebovala seštelovat, proces se povedl.ted je to znatelně lepší, ale pořád to teda neni takový, abych s tim na křižovatce vystartoval pred blizici se auto :D A pořad to nevyjede na obrubnik. Ale to je asi jak pisete blba vlastnost roadstera no, coz mi prijde tedy skoda.
Naposledy upravil(a) PavelFrenk dne ned 02 črc 2017, 22:23, celkem upraveno 1 x.
Roadster coupe B. -O
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od MarcusV »

Na tohtoročnej Smartparáde si dáme súťaž v lezení na obrubníky, lebo toto sa mi fakt nezdá čo píšete - či v Čechách sú obrubníky vyššie a natreté nejakou šmykľavou farbou? :D

Inak ale teda som rád, že sa auto umúdrilo a jazdí lepšie. Ak sa ti to nezdá, tak sa hecni na spojku od Brabusu, možno to potom bude ono :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Roadster 60kw, maly vykon pri rozjezdu

Příspěvek od DYK77 »

Stačilo by při rozjezdu změřit zrychlení. Není potřeba měřit z 0 na 100, ale třeba jen z 0 na 60.
viewtopic.php?f=20&t=5515&p=163706&hili ... AD#p163706
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět