Demontáž poloos na For Two

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Demontáž poloos na For Two

Příspěvek od Jirka »

Nev? n?kdo jak zdemontovat poloosy,kdy? jsou vcelku,Rubikovu kostku slo??m,ale tohle m? p?ipad? jako nerozlousknuteln? o???ek.A? si l?mu hlavu jak chci nemohu tomu p?ij?t na kloub :?:
P?edem d?kuji v?em za u?ite?n? rady.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Mysl?? zadn? n?pravov? poloosy? Co na tom chce? rozeb?rat a pro
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka
Příspěvky: 81
Registrován: stř 23 srp 2006, 23:13
Bydliště: Hostomice okr.Teplice

Příspěvek od Jirka »

Ano zadn?.Pot?eboji vyndat motor i s p?evodovkou jako komplet
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

No jendou jsme s t?m pachtili v?e odmontovalia ne?lo to domu, tperv pak jsme si v tom st?sn?n?m prostoru v?imly ?e to vys? na ru?ce :-) ..... ( a ne a ne s t?m hnout... )
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Oživuji toto téma s dotazem, zkušenosti určitě přibyly- chtěl bych sešroubovat motor s převodovkou dohromady venku, mimo nosný rám a do rámu to dát jako celek, co teď s poloosama-když si tam dám k tomu ještě poloosy, půjde mi to do toho rámu i s poloosama (musí se nastrčit do drážek nábojů kol, nebo to nepůjde, budu muset dát nejdřív ten komplet motor+převodovka a pak montovat poloosy ? Nevím, jak bych je tam pak dostal, z fotek vidím, když se vyndávají na autě, když se třeba mění simerinky poloos, tak vidí, že se musí asi rozdělat dole tlumič a nějak to vyklonit. Máte už někdo podobné zkušenosti ?? :D
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

no, pokud budes met motor pryc, tak by sis je tam mohl vcelku pohodlne nasadit. to mas pravdu. protoze az je motor v ramu, tak musis davat napred kratkou a napravu odtlacit (strcit trubku do napravy a hoodne tlacit. idealni je ve dvou lidech. no a potom to same na te delsi strane. kdyz to tam budes usazovat, tak ti to tam treba pujde nasadit jednodusejs. musis vyzkouset. kdyz to nepujde, tak vytahnout poloosy je otazka minuty.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Roman Milo »

Já jsem postupoval podle návodu na Evilution a šly ven jak po másle, žádné násilí, žádný problém.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

No právě já vycházím z toho jak se podle návodu vyndavaj, když se vyšroubuje šroub,co drží poloosu v náboji, tak jdou vyndat z náboje ven, ale z převodovky vytáhnou nejdou, musí se dole rozdělat tlumič, a přizvednout motor, pak se dostanou mimo náboj a můžeme je vytáhnout celkem lehce.Já , až to budu dávat dohromady, tak mám představu, že nejdříve uvážu motor se sešroubovanou převodovkou na kladkostroj, který mám nad tím, zvednu to ,podjedu pod to s rámen a budu to spouštět dolů. V určité poloze motoru s převodovkou nasadím poloosy do převodovky a jak to budu dále spouštět dolů, tak zároveň zasunu poloosy do nábojů.Jestli obě najednou, nebo po jedné, to ještě nevím, musí to jít,udělám nějaké foto. *VV* *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Roman Milo »

Motor jsem nepřizvedával, odšrouboval jsem tlumiče dole, šrouby které drží poloosy v nábojích a odpojil zadní rozpěrky. Tím náprava poklesla a dalo se s ní pohybovat i do stran.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Souhlas,to je v podstatě to samý, jako když zvedneš celé auto i s motorem, pružiny Ti rozevřou horní a spodní část rámu, nebo máš rozdělaný tlumiče, tím se zvětší vzdálenost náboje od převodovky a poloosy jdou vyklonit a pak vytáhnout z převodovky.
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Tak přidávám závěr z dokončené montáže. Spojil jsem motor s převodovkou, nasadil poloosy, vše zvednul pomocí malého kladkostroje, s rámem jsem zajel pod motor a spustil dolů, současně nasadil poloosy do nábojů a dále spustil do silentbloků a přišrouboval.Krásná práce na několik minut, kterou by zvládlo teoreticky i malé dítě.Samozřejmě mám sundaný ten stabilizační kříž rámu. *VV* *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Odpovědět