je tu někdo z diagnostikou? nestartuje

Řešení problémů s motorem
rrrrra
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 27 pro 2012, 13:13
Bydliště: Praha

Re: je tu někdo z diagnostikou? nestartuje

Příspěvek od rrrrra »

Winterwolf píše: čtv 29 lis 2018, 11:24 Pokud si nevěříš na to to rozebrat a testovat odtahni to k Rakouskému nebo Martinkovi a ať se s tím trápí servis. Když už nic jiného budou mít jinou jednotku na testování.
rakouský nic nenašel a Martínek mi opravil ruční brzdu tak, že od té doby nonstop svítí a zkurvolilo se i ESP. taky vyměnil kliku u dveří, ale na funkčnosti to není prakticky poznat.
JBC píše: čtv 29 lis 2018, 07:47 Neodhalil a zase odjel? By člověk myslel, že když už tam byl, že se domluvíte a odtáhnete to k němu na opravu.
dovezl jsem to tam k němu.
JBC píše: čtv 29 lis 2018, 21:47 Závada sice nastala již dříve, ale POŘÁD TRVÁ, tudíž ji diagnostika musí najít. Když SAM nevidí MEG, musí nahlásit chybu. Když se nehýbe aktuátor, přestože povely odcházejí, má to zapsat závadu. To není, že závada se stala a po zastavení a vychladnutí motoru zmizela (např.!), takže není co najít. Závada se stala, motor vychladl (např.!!) a závada trvá. Tak ji ta diagnostika má najít!

Je to opravdu na několik večerů, vyzkoušet to či ono, támhleto i toto ..
jenže když se závada odstraní vypojenim baterie, tak se smaže z paměti?

jinak při závadě svítí brzdová světla, jak se tu někdo ptal.
451, 2008, 1l, 96000 km
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: je tu někdo z diagnostikou? nestartuje

Příspěvek od JBC »

Zrovna včera jsem kontroloval, že když svítí ruční brzda, nefunguje asistent rozjezdu do kopce. Takže zřejmě nejen to, asi je normální, že to vyřadí celý ESP. Dobře, až to zas bude na silnici klouzat, ověřím i toto.

Odpojením baterie by se správně chyby mazat neměly, ale zjevně se tak děje - na tisíc různých věcí funguje "odpojit baterii".

Já myslel, že pořád stojíš v Záběhlicích ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: je tu někdo z diagnostikou? nestartuje

Příspěvek od Winterwolf »

A zkusil někdo auto nahodit s jinou ŘJ :?:
rrrrra
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 27 pro 2012, 13:13
Bydliště: Praha

Re: je tu někdo z diagnostikou? nestartuje

Příspěvek od rrrrra »

JBC píše: stř 05 pro 2018, 07:17 Já myslel, že pořád stojíš v Záběhlicích ...
Naštěstí ne, zafungovalo po hodině odpojení baterie.¨
Asi to teda zavezu Martínkovi, aby to s tou brzdou vyřešil. Třeba to odstraní celý problém 8)
451, 2008, 1l, 96000 km
Odpovědět