Smartik 0.6 benzin problém

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

A nejdřív bych vymontoval spodní řadu svíček a tam změřil tlaky, protože se dá předpokládat, že u spodní řady jsou v pořádku dosedací plochy pro těsnění. U horní řady při výměně padá na tu plochu špína, na kterou někteří utáhnou nové svíčky. Případně to tam může být "trochu vyžrané", když někdo umyl motor a nevysušil to tam atd.
No a pokud jsem to ještě nikdy neviděl, našel bych si někde fotku, jak vypadá uchycení zadních blatníků, protože ty plastový příchytky se nevytahují z kastle, ale blatník se po nich jen posune dozadu - jako bezpečnostní řetízek na dveřích do bytu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Na vyndání kabelů ze svíček stačí kus drátu a kleště, drát ohnout a zaháknout ho za kovovou část kabelu a zatáhnout.
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

"Tlakoměrku" bych sice měl, ale nechám to radši odborníkům, našel jsem na Smarty Autoservis Koníček z Rousínova, jak psal Xlukas, mám to tam cca40km. Dá se zbytek oleje při výměně vycucnout velkou inj. stříkačkou, když nemám pumpu? nebo je i jiný grif? :idea:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Udělat výpustní šroub.
Někdo měl auto i tady, to máš kousek od Brna, ale zkušenost nevím jaká byla:
http://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail= ... jmeno=petr
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

Greg píše:Brisk DR15YC jsou naprosto normálně fungující, no a spešl vercajk samozřejmě budeš potřebovat především na nedestruktivní sundání kabelů od svíček (tahání kabelu za přívod někdy končí špatně) a pak samozřejmě na měření tlaku. Pro výměnu spodní řady stačí nárazník, vrchní jsou přístupné
V nabídce mám jen DR15LDC, DR15YS, BR A-LINE20, je to ta první?
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Druzeta píše:Udělat výpustní šroub.
Někdo měl auto i tady, to máš kousek od Brna, ale zkušenost nevím jaká byla:
http://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail= ... jmeno=petr
Opravdu je asi lepší si to udělat, nechat udělat. Já koupil vanu hotovou od Martínka a servisák nadával, že je křivá dosedací plocha. Musel tam dát víc tmelu a to na 2 krát.
Fortwo 0,8 cdi 2002
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Pazour60 píše: V nabídce mám jen DR15LDC, DR15YS, BR A-LINE20, je to ta první?
To nevím BRISK jich dělá hodně a za jiné jejich modely ruku do ohně nedám, nebo jsem nezkoušel. Zkus nějakého jiného dodavatele, nebo pokud chceš tak je mám skladem a můžu klidně poslat, stojí kolem 50Kč / ks
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

Pazour60 píše:nebo je i jiný grif? :idea:
ja sem vzdycky vypoustel olej tak, ze sem oddelal olejovy filtr a nastartoval sem. motoru to nic neudelalo, protoze olej nezere a pri naliti 3l sem byl na horni risce merky, takze tam ani skoro nic nezustavalo.
chce to vouzkouset. jinak me to nikdo neuveri.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Jenom připojím znovu, co tu už někde před lety bylo, kdo si chce dodatečně instalovat výpustný šroub na olejovou vanu a nechce kupovat novou- je to bez sváření, vyvrtat otvor, namazat přiloženým lepidlem utáhnout a hotovo.

http://viewitem.eim.ebay.cz/LWANNE-ABLA ... 13811/item
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

To nevím BRISK jich dělá hodně a za jiné jejich modely ruku do ohně nedám, nebo jsem nezkoušel. Zkus nějakého jiného dodavatele, nebo pokud chceš tak je mám skladem a můžu klidně poslat, stojí kolem 50Kč / ks[/quote]

Dík, už jsem koupil dvouelektrodové Bosch, "pro prďolu jen to nejlepší". 300 km najeto, a papá olejíček, jak jsem zjistil. Uvídíme, jestli se těma svíčkama zlepší ranní start, hlavně su zvědavej na tlak ve válcích. Spotřeba bude asi dobrá, zatím ubyly dva dílky, tak zřejmě byla plná, když jsem to koupil. Ve čvrtek jdu na to, dám vědět, jak jsem dopadl. Má cenu dělat diagnostiku? Když změřím Ř.J. (měřákem, co se dá koupit), tak žádné chybové hlášení není. A funguje to, na druhým autě to hlásilo vadnou lambda sondu a nefunkční katalalyzátor a byla to pravda.
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

dodiak píše:tak a vraciam sa k mojmu problemu spotreba oleja a trhanie za studena.
smartik uz nepapa olejcek a ide krasne ani nezatrha .Vymenil som kruzky,gufera na ventiloch a to som ani nevyberal motor von islo to trochu horsie ale dalo sa mal som dovolenku. :) Auto malo 73000km.Co ma to stalo semeringy,kruzky tesnenie pod hlavu 3000sk bez dokladu.Chcem sa vam podakovat za vase rady a napady :wink:
Ahoj Slovensko, jak to po oprave po peti letech :?: . Delals potom a motorem jeste neco?
Mam ten samy problem, tak hledam nejschudnejsi reseni. Nejsem odbornik, ale jak se daji vymenit pistni krouzky, kdyz je sundana jen hlava? :shock:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Dodiak sem už nechodí.
Musíš sundat vanu a vytahat písty s ojnicema, jinak kroužky nevyměníš.
Jinak co se všechno má vyměnit je tady už napsaný x-krát.
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

Druzeta píše:Dodiak sem už nechodí.
Musíš sundat vanu a vytahat písty s ojnicema, jinak kroužky nevyměníš.
Jinak co se všechno má vyměnit je tady už napsaný x-krát.
Dik, zatim ctu jen co je pro me aktualni, zbytek prostuduju pri dlouhych vecerech :D
Uživatelský avatar
Pazour60
Příspěvky: 99
Registrován: pát 27 zář 2013, 13:20
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Pazour60 »

Tak ortel je vyrcen: tlaky ve valcich zleva-9,8-7,5-5,2 8EX 8EX , oleje to zere na 300km pul rysky, rozmezi je 0,7l, takze asi litranek na tisicovku. U svicek byl odtrh u obou elektrod skoro 2mm, stredova nebyla kulata, ale placata. Vypovida neco, kdyz nahore byly svicky vypalene do hneda a spodni rada byla cerna? Mel jsem prdolu ve znackovym servisu Ford, 668,- za vymenu svicek ( mel jsem svoje) a zmereni tlaku *1* .
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Hmm... Akorát že v profilu nemáš napsaný, co máš za auto.

Jsem debil. Teď mi došlo, že téma se jmenuje "Smartik 0,6 benzin" tak bys sem asi nepsal o sedmistovce. Ale doplnit si to stejně můžeš.
Naposledy upravil(a) JBC dne čtv 10 říj 2013, 20:18, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět