pazvuky pri zpatecce

Řešení problémů s motorem
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od paboz »

Od prvniho dne co u nas objevil smartik tak jsem zaregistroval ze pri otaceni na dvore na plny rejd ze zadni casti ,jakoby prave jsou divne plechove,rincivy zvuky.Vim ze vicemene u kazdeho auta pri zpatecce se zvuk trochu zmeni . duvod tady asi neni treba rozvadet.
Nemam ten zvuk s cim porovnat ,Tohle auto jsem doposud videl akorat na obrazku.Pri pohybu v pred uz nic neklepe.Ono to ma celkove jinou zvukovou kulisu nez normalni vozovy park :D

Prece neni mozne ze bych byl prvni s takovou nemoci? :roll:
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od Pazour66 »

Kdyby to bylo řízení, tak to jde zepředu i když je sporadický, určit, odkud se co ozývá. Co takhle urvanej některej silenblok na motoru?
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od paboz »

prave tedkom me to napada.Levy zadni je pekne videt,ten je dobry.Prostredni jsem uz take zhlednul .Tedkom jsem hledal na yutube kde je pravy.Nasel az bude sucho tak si lehnu pod Ferdu ,Nevim sice co uvidim ,on je krytej ze strany od vyfuky.Budu to muset zkusit nejak rozkyvat.
Nekde jsem tu docet ,ale uz to nemuzu najit ze klepal alternator .Oprava: dal kratsi remen .
Fortwo 450, 2001
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od paboz »

dneska jsem se znovu soutredil na zvuk pri couvani.To neni klepani ze by motor klepal o konstrukci,to zni jak vyrazne susteni plechu nebo neco takoveho.Zitra to skusim couvat rovno zda to bude slyset.
Ono to neni slyset jak se pomalu rozjizdi tak je ticho teprve jak prida na rychlosti.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od JBC »

Zatím mě vůbec nenapadá, co by to mohlo být. To jen abys věděl, že jsme Tvůj problém četli, ale nic nás nenapadá - minimálně Winterwolfa,xLukáše a mě.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od paboz »

couvani rovne jsem vyzkousel dnes,ten sustivy zvuk se odviji od rychlosti/ vyse otacek.Kdyz na to trochu slapnu tak je to slyset.
Uz i zena sj toho vsimla.Na zahrade v trave kola maji vetsi valivy odpor tak tak musi byt vyzsi otacky ,V praci na asfaltovem parkovisti ktere je prazdne tak pry neni nic slyset
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od JBC »

A kdy jsi naposled měnil olej v převodovce?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od paboz »

pred 3 tydny jak bylo dovezeno i z olejem motoru.Ono to bude asi detail.Nekde jsem cetl ze napln prevodovky je 1,4 L . Dal uvedeno nalivame po kontrolni/nalevaci otvor. Proste klasicka prevodovka .A vlezlo tam 1,55l.
to nemuze met na zvuk vliv.Nanejvys by mohl nekdo namitnout ze se po zahrati zvysuje objem pres nejakou mez. To nehrozi na tech 5 km .
A ten zvuk byl i pred tim to jsem zaregistroval hned.

Jeste me napada.Nikdy jsem nevidel ani neslysel Smarta na zivo.I normalnim autem na zpatecku kdyz tomu spapnes ma kvilivy zvuk.Ono v prevodovce zuby na zpatecku nemaji sikmy zaber .Tak nejak to tam je .At me zas nekdo nechyta za slovo.No a u smarta se to projevuje asi jinac .
No hlavne ze to dopredu jede v klidku.
Tedkom me ceka vymena cerpadla.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od JBC »

Člověče, já mám pocit, že smarti ani nemají ten klasický zpátečkový zvuk, že couvají potichu.
No, abys měl jistotu, jestli to u Tebe je jiné, než má být, nezbývá Ti, než se svézt v jiném smartovi.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od paboz »

kdyz ja jineho videl akorat na yutube :lol:
A porad me neprestava udivovat jaka banda dementu v MB mohla neco takoveho vyrobit. Uz jenom ta absurdita ze (mam to tady z fora) GO motoru kolem 100 000 km
tohle bylo treba u aut koncepce 60 let nase spatne komunisticke skodovky.
Prosimte kolik tankujete benzinu .Ma to nadrz na 22 l. Zkouseli jsme zda ukazuje ukazatel poslednich litru.Kdyz blikalo 4,5 l tak vlezlo do 14 l.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od JBC »

Nevím, kolik tankuju ... Já mám novějšího s nádrží na 32 litrů a vždycky tankuju nejpozději, když svítí 1 bublina, protože nikdy nevím, jestli nebudu muset v noci jet kontrolovat chatičku (alarm), co máme daleko a kde po cestě všechny pumpy zavírají nejpozději ve 20:00.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od Winterwolf »

paboz píše: stř 19 kvě 2021, 07:54 Prosimte kolik tankujete benzinu .Ma to nadrz na 22 l. Zkouseli jsme zda ukazuje ukazatel poslednich litru.Kdyz blikalo 4,5 l tak vlezlo do 14 l.
600 je hrozně moc hysterická co se týká ukazatele paliva.

I když ukazoval palubák 0,5l tak jsem nedotankoval víc jak 19l.
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od paboz »

aha tak ty jsi uz zkousel ,zda pojede na vypary :D .Ja se snazil presvedcit zenu at jeste pocka ,Pry na to nemela nervy aby jeji Ferda byl hladovej
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od Winterwolf »

to nebyla dobrovolné...

V Černé Hoře jsme nemohly najít benzínku :-)
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: pazvuky pri zpatecce

Příspěvek od Pazour66 »

Myslím, že do mýho bych nacpal 33l.
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Odpovědět