Spojka - dotaz

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Lischka

Spojka - dotaz

Příspěvek od Lischka »

Ahoj, tak mi s nejvetsi pravdepodobnosti odesla spojka. Nedalo mi to a rozlisovali sme ji. Na lamele je ale jeste stale dosti materialu, je to normalni? Nevite nekdo?nNebo jaka je tloustka nove lamely? Popripade zkouseli jste nekdo oblozeni lepit? Je tu jeste samozrejme alternativa koupit novou, ale za ty ty penize jeste myslim stoji chvili popremyslet. Je to tam vevnitr vsechno dosti orezly a z prevodovky sme vypustili strasny svinstvo, ktery ani vzdalene nepripominalo DEXTRON II. Navic jsem vecer dojel domu, normalne to vypnul a rano uz nezaradil..... Nejak se snazim utesit tim, ze je to tenhle problem s olejem a necistotou :) . Nema nekdo nejakou radu ci zkusenost? Topic problemy s razenim jsem cetl, moc me to neuklidnilo, priznaky se dosti shoduji.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

To že normálně přijedeš a ráno nejde zařadit,nemůže být špinavostí oleje i když bude sebešpinavější tak půjde zařadit.Novej sice je červený,ale když se vypouští tak je normální že je šedivo-černý.Spíš si myslím že problém bude v actuatoru,najdeš to ve starších příspěvcích.
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

uz si pre boha nekupujte stare kyble z nemecka za par euro...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

díky marko, konečně správnej názor
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Gibon
Smart ACE
Příspěvky: 3765
Registrován: úte 03 dub 2007, 10:23
Bydliště: Praha 4, vedle Jirky P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gibon »

Jděte do prdele s takovejma názorama :lol:
Chamraď bohatá. Už aby byl převrat. :lol:
Milí, mladí příchozí. Jsem to nejlepší co Vás na tomto fóru čeká.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

hele nech si to :lol:

nejsem tak bohatej, abych si kupoval levný věci :wink: :lol:
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Lischka

Příspěvek od Lischka »

neco takoveho jak napsal marko sem ocekaval, vidim ze takovi lidi jsou vsude......nedavno sem musel kvuli necemu podobnymu jeden klub opustit, tak snad to byla jen legrace. jinak za odpovedi k tematu dekuju. :wink:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

marko583 píše:uz si pre boha nekupujte stare kyble z nemecka za par euro...
No ono ani nějaký novější nemusí být v pořádku,spíš zaleží kolik má najeto,jak s ním kdo jezdil a jak se o něj staral.Může to být třeba Smart z roku 2005 a pokud 3roky rozvážel třeba pizzu tak nebude asi uplně v pohodě,na druhou stranu může být druhej z 99 a když ho měli v Německu jako druhý nebo třetí auto tak bude v lepším stavu.Já mám třeba 99 která nejezdila v zimě a má najeto 60t km.Jinak nepropaguju nějaký starý vraky,Smarta mám pouze na ježdění pro radost,na normální ježdění si kupuju nový auta.
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Spojku jsem menil celou za novou, ale lamela byla taky ok po rozdelani. mechanik rekl ze tam odesly nejake perka ci co. Uz si to nepamatuji, ale vyslo to celkem na dost. U prevodovky na smartu to jsou jen 2 veci co se kazi bezne Acutor a spojka. Jinak co se tyka starsich smartu byvaji s nimi problemy me generalky vysla na hodne penez myslim ze kdybych si koupil rovnou novejsi rocnik tak sem na tom stejne
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Lischka

Příspěvek od Lischka »

Tak Smartik uz jezdi......Doopravdy pomohlo tu spojku rozlisovat, vycistit a slisovat. Novy olej v prevodovce taky pomohl a i zpusob zmeny rychlosti se zlepsil. Takze sem mel stesti :D , i kdyz jsem s tim moc nepocital.
Jinak tedy muj Smart je od znameho z DE, je to 99 rok vyroby, najeto ma 108tis a je myslim v dosti dobrem stavu. Mam servisni knizku, takze servis mel snad dobry. Skoro rok ale stal, protoze majitel ozralej vyletel z kruhoveho objezdu a trosku pochroumal predek a rozbil kolo. ja s nim jezdim od podzimu, najel jsem skoro 9 tis km a spokojenost :wink: Casem planuju novejsi model, mozna se vrhnu i na diesel. Jeste mam kombika od MB, W124 - 200TE, takze smartik taky jen doplnek.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

motor už měl repas nebo ne?
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Lischka píše:neco takoveho jak napsal marko sem ocekaval, vidim ze takovi lidi jsou vsude......nedavno sem musel kvuli necemu podobnymu jeden klub opustit, tak snad to byla jen legrace. jinak za odpovedi k tematu dekuju. :wink:
No já doufám, že našeho recesistu bereš s rezervou. Určitě by byla škoda, kdyby fórum přicházelo o šikovný lidi kvůli nasranosti. Jak říkáš, někdy není na škodu popřemýšlet. By jde hlavně o peníze, občas někdo při opravě vyřeší i nějaký ten konstrukční problém. Z dřívějška mám zkušenost např. s brzdovým válcem, který prolínal ( všeobecný problém u tohoto typu ) a bylo nutné jej každý rok přetěsnit, by jsem kupoval originální těsnění. Nakonec jsem brzdový válec osadil neoriginálním těsněním stejných rozměrů, ale od jiného výrobce s odlišnou propracovanější konstrukcí a válec mi roky ani nekápnul.
Škoda, že nemáš z opravy nějaké fotky, kterých není nikdy dost. Tvůj problém byl asi daný tím, že auto dost dlouho stálo, spojka orezla, pak se bordel uvolnil a dostal se tam kam neměl. Navzdory tomu, že je Smartík z Německa, byla by ho škoda vyhodit kvůli spojce nebo ne? :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

Hezky jsi to napsal! a je to tak
Mám co mám a jsem za to ráda
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

sedel som prave v servise citroenu, ked som to pisal...

chcel som tym povedat len tolko, ze za poslednu dobu tu ma kazdy druhy problem so spojkou, s motorom, a vlastne vsetky zname chyby... na druhej strane, osobne auto nesetrim, ma uz nieco cez 130 tisic a so spojkou som v zivote nemal problem.

to ze je auto z nemecka, a ma servisku este nic neznamena v dnesnom svete. aj nemci chcu zarabat a tiez sa tam odrbava...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

marko583 píše:sedel som prave v servise citroenu, ked som to pisal...

chcel som tym povedat len tolko, ze za poslednu dobu tu ma kazdy druhy problem so spojkou, s motorom, a vlastne vsetky zname chyby... na druhej strane, osobne auto nesetrim, ma uz nieco cez 130 tisic a so spojkou som v zivote nemal problem.

to ze je auto z nemecka, a ma servisku este nic neznamena v dnesnom svete. aj nemci chcu zarabat a tiez sa tam odrbava...
Problém většinou nemají lidi odsuď,ale nováčci nebo jak je nazvat.Kdyby jim Smart normálně jezdil tak ani nevědí že tyhle stránky existujou.V momentě když mají nějaký problém tak začnou pátrat a narazí tady na to.A já k autu servisku nemám,ani by mě nezajímala,jelikož se nechá normálně koupit čistá jako náhradní díl a podle potřeby ji vyplnit.Já mám protokoly z Německejch STK jak tam průběžně jezdil a na nich jsou vždycky kilometry napsaný+faktury ze servisu.A i to by profík dokázal vytvořit,kdyby s tím počítal už od nákupu auta a připravil se na to.Pak už mě zbývají zkušenosti které jsem nasbíral za dobu co mě prošlo rukama několik stovek aut,abych mohl posoudit jestli ty kilometry odpovídají nebo ne.
Odpovědět