Řazení 0.8 CDI

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
rudy

Řazení 0.8 CDI

Příspěvek od rudy »

:shock: Ahoj všichni,ještě jsem nestačil vyladit ani můj profil(myslím uložit fotku mého smarta)Mám už druhého se stejnou motorizací i stejným automatem......alespon tak mně to říkali,že 2000 je stejná jako 2006,ale já jsem teď na rozpacích.Prvního mě převálcoval s audi A6 tak jsem byl nucen koupit nového.Zakoupeno přímo SMART *smart* NÜRNBERG.....
r.v.06 0.8CDI automat,dostal jsem garanci rok což jsem byl velice překvapen ikdyž za tu cenu ani né :shock:
Ale už k problému.Ten starý řadil dle intenzity sešlápnutého pedálu,tudíž když jsem ho jen tak lochtal tak jsem tam dostal v 70 i šestku,mluvím tedy o automatu tak že tam skočila sama.Ale tady né všechy rychlosti skáčou a mám sešlápnutou podlahu či jen tak decentně plyn pedál až po třechtisících otáčkách a šestku tam dostanu horko těžko až tak při 3500.
Nevím jestli jsem to dostatečně popsal,ale nevím zda nový smart je fakt nový že to tak má být či nikoliv.Budu rád za každou radu ......Abych něco nepooooo když mám ještě šanci na reklamaci.
Zatím díky všem co se vyjádří *VV*
Panter

Příspěvek od Panter »

to ze ti rikali ze 2000 je stejny jako 2006 neni pravda. V roce 2003 probehl facelift, kosmeticke zmeny zevnejsku, interieru(zmena barvy), v roce 2002 problehla zmena predni napravy a zvetseni nadrze... Pri faceliftu byl odladen i software pro razeni, takze jiz zadne trhani a skakani pri rozjezdu, pri podrazovani atd... Takze pokud ti smart radi jinak nez ten predchozi pricital bych to tomu... Ja mam 2004 a taky tam sestku(pri automat. rezimu) nedostanu drive nez pri 3500ot.
rudy

Příspěvek od rudy »

jj děkuju za radu,jsem teď klidnější,ale stejně tam nějaký zádrhel bude,protože při nastartování když zařadím tak mně neskočí poslední volený režim zařazení,to znamená že když dojedu s automatickým režimem, tak by měl být automaticky načten na A, ale on mně skočí na 1, tak po rozjezdu pokaždé musím mačkat knoflík , abych z tiptronicu skočil na automat. :cry:
A k té nádrži, jsem také nějak skeptickej, protože mám stejnou jako u té 2000. :cry: :idea:
to znamená cca 25litrů
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

Vždy po naštartovaní naskočí 1 a musíš to tým čudlíkom prepnú na A, nezáleží v akom režime motor vypneš. Ako som písala vyššie, nafta má stále nádrž 22 litrov, po facelifte ju zväčšili iba u benzínov...uf :roll:
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

myslim ze to automaticke zapinanie rezimu A sa da nejako nastavit, len si uz nepamatam ako.

A k tym otackam a radeniu sa mi to na cdi nezda, mne to tak radilo na 0,6 benzine, ze tam automaticky radilo 6 stupen skoro az pri 100km/h.

cdi dosahuje max. krutiaci moment pri 1800-2800 otackach (benzin 45kw pri 2200-4500) tak nevidim dovod aby to radilo na 6 az pri 3500 otackach kedy je uz krutiaci moment nizsí.

Nie som na to uplny odborník ale nemoze tam byt prevodovka alebo software prevodovky z benzinu?
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

Panter ty mas tiez cdi?
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
rudy

Příspěvek od rudy »

*SOS* jj děkuju všem také si myslím že to bude něco softverového s tím čudlem............
rudy

Příspěvek od rudy »

jo a ještě mně někdo řeknite jak se dávají fotky třeba když bych Vám teď chtěl ukázat jak dopadl smart když do něj narazila ta A6 v kombainu při 60Km/h O--O
Panter

Příspěvek od Panter »

dodo555 píše:Panter ty mas tiez cdi?
ne nemam, nastesti :P
Ricardo

Příspěvek od Ricardo »

rudy

Příspěvek od rudy »

/:-I ok děkuju moc :shock:
rudy

Příspěvek od rudy »

*pivo* ok díky moc
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Zuziiik píše:Vždy po naštartovaní naskočí 1 a musíš to tým čudlíkom prepnú na A, nezáleží v akom režime motor vypneš. Ako som písala vyššie, nafta má stále nádrž 22 litrov, po facelifte ju zväčšili iba u benzínov...uf :roll:
Me drzi Automat rezim i po vypnuti. A 6tka se radi pri rovince nad cca 63km/h (nemam otackomer, otacky bohuzel nevim). Podle zateze motoru tedy pri rychlosti 63 - 90km/h v prudkem kopci. Z 6tky na 5ku mi to podradi pri 59km/h.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

David 0600 ma take new F2 ovsem v benzinu a jiz tu nekde psal, ze mu to neradi drive jak pri 3000rpm, coz mi prijde v poradku, ale u diesela me to celkem zarazi.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

Pajik píše:Me drzi Automat rezim i po vypnuti.
Tak to :shock: Mne teda nie. Ale asi sa to dá podla všetkého nejako nastavi...celkom by sa mi to hodilo.
Odpovědět