Rozvody u Smarta

Řešení problémů s motorem
Pepino
Příspěvky: 8
Registrován: ned 02 pro 2007, 21:11
Bydliště: Bruntál

Rozvody u Smarta

Příspěvek od Pepino »

Skromny dotaz - mam praskly rozvod u Smarta 0,6benzin, nevite nekdo jestli se to potka? U dieselu je to vzdy na 99% potkane, ale tento benzin?Nebude zapotrebi jen nova rozvodova sada? Dekuji za kazdou radu, zkusenost ci nazor.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak akor?t STAS1 tu ?e?il nap?n?k ( http://smart.wz.cz/viewtopic.php?t=560 ), ale ?e by se n?komu trhnul ?et?z a potkaly se mu ventily, to tu je?t? nebylo. Nev?m :?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Taky jsem jeste neslysel aby nekdo pretrhl retez, ale pokud se to stalo tak pochybuju ze ten motor prezil. Jelikoz se za jizdy vse toci tak je zakonite musi potkat ventily s pisty. Jsem karosar a pamatuji si kdyz za jizdy vietnamcum praskl na audine rozvodovy remen, tam se srazily ventily s pisty a dokonce jim to rozlomilo klikovku na 3 kusy. Pokud jde jen o rozvody tak komplet vyjdou kolem 5000.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

U ka?d?ho auta se to potkat nemus?, n?kdy maj? p?sty vybr?n?, aby bylo v?ce m?sta pro ventil, kter? jde proti.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Pepino
Příspěvky: 8
Registrován: ned 02 pro 2007, 21:11
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Pepino »

Presne tak - zalezi na konstrukci motoru,ne vzdy maji ventily moznost narazit na pist. Par potkanych motoru jsem kdysi delal a dokonce jsem videl i raritu - Regata TDS, remen roztrzeny a ventily OK.
Jak se to stalo u meho Smartu nevim-koupil jsem ho tak (levne-vyhodne) a je mi jasne ze koupim sadu rozvodu za cca 5tis kc. Nevite, daji se rozvody vymenit na aute, nebo musi motor vem???
Jeste dotaz - chybi tam orig.radio a roletka vzadu v kufru - nemate to nekdo na prodej??? Dekuji.
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

nemusi vzdy ale vetsinou se to snane. Pral bych aby se ti ti nestalo a motor ven musi.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

Pepino píše:Jeste dotaz - chybi tam orig.radio a roletka vzadu v kufru - nemate to nekdo na prodej??? Dekuji.

zkus smart-dily.cz p?r lid? na to nad?v?, ?e je blb? spolehlivost, ale tyto v?ci m
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

jj nadavam i ja protoze je to kecka. Nicmene budu se muset u nej informovat na turbo protoze zatim sem se pod 15500 nedostal. A ma ho zas o dalsi litrik levneji. Nicmene radeji bych sehnal jinde po tom tesneni pod hlavu se bojim co to je vubec zac
Uživatelský avatar
Gibon
Smart ACE
Příspěvky: 3765
Registrován: úte 03 dub 2007, 10:23
Bydliště: Praha 4, vedle Jirky P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gibon »

M?l jsem Fiat Punto Sporting a kdy? jsem v opilosti pod?adil z rozto?en? trojky na jedni?ku tak se p?etrhly rozvody a potkalo se to se 100% ?sp??nost?. V?ech 16 ventil? se ohlo a t?i p?sty se prorazily.
Milí, mladí příchozí. Jsem to nejlepší co Vás na tomto fóru čeká.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

nem?? za volantem lejt :!:
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

Podle toho , co jsem vid?l v m?m motoru, nen? mo?n?, aby se p?i p?etr?en?m rozv. ?et?zu nepotkaly p?sty s ventilama - prost? tam nen? m?sto. :cry: Tak?e na 99% se to ur?it? potkalo aspo? v jednom v?lci...
Rozvody jdou vym?nit, ale mus?? spustit cel? r?m s hnac? jednotkou a pak povolit a sundat ?emenici na klice, ?eln? v?ko rozvod? no a samoz?ejm? horn? v?ko po p?edchoz?m sund?n? cel?ho s?n? atd... :wink:
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

David0600 píše:nem?? za volantem lejt :!:
ve smartu m??e tam by se mu to nestalo
houska mi už neříká pane
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

to sice ne. ale b?h v? co by ud?lal jin?ho
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
houska
Smart ACE
Příspěvky: 6262
Registrován: stř 18 říj 2006, 19:25
Bydliště: Praha-Řepy

Příspěvek od houska »

by se mu potkala kola
houska mi už neříká pane
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

minim?ln
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Odpovědět