Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
niklovalenka

Porucha řazení - neřadí tři proužky 1

Příspěvek od niklovalenka »

Dobrý den, mám takový problém s mym smartem a to ten že mi na cestě vypadla rychlost místo toho se mi na displeji objevily tři rovné čáry a auto už jsem nenastartovala a nejde to doteď. Unás v Ostravě ale není autorizovyný servis smart a tak nevím co tedy dělat. Porae prosím co a jak a pokud by se našel někdo z Ostravy kdo by si s tou¨to závadou věděl rady budu jenom ráda. ozvěte se prosím na mail niklovalenka@seznam.cz děkuju moc předem papa Lenka :cry:
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

njeblížší autorizovaný servis je asi olomouc pokud nechceš tam tak nejblíš je carda kontakt na oba je zdehttp://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... sc&start=0
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

carda neni doma a to cislo uz davno neplati :?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

tak to odstraníme z kontaktů na servis a lence zbývá olomouc
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Závada s řazením je koukám čím dál častější. Po té co se přestaly řešit podpálené ventily , tak se řeší převážně převodovky viz poslední příspěvek http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=1471
a další zde
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=1052

Momentálně se tu dosud neobjevilo vysvětlení , jak kterou závadu na převodovce identifikovat. Jedním z faktorů může být závada spojky či actuátoru. Obojí zručný automechanik zvládne vyměnit, ale jen odborný servis ( neříkám že značkový ) Ti pak dokáže převodovku s actuátorem skalibrovat
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

vzdy som mal problemy s pervodovkou len v zime...
vzdy to vyriesilo vyresetovanie na diagnostike....
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

David0600 píše:njeblížší autorizovaný servis je asi olomouc pokud nechceš tam tak nejblíš je carda kontakt na oba je zdehttp://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... sc&start=0
nejbliz je ostrava :D servis uz funguje jen zatim nedelaji zarucni opravy
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

jeste dobre funguje Auto Ruby
maji diagnostiku na smarta v ostrave skoro jedini
zalezi kolik mas najeto ale takhle nahla smrt bych rekl ze je to spojka


ja sem to mel taky a byla to spojka zniceho nic
stacilo si ji vymenit
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Panter

Re: PORUCHA V SYSTÉMU ŘAZENÍ POMOC PROSÍM

Příspěvek od Panter »

niklovalenka píše:Dobrý den, mám takový problém s mym smartem a to ten že mi na cestě vypadla rychlost místo toho se mi na displeji objevily tři rovné čáry a auto už jsem nenastartovala a nejde to doteď. Unás v Ostravě ale není autorizovyný servis smart a tak nevím co tedy dělat. Porae prosím co a jak a pokud by se našel někdo z Ostravy kdo by si s tou¨to závadou věděl rady budu jenom ráda. ozvěte se prosím na mail niklovalenka@seznam.cz děkuju moc předem papa Lenka :cry:
a abych se taky snazil pomoct, na Evilution.com pisou ze pokud se vam tri III objevi poprve, ma se clovek snazit zaradit neutral a pak s autem hybat sem a tam(lidskou silou 8-) ) rychlost vetsinou vyskoci a pak lze znova normalne radit ... verim i tomu co bylo napsano vyse, ze staci vymazat pamet zavad na diagnostice a pak vse facha dale...
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

vsak jsem psal, ze to muze mit souvislost s tim co to ma najeto.
Nicmene mi to houpani nepomohlo.
ja mel protlaceny pritlacak, oblozeni v pohode,
ale vzhledem k tomu, ze je ta spojka monoblok,
menil jsem to kus za kus.
Mozna neni na skodu nechat si ji seridit co rok.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
DavidS

Příspěvek od DavidS »

Taky se mi tohle objevilo, ale pouze ráno když je okolo nuly a já rychle přeřadím ze zpátečky na neutral a pak na automat.....ale stačí vždycky vyřadit do neutralu chvilku počkat a vše je ok....
Uživatelský avatar
Robin
Smart ACE
Příspěvky: 518
Registrován: úte 21 říj 2008, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

kalibrace se dá dělat přímo na diagnostice. je to operace na pár minut. nemám tušení co se fakticky stane, ale vystavuje to pak trošku jinak spojku. každopádně, určitý typy chyb, který sice fyzicky zmizej, se nedaj uživatelem odstranit a musej se vymáznout na diagnostice.
2012 Fortwo / benzin
Uživatelský avatar
Milan Vavrek
Příspěvky: 65
Registrován: stř 27 led 2010, 21:53
Bydliště: Muráň 101

Příspěvek od Milan Vavrek »

Ahojte
Aj mne sa stávalo, že som mal občas 3 /// ale bolo to 1-2x do roka tak mi to nevadilo- nepokladal som to za chybu. Ale túto zimu asi 2 mesiace dozadu - pravidelne 1 až 2x do týždna. Už to bolo na nervy.
Oprava - jednoduchá - dostavenie actuátora - ako je uvedené :
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... uator.html
autíčko jazdí viac ako 2 týždne bez /// ! a aj preradovanie je lepšie. Občas to trhlo - teraz nič.
Snáď to niekomu tiež pomože :lol:
Smart CDI 30kW 2005 - OLD
Smart 451 1.0 45kW 2010
MausX
Příspěvky: 437
Registrován: úte 25 srp 2009, 08:07
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od MausX »

Tak dneska se stala dost podivna vec. Jelikoz ma Danca dnes prvni den ridicak, tak jsem ji pujcil Smarta at si zajede. Krom toho, ze jela na Smarta asi spatnym zpusobem se na displeji zobrazily tri carky.

Jsem si rikal, ze jsme teda dojeli. Zastavili jsme a vypli motor. Po znovu zapnuti opět ty tri carky. Jsem si rikal ze nenastartujeme, ale nastartovali jsme. Dokonce se i rozjeli. Auto normalne jelo, ale na displeji porad blikaly ty carky. Po chvili normalne naskocil dipley s informacni sipkou pro prerazeni.

Auto jede radi a ja nechapu co se stalo. Netusi nekdo?
SMART MC01 - PULSE 0,8 CDi, Stream Green + Twister Yellow
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
Uživatelský avatar
Milan Vavrek
Příspěvky: 65
Registrován: stř 27 led 2010, 21:53
Bydliště: Muráň 101

Příspěvek od Milan Vavrek »

Aký SMART - rok výroby.
Pravdepodobne toto robia staršie ročníky. Niekedy v 2003 až 2004 bol Upgrade RJ pre motor aj prevodovku. Po tomto dátume by mali osta /// čiarky svieti, keď si prevodovka sama otestuje preradovanie, a je OK, tak po vypnutí a zapnutí klúča a stlačení brzdy ! sa dá auto naštartova. Ak chyba trvá - tak smola - nič. Auto sa nedá naštartova
Staršie verzie Softu dali len info o chybe, keď prevodovka úspešne preradila tak chyba - /// čiarky zmizli.

Tolko som vyčítal niekde na nemeckom fóre ?? za staršie ročníky ? neviem ale moja 2005 sa tak tak presne chovala. Zasta, vypnú klúč, počka- poču ako prevodovka preraduje a keď skončila tukes do brzdy a naskočilo N - mohol som štartova. Ale pomohlo mi posunutie aktuátora - vid príspevok vyššie!
Jazdím každý deň a zatia¾ žiadne /// *1*
Smart CDI 30kW 2005 - OLD
Smart 451 1.0 45kW 2010
Odpovědět