Porucha řazení - neřadí tři proužky - nestartuje

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Zdravim, zima tomu dala asi pekne zabrat. Navic jezdim kazdy den, takze narok to ma, jako kazdy starsi auto....

Jeste v patek jsem s tim jezdil a krom rachtani pred startovanim to bylo v pohode, jizda bez semebensich problemu. Ale jak jsem se vratil domu, tak uz se fakt neda. Jsem mel docela strach to znovu nastartovat, jestli to nezacne cesat zuby, protoze se to chovalo silene. Dokonce to chvilema neslo zastavit ani klickem zapalovani, proste to rachtalo dal a az po chvili se to vyplo.

Bohuzel mi to stoji pred panelakem a tak na nejake rozebirani na parkovisti v tomhle pocasi to nevypada. Musim s tim na Chodov, jsem objednany na stredu. Kdyby to byla nejaka sranda, ze vyhnil nekde kabel, bylo by to super. Jinak budu hledat nekde pouzitou prevodovku, protoze cenu nove od Daimleru ani radsi nechci vedet.

Dodo555: diky za typ na prevodovku z ebay, snad ho nebudu potrebovat.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
zdenda

Příspěvek od zdenda »

ja stim taky neměl žádné problemi zničeho nic mam najeto 118500 km.

06 benzin. štourat se do toho nechci je to samá elektronika tak nevim.

počkám až co ti řeknou na chodově.
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Tak od vcera mam Smarta na Chodove. Zatim zkoumaji.

Zavolal jsem si nakonec odtahovku, protoze na lane pres pul Prahy v dopravni spicce je dost vo drzku, navic jsem si rikal, ze ta prevodovka je ted tak nevyspytatelna, ze radeji na lane netahat, aby se to nedoku*vilo uplne. Ted naposled to po zapnuti zapalovani zacalo rachtat v prevodovce a neprestalo to ani po vypnuti zapalovani. Proste jelo si to svym zmatenym zpusobem dal. Az po znovu zapnuti zapalovani to prestalo....

A odtahovka dobra, po Praze pausal 1200CZK. Typek ochotnej, taky jezdil Smartem, takze kolega... Muzu doporucit:

http://www.odtahovkanonstop.cz/
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Tak vyreseno ! Jak navrhoval Dawe, problem byl v kabelech mezi ECU a prevodovkou. Kolem 17h mi volal pan Prochazka z Chodova, ze uz to maji hotove a zitra rano se znovu stavam ze socky clovekem a vyzvedavam auto.

Podrobnosti co se zitra dozvim napisu, to je jasne.

Jinak myslim, ze letosni zima dala obecne elektroinstalaci Smartu slusne zabrat. Takze kdyz prohlizim nase prispevky, tak po absolutnim vitezi sezony (brzdovy spinac) muzeme udelit druhe misto v nasi soutezi "neradi to" a to kabelazi mezi ECU a cimkoliv jinym, v tomto pripade prevodovkou.

Behem tech par "sockových" dni jsem potkal v metru nekolik lidi s pistolema za pasem (nebyly to ale ozbrojene slozky), slusnou radu bezdomovcu, ktery smrdeli tak, ze by se to dalo skutecne krajet, omrzl jsem na zastavkach ze vsech stran a nasnezilo mi na hlavu 30cm snehu a jeste ted mi zvoni zmrzla kopyta, kdyz s nimi trisknu o sebe, kolegove v praci zacali schvalne jezdit do prace autem, aby me nasrali, zhubl jsem nekolik kilo, protoze jsme omezili nakupy na nezbytne "lehce prenositelne" minimum, zrusili jsme navstevy u pribuznych a pratel, protoze na druhou stranu Prahy je to MHD vylet na cely den, letos nebyl Valentyn, protoze nebylo cim dojet pritelkyni v sobotu pro kytku, ucet za telefon se mi zvysil o cca 850CZK za SMS jizdenky, a stal jsem se vericim , kdyz jsem kazdy vecer vroucne promlouval k nejvyssimu, at mi vrati meho Smarta, udelam cokoliv, haleluja amen.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak to je paráda, už a je doma *VV*
Pak tedy napiš něco blíže když bude
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

tak dej vedet jaka byla zavada a jaka byla faktura
hlavne at jezdi
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Dawe píše:tak dej vedet jaka byla zavada a jaka byla faktura
hlavne at jezdi
Tak Smartidlo doma :lol: Jsem svobodny jako ptak, zadna socka !

Ktery presne drat uhnil v kabelu jsem se nedozvedel, protoze pan co mi vydaval auto nevedel nic. Co stoji cely novy kabelovy svazek taky nevedel, ale pry mi to zjisti a poslou cenu. Pak jsem asi 15 minut cekal, nez mi privezli auto, pak chvili hledali moje papiry, pak jsem jim to vratil, protoze misto stupnu C jsem mel na teplotu ve Farenheitech, prepnuli mi to na stupne a pak uz jsem ujizdel.

Faktura 2300 CZK. Takze parada. Uprimne jsem necekal, ze by ten kabel opravili, spise jsem si dokazal predstavit, ze budou chtit vymenit cely svazek apod. Ale vypada to, ze by byli schopni i rozebrat prevodovku a vymenit tam to co se tam pokazilo misto aby trvali na vymene kus za kus. Takze to hodnotim hodne pozitivne.

Pak je treba rici, ze to seridili perfektne. Reaguje to jeste lepe, nez od Martinka. Jak spojka, tak razeni. Spojka zabira podle me v otackach tak akorat a razeni se hodne vyhladilo.

Pristup k zakaznikum by si zaslouzil nejake skoleni. Nemuzu se zbavit lehkeho dojmu, ze jsem je svou mini zakazkou dost obtezoval.

Posledni dojem jsem mel ze slecny na recepci s pekne vyvalenyma petkama a ten byl veskrze pozitivni.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Pajik píše:pak jsem jim to vratil, protoze misto stupnu C jsem mel na teplotu ve Farenheitech, prepnuli mi to na stupne a pak uz jsem ujizdel.
Jak? viděl jsi to ?
Pajik píše:Faktura 2300 CZK. Takze parada. Uprimne jsem necekal, ze by ten kabel opravili, spise jsem si dokazal predstavit, ze budou chtit vymenit cely svazek apod. Ale vypada to, ze by byli schopni i rozebrat prevodovku a vymenit tam to co se tam pokazilo misto aby trvali na vymene kus za kus. Takze to hodnotim hodne pozitivne.
Tak to je slušný
Pajik píše:Pristup k zakaznikum by si zaslouzil nejake skoleni. Nemuzu se zbavit lehkeho dojmu, ze jsem je svou mini zakazkou dost obtezoval.
Tak to jsme na tom stejně
Pajik píše:Posledni dojem jsem mel ze slecny na recepci s pekne vyvalenyma petkama a ten byl veskrze pozitivni.
No comment :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Bohuzel nevidel, typek s tim odjel a za dalsich 10min prijel.

Jinak dneska jsem si vsiml, ze uz se mi nezobrazuje stav paliva v litrech (5L a mene) kdyz dojizdim nadrz. Ted na me jen blika symbol pumpy. Ale s tim se da zit, reknu jim to priste.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Jo jeste jedna vec - auto jsem dostal vyluxovane a umyte z mycky. Jsem koukal, jaky mam pekny auticko, uz jsem si to nepamatoval. Naposledy jsem totiz myl tak v rijnu minuleho roku. Zadni SPZ uz nebyla videt vubec.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Pajik píše:...Zadni SPZ uz nebyla videt vubec.
No ale ... *5* 8E
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Tak, dneska rano zapnu zapalovani, v prevodovce jemne chrouplo a od te doby nemam na displayi zadnou rychlost a na radici paku to vubec nereaguje. Brzdi sviti normalne.

Nejaka idea ?

Asi se zase povezu na valniku na Chodov....
Naposledy upravil(a) Pajik dne pát 06 bře 2009, 11:03, celkem upraveno 1 x.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

to vypada na reklamaci kvalitne odvedene prace :?
tentokrat by ti meli odecist praci z minula. oni ti z neho poskladaji nove auto :)

nemuze to byt teda podobny problem jak mela majka? lozisko nebo ozubene kolo na tom valecku co radi rychlosti. pripadne cidlo zarazene rychlosti.
v prevodovce se jinak snad nema co pokazit, krom vylamanych zubu, coz snad u elektronickeho razeni by nemelo hrozit.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Tak situace se meni doslova kazdou hodinu. Ted vecer sednu do Smartidla a vsechno chodi, jak ma, lita jak drak. Takze jsem presvedcen o tom, ze mi nekde zateka voda do elektroinstalace.

Takze si to dam v nedeli na najezdy a zkusim to necim zakonzervovat, hlavne konektory. Muzete mi poradit neco na elektronistalaci proti vode (krom toho kontoxu na kontakty) ? Tam nekde bude zatekat treba to pouzder konektoru. A natirat cely spodek gumoasfaltem jako zigulika to radsi nebudu. :D


Jinak jsem volal na Chodov a pan Prochazka byl dost ochotny, ze kdyz to tam privezu v sobotu, nebo v pondeli, tak se na to hned mrknou.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

neviem ci je to dobry napad ale mozno by som skusil bielu vazelinu v spreji, vodu to neprepusti a dobre sa to nanasa a je stale mastná
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Odpovědět