Občas hrozně zakouří

Řešení problémů s motorem
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

Zdravím chlapaci,
nesetkal se tady nekdo prosim s timto jevem ?

občas si všimnu, že mi to strašně bíle zahulí, trvá to chvilku a uz jsem si toho všimnul asi třikrát. Než to udělá znovu je to třeba 2-3dny a ujeto cca 50-100 km. Odchází mi turbo ? nebo se nekde v sani akumuluje olej, kterej se vzdycky spali ?

Diky za pripadné tipy
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od DYK77 »

Bílý kouř = pára.
Modrý kouř = spálený olej.
Taky záleží kdy a za jakých podmínek to kouří, to jsi nenapsal. Ubývá Ti olej, nebo voda ?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

Urcite uz jsem si vsiml, ze ubyva olej a vodu jsem jen trochu dolil a uz nekontroloval ( auto mam asi mesic a pul )mrknu na to. Jaky to je kour jestli olej nebo voda si jistej uplne nejsem, je to takovy strasne brutalni a rychly a pak to i docela rychle zmizne, myslim, ze olej kour dele zustava ve vzduchu videt, v ten moment kdyz jsem si toho vsimnul jsem nic neobvykleho nezachytil, jen jsem to videl ve zpetnem zrcatku, jsem zvyklej do nej cumet casto automaticky, ale jako brutus kouř :D po chvilce nic jakoby se mi to zdalo, auto jede porad stejne, tak jak mi jezdi od zacatku co ho mam
Naposledy upravil(a) PavelFrenk dne sob 05 srp 2017, 00:03, celkem upraveno 2 x.
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od JBC »

DYK77 píše: Ubývá Ti olej, nebo voda ?
Ubývá mu benzín! Při studeném motoru nebo správné vlhkosti okolního vzduchu dochází ke kondenzaci vodní páry ve výfukových plynech.
Nevím, jak je to přesně s nahříváním výfuku u Smarta, ale pokud se u normálních aut s nemoderním výfukovým systémem jezdí úseky jen několik několik set metrů (třeba revizáci), tak se zadní tlumič klidně do poloviny naplní vodou, která se teprve po důkladném nahřátí systému začne odpařovat. Lépe namalovaná auta už mají výfukový systém řešený tak, aby vývod začínal u dva tlumiče nebo rezonátoru a vodu to vyfoukávalo ven. A stejně, když se jede málo, i v takovém výfuku zůstává. Proto u aut, která jezdí málo, prorezne výfuk zevnitř.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

No s tim benzinem nevim jestli to ma nejakou souvislost, ale minuly tyden jsem byl s autem v Krkonosich, trochu jsem ho protahnul vic jak 160 to nejelo. Nekdo mi rikal, ze s tim lita i pres 200, tak nevim asi to ma nacipovany mozna. Me turbo fouka pri trojce 1,5 pri 4, 5, 6, uz max 1 bar, tak to asi cipnuty mit nebudu. To nevim, protoze historii auta neznam a nevim jak to zjistit. No a to jsem si toho dýmu vsimnul poprve, kdyz jsem jel z kopce. To jsem videl jen za mnou husty bilo, ani jsem si 100% nebyl jistej ze je to ode mne, protoze zrovna kolem jela stara motorka, tak jsem si myslel, ze to bylo od ni.
Kazdopadne, kdyz jsem si toho vsimnul uz ted naposledy, tak jsem pochopil, ze i tamto bylo ode me)))) Protoze tohle uz jsem videl primo od my kary. No ale kdyz jsem prijel na misto, tak mi maly kluci co me prisli pozdravit rikaj ze cití benzin, no a fakt ze jo, proste kolem auta byl cejtit benál, vubec nevim odkud proste zezadu :D No ale nikdy pred tim a nikdy po tom jsem ho zase necitil, s autem jezdim kazdej den cca 100km uz mesic a pul +-

jako fakt nemam rad sporadický zavady, kdyz se neco vysere, tak to ma bejt vysrany a tedy snadno identifikovatelny, ale tohle je pakarna Chtelo by to Dr. House :D :D :D :D
Roadster coupe B. -O
kubiq
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led 2014, 21:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od kubiq »

Když je olej v sání a následně se spálí ve válci, tak to kouří modře. Ale když jde olej rovnou na rozpálený výfuk, či turbo, tak to zakouří bíle. Na jednom autě (ne smart) se mi za jízdy ulomila hřídelka na turbu a metr za auto nebylo vůbec vidět - byl to jasně bílý a hodně hustý dým. V tu chvíli to spálilo zhruba litr oleje.
Takže já osobně bych začal zkontrolování vůle na hřídelce turba.
SMART - Fortwo - 99, 00, 01, 01 - 0,6/40kW
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

Kdyz je ale turbo ve stavu, ze pousti olej, tak by to melo hulit uz porad preci a ne jen takto nekdy po ujeti relativne hodne km jeste.Co by se delo, kdyz by nekdo nalil trochu vic oleje do motoru nez ma byt ? Nedelo by se neco podobneho, ze by se ho motor nejak takto zbavoval ?
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od DYK77 »

Ja jen k těm Bar-um. Rekl.bych, ze to mas nacipovany a to dost. Standardne mi turbo tlacilo 0,7 Bar, po nacipovani 1Bar. Mam dojem, ze Brabus tlaci 1Bar standardne, ale 1,5 uz je cip.
160 je u moji 45kw normal, umi to na dalnici i vic, sam jsem jel i 180 bez nacipovani. Pokud mas 60Kw a vic a nevytahnes vic jak stosede, neni neco OK
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

...dik za info. Taky mam ten pocit, že neni neco ok :D Jsi me v ten pocit ujistil :lol:
Roadster coupe B. -O
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

Tak jsem absoloval mereni tlaku ve valcich a mam vsechny stejne kolem 8, rozdil prej v jedne desetine cca. ( mereno na vlažném motoru, cca. Hodinu po chcipnutí, kdyz mel motor vodu 80 stupnu C ) coz si myslim, ze neni katastrofa, nevim teda ani kolik ten motor ma mit, ale odhaduju kolem 10 ? Plus kdyz je plne zahratej, tak bude mit urcite trochu vic. Ani presne nevim jestli se maji tlaky merit na teplem, nebo studenem.
Takze je narade kontrola turba vsech podtlaků, hadicek, hadic, vstriků a sviček.
Tipuju, ze bude potreba dat novy nebo repasovany turbo.
Roadster coupe B. -O
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od MarcusV »

Z platených hlbín Evilution som vyhrabal toto:
Ideally the figures need to be as close to 12 BAR or 180 PSI as possible.
The smart engine tolerance is +/-25% so can be anywhere between

9 BAR or 135 PSI and 15 BAR or 225 PSI

Takže áno, 8 barov je už relatívne pomenej. Ale keď je to konštantné na všetkých valcoch, tak je to proste rovnomerné opotrebenie.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

Dokonalá informace, moc děkuju
Takže je to taková nejspodnejši použitelná hranice, spiš to už vybočuje z tolerance.
Ale co si mysliš o tom měřeni, melo by se merit na plne zahratem motoru ? ( coz si myslim, ze neni moc konfortni pro toho kdo to meri ) nebo na uplne studenem ? Nebo na vlažném ?
Urcite v tom budou znatelny rozdili, ale zajimalo co k tomu pisou odbornici.
Plus muze byt uz také neco netesneho v hlavě, takze to ciste o bloku motoru nemusi vypovidat 100 % vysledek.
Roadster coupe B. -O
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od MarcusV »

Kane(Evi) písal, že to robia na studeno aj na teplo a výsledky sa porovnávajú, ak chce byť človek dôsledný. Za studena môžu byť hodnoty nižšie, preto pozerajú aj na to, ako veľmi.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

Děkuju za info.
Roadster coupe B. -O
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Občas hrozně zakouří

Příspěvek od PavelFrenk »

Tak chlapi,
stále se potýkám s problémem, že mi auto šíleně krátce zahulí, úplně bílo za mnou, že není videt :D Už to umím i vyvolat, stane se to chvilku potom, když vytočím 2 a 3 do konce pod plnym plynem. Možná i 3 a 4 to už přesne nevim, ale to není důležity. Turbo mam už jiný a dělá to stále. Prosím, nenapadá někoho co to může způsobovat ? když jedu normálně, tak se to nestane.


Děkuju Vám za tipy
Roadster coupe B. -O
Odpovědět