Svítí oranžový trojúhelník

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Odpovědět
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Svítí oranžový trojúhelník

Příspěvek od Greg »

Tak se mi dnes kvůli té zku***né zimě vyskytla další porucha. Couval jsem z parkoviště, přímo do místní hlavní cesty, klouzalo mi to jak strhané - oranžový trojúhelník blikal skoro nepřetržitě a když se mi konečně povedlo vyjet, tak se po pár metrech couvání najednou ozvala taková zvláštní rána (jako když jsou přimrzlé brzdy a povolí se to). V tu chvíli jsem už byl v cestě a poteboval jsem zařadit jedničku a jet ... a ono nic - a jsem řadil jak jsem chtěl - furt "R". Po několika pokusech to konečně zařadilo, tak jsem zajel ke kraji a zůstal stát. Nicméně v té chvíli už mi nepřetržitě zůstal svítit oranžový trojúhelník. Zkoušel jsem vypnout motor a znovu nastartoval, ale kontrolka už po startu nezhasne tak jak jindy... Jel jsem teda dál a po půl kilometru mi v zatáčce zničeho nic ustřelil zadek, naštěstí nic v protisměru nejelo, tak jsem si necha hodil 180ku a došlo mi že protiprokluz a možná i ABS už asi nefunguje. Jinak auto normálně jezdí, akorát mám pocit, že spojka trochu později a hlučněji reaguje, ale třeba to s tím nesouvisí...

Máte někdo zkušenosti co s tím? Zajít na diagnostiku? Jezdit s tím, nebo radši nejezdit (a jezdit druhým Smarem 8) ?

Budu rád za jakoukoliv radu

Jura
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja sem dnes podobne nemohl vyjet z parkoviste. na zpatecku reaguje dvojim zpusobem - noha na plynu I na podlaze, ale kola se netoci. druhy je, ze hrabe jedno? kolo a jeste po zdelani nohy z plynu to drzi plyn samo a skube kolo. poskakuje cele auto. to je normalni.

potom do predu se mne poprvni stalo, ze hrabaly obe kola jako by bylo vyple esp. zazrak. krasne sem se vyhrabal.

zkus se podivat na cidlo abs nebo ten krouzek, jestli ti nepraskl. kdyz rikas rana, tak co kdyz to bylo jen rozepnuti spojky?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

no nevím, byla to docela rána, nicméně se mi to stalo v nejméně vhodnou dobu (před odjezdem do Německa), ale jsem dobrodruh, tak jsem to risknul a ani porucha ani to hrozné počasí mi nezabránily v 1700km cestě :twisted:
Během cesty jsem vypozoroval další chování:
1. Někdy při nastartování kontrolka normálně zhasne, při prvním proklouznutí kol se ale rozsvítí a pak už furt svítí.
2. Při rozjedzdu má auto tendenci zabírat, ale po sekundě, když už se rozjíždí to většinou vzdá a efekt jakoby někdo zmáčkl spojku - na displeji "1" ale tůruje do otáček. Dokonce jsem ho tím jednou zneschopnil ještě tady v Ostravě úplně - necha jsem zatůroval a zmizl mi znak, co je zařazeno na displayi, ani po vypnutí motoru se nic neobjevilo. Už jsem si domlouval odtah, když jsem to ještě naposledy zkusil po 10 minutách a najedou oala - bylo tam "N" a auto nastartovalo normálně. Takže když to začne porkluzovat pustit plyn, nechat spadnout otáčky a pak znovu zabrat - není to příjemný ale dočasně se dá.
3. Od výskytu trojuhelníku má problémy se samovolným podřazováním dolů - divně cuká (předtím fungovalo normálně)
4. ABS funguje

Každopádně to co to dělá není normální rozjezd v břečce o kterém mluvíš... Už jsem psal Cardovi, tak snad bude mít v blízké době čas se na to mrknout. Zatím budu jezdit novým :lol:

Jinak ti dík za odpověd :)
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Mě ten trojúhelník taky někdy blikne a už nezhasne, ale je to spíše v létě, když se odpíchnu na křižovatce a zároveň odbočuji. Všeho všudy za 6 let se mi to stalo asi 3x, že zůstal svítit , pomohlo vypnutí klíčku.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Ikoja
Příspěvky: 28
Registrován: pát 10 zář 2010, 08:43
Bydliště: Šumperská 277, Vikýřovice

Příspěvek od Ikoja »

Greg píše:no nevím, byla to docela rána, nicméně se mi to stalo v nejméně vhodnou dobu (před odjezdem do Německa), ale jsem dobrodruh, tak jsem to risknul a ani porucha ani to hrozné počasí mi nezabránily v 1700km cestě :twisted:
Během cesty jsem vypozoroval další chování:
1. Někdy při nastartování kontrolka normálně zhasne, při prvním proklouznutí kol se ale rozsvítí a pak už furt svítí.
2. Při rozjedzdu má auto tendenci zabírat, ale po sekundě, když už se rozjíždí to většinou vzdá a efekt jakoby někdo zmáčkl spojku - na displeji "1" ale tůruje do otáček. Dokonce jsem ho tím jednou zneschopnil ještě tady v Ostravě úplně - necha jsem zatůroval a zmizl mi znak, co je zařazeno na displayi, ani po vypnutí motoru se nic neobjevilo. Už jsem si domlouval odtah, když jsem to ještě naposledy zkusil po 10 minutách a najedou oala - bylo tam "N" a auto nastartovalo normálně. Takže když to začne porkluzovat pustit plyn, nechat spadnout otáčky a pak znovu zabrat - není to příjemný ale dočasně se dá.
3. Od výskytu trojuhelníku má problémy se samovolným podřazováním dolů - divně cuká (předtím fungovalo normálně)
4. ABS funguje

Každopádně to co to dělá není normální rozjezd v břečce o kterém mluvíš... Už jsem psal Cardovi, tak snad bude mít v blízké době čas se na to mrknout. Zatím budu jezdit novým :lol:

Jinak ti dík za odpověd :)
Prosim prosim, jak jsi potom dopadl s autickem. Mam podobnej problem od doby co se mi roznul trojuhelni tak mi jakoby vypadava rychlost. A potrebovala bych poradit co s tim. Diky moc
Smart ForTwo cdi Pulse r. 2002 model 2003 :)
Uživatelský avatar
mat00
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 03 dub 2008, 22:13
Bydliště: Školská 14,Svätý Peter, 946 57,Slovensko

Příspěvek od mat00 »

Takze znova sa hlasim s poruchou :cry: Dneska som vymenil gumy za letne, lenze s vymenou sa mi ukazala nova zavada. Smart pri pridani vacsieho plynu "akoby prehrabaval", teda svieti trojuholnik, a ubera plyn. Pri minimalnom pridani plynu to nerobi. Dneska pred vymenou este normalne isiel. Spojka nova, actuator novy, turbo nove, EGR novy, brzdovy spinac novy :wink: Ine ma narychlo nenapada.Mal niekto podobny problem?
Smart Fortwo Pure 2001 Cdi 114000 km ALU Rial Le Mans 15” - 145/55, 175/50
Smart Fortwo Pulse 2005 Cdi 40000 km ALU Coreline 15” - 175/55, 195/50 + karbónová kapota
Neuveritelné čo tie malé autíčka dokážu:D
80% mozgu tvorí kvapalina. Bohužia¾ u niektorých brzdová :D!!!
Uživatelský avatar
mat00
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 03 dub 2008, 22:13
Bydliště: Školská 14,Svätý Peter, 946 57,Slovensko

Příspěvek od mat00 »

Takže oživím tému, tento rok mám zase ten istý problém, ako vlani po výmene gúm za letné :cry: takisto bliká trojuholník a auto viac ako 50 nedokáže ís, niekto nejaké rady? :wink: :oops:
Smart Fortwo Pure 2001 Cdi 114000 km ALU Rial Le Mans 15” - 145/55, 175/50
Smart Fortwo Pulse 2005 Cdi 40000 km ALU Coreline 15” - 175/55, 195/50 + karbónová kapota
Neuveritelné čo tie malé autíčka dokážu:D
80% mozgu tvorí kvapalina. Bohužia¾ u niektorých brzdová :D!!!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

jako trojuhelnik je esp.
menil jsi kola sam doma na heveru - jedna strana, druha strana nebo v servise, ze se zvedlo cele auto?
podivej se na ty zadni krouzky, jestli nejsou zaspinene nebo praskle.
jinak mne napada senzor esp, co je pod autem.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Jerome

Příspěvek od Jerome »

Ahoj, taky mi to delalo...jakmile jsem pridal vic plynu, tak jako na ledu ( blika trojuhelnik a auto nechce akcelerovat ), kola jsem menil jedno po druhem ( nezvedal jsem cele auto - nez bych nasteloval na jednosloupaku drzaky, tak bych asi umrel :-D )
U mne stacilo jet chvili konstantni rychlosti ( cca 2-3 km )...a pomalinku pridavat ( jako kdyby se zblbla ridici jednotka a musel ji naucit, ze mam jina kola, ktera se chovaji jinak... )
...po chvilce to prestalo delat a jezdi a chova se uplne normalne.
Drzim palce, at se to "samoopravi" jak byva u Smarta obcas zvykem :roll:
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

nenapada me duvod proc by mel byt rozdil v zvednuti celeho auta najednou nebo postupne? Nevim jak u disla ale benzin z roku 2003 ma cidlo ESP pod sedadlem, ne pod autem.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
mat00
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 03 dub 2008, 22:13
Bydliště: Školská 14,Svätý Peter, 946 57,Slovensko

Příspěvek od mat00 »

No takze, vsetko vycistene a auto ide ako ma. Aj ked musim sa priznat, ze to cistenie tomu nemohlo nijako dopomoct, pretoze nebolo nic prasknute ani spinave. Otec sa s nim po zlozeni siel previezt a az do chvile, kym sa nevratil do dvora to robilo vkuse. Potom som ho isiel zobrat na taku 10 km turu a bez problemov :lol: To o tych kolesach nemyslim. Davam tam tie iste kazdy rok a zacalo to robit iba od vlani, pritom smarta mame uz asi cca 6 rokov :wink: A k tomu zdvihaniu, zdviham iba malym zdvihakom a naraz vymienam jedno koleso :D
Smart Fortwo Pure 2001 Cdi 114000 km ALU Rial Le Mans 15” - 145/55, 175/50
Smart Fortwo Pulse 2005 Cdi 40000 km ALU Coreline 15” - 175/55, 195/50 + karbónová kapota
Neuveritelné čo tie malé autíčka dokážu:D
80% mozgu tvorí kvapalina. Bohužia¾ u niektorých brzdová :D!!!
Uživatelský avatar
Ondrej Sotak
Příspěvky: 113
Registrován: úte 04 říj 2011, 14:31
Bydliště: Rakovec nad Ondavou

Příspěvek od Ondrej Sotak »

Mne to spravilo. Pricina bola prasknute kruzko ABS. Auto od urcitej rychlosti tvrdo cuklo a rozsvietila sa ta kontrolka. Pri vyssej rychlosti sa blokovali kolesa a silno to skakalo. Nedalo sa ist rychlejsie ako 50. Autorizovane servisy na Slovensku mi nauctovali cez 360 eur za vymenu celej poloosy. Po rozhovore s LukasX mi poradil jeden cesky obchod. Objednal som kruzko a vymenili mi to v servise. Naklady sa hned znizili na 36 eur ;-)
Smart ForTwo Coupe 0,7 Turbo

Auto, ktore klame telom :)
Odpovědět