nestartuje-nejde palivové čerpadlo

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Libor
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 zář 2018, 09:55
Bydliště: Plzeň

nestartuje-nejde palivové čerpadlo

Příspěvek od Libor »

Dobrý den.Chci poprosit o pomoc a uvítám jakoukoliv radu. Mám Smarta fot two 0,8cdi r.v.2005.Problém je v tom,že motor točí ale nechytne. Čas od času nastartuje a to je po zapnutí klíčku slyšet palivové čerpadlo v nádrži.Při dalším pokusu o start už čerpadlo slyšet není.Vyměnil jsem ho za nové a je to pořád stejné.Děkuji za každou radu.Předem Děkuji.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: nestartuje-nejde palivové čerpadlo

Příspěvek od JBC »

Když nejde palivové čerpadlo, patří to spíš do Elektroinstalace.

Je velmi pravděpodobné, že se jedná o tuto závadu: viewtopic.php?f=19&t=2478&hilit=mk7
V tom článku je odkaz na fotky, kterej asi přestal bejt interaktivní, tak si otevři tenhle odkaz - https://drive.google.com/drive/folders/ ... 0RFMVphMzA - to jsou fotky k tomu článku.
To si pročti a prohlídni a pak si zkontroluj SAMku. V podstatě si klikni tento odkaz: viewtopic.php?f=16&t=5968&hilit=nap%C3% ... la#p169305 a od toho, co uvidíš, si to nastuduj až do konce.

Pokud to nebude ono, dej vědět. Pokud to bude ono, NAPIŠ TO SEM a napiš, že se to má SMAZAT, ať se tu furt dokola neopakuje to samý!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Libor
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 zář 2018, 09:55
Bydliště: Plzeň

Re: nestartuje-nejde palivové čerpadlo

Příspěvek od Libor »

Děkuji za radu,mrknu na to a dám vědět.
Libor
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 zář 2018, 09:55
Bydliště: Plzeň

Re: nestartuje-nejde palivové čerpadlo

Příspěvek od Libor »

Tak jsem konečně našel čas a povedlo se.Smárt je opraven. Chci hlavně poděkovat za podrobnou radu ,o jakou závadu by se mohlo jednat.Vyndal jsem pojistkovou skříň,odpojil konektor s kabely které vedou k palivovému čerpadlu,proměřil a vedení bylo o.k.Na třetím pinu pojistkové skříňky nebylo napětí žádné ,ale pin byl lehce zaoxidován.Po očistění o prostříknutí kontaktolem jsem naměřil proud.Po sesazeni dohromady vše funguje.Ještě jednou chci poděkovat za pomoc bez které bych závadu nebyl schopen odstranit.Jsem rád že stále jsou lidé,kteří se snaží pomoct druhým.Tento příspěvek může být smazán.Děkuji Libor Kleisner -Plzeň.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: nestartuje-nejde palivové čerpadlo

Příspěvek od JBC »

Chlape!!!! Když už jsi se dostal až k pinu, tak jsi měl tu SAMku vyndat a u všech pinů toho konektoru prohřát cín! Vsadím se o co chceš, že tam určitě máš nejmíň jeden studeňák. Takhle jsi při tom čištění nacpal ten pin sem nebo tam a hrudky cínu se o sebe opřely, takže to teď funguje, ale vsadím botky, že nejdýl za rok to začne zlobit znova.
Na druhou stranu, až se závada vrátí, tak víš, kde hledat a uděláš to rovnou. A - když jsem vůbec poprvé vyndával SAMku, taky jsem se necítil úplně pevně v kramflecích.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Libor
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 zář 2018, 09:55
Bydliště: Plzeň

Re: nestartuje-nejde palivové čerpadlo

Příspěvek od Libor »

Opět zdravím.Měl si pravdu .Pár dní to makalo a najednou nic.Teď už to šlo ven mnohem snáž a proletoval jsem všechny piny.Tak už to snad bude o.k.
Zdravím Libor
Odpovědět