Potíže s rozjezdem po zastavení

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Pavko

Potíže s rozjezdem po zastavení

Příspěvek od Pavko »

Zdravím všechny,

se svým SMARTem z roku 2003 (0.6, 33 Kw) se potýkám s problémem. Po zastavení na semaforu, křižovatce nebo jen tak na parkovišti se po sešlápnutí plynu motor vytočí do otáček (jakoby měl N, ale je tam 1) a nechce jet. Je potřeba vypnout zapalování, dát N a znovu nastartovat. Potom se auto rozjede. Takto to dělá dost často, ale nepravidelně. Následně se objeví kotrolka motoru. Když auto delší dobu stojí, tak kontrolka zase zhasne a auto jede.

Tato závada se objevuje, když je auto zahřáté a pouze po zastavení, za jízdy řadí v pohodě.

Na diagnostice vše ok a bez závad, tak fakt nevím :(!

Předem díky za Vaše podněty, co by to mohlo být.[/b]
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

zkusil bych vymenit olej v prevodovce a jaka diagnostika Starn nebo nejaka
uni?
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Nechce ti jet zřejmě proto , že aktuátor zůstane vysunutý i když přidáš plyn, buď je to mechanická závada ale nejspíš podle rosvícené kontrolky motoru (náš známý vrtulník) může být závada v elektrice- řídící jednotka např. nepozná, že jsi přidal plyn a že má pouštět spojku.Znovu říkám - lehnout pod auto a párkrát zapnout a vypnout klíč ( sám to samozřejmě neuděláš :D ) a koukat, co ten aktuátor dělá-jak vysunuje a zasunuje- prostříknout konektory
Jinak správná připomínka od Hoboje - potřebuješ diagnostiku (software) Mercedes Star C3. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Pavko

Příspěvek od Pavko »

Olej jsem měnil cca. před půl rokem a diagnostika je origo Mercedes - Smart. Byl jsem ve specializovaném servise Motocar (Brno). Mám podezření na spojku nebo aktuátor, ale ten pracuje v pohodě (koukal jsem pod autem).
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

:? No, tak hoši z M-Brno mi před 4 mi lety také "opravovali" závadu na řazení. Přijeli na to do Holubice a nepochodili. Nakonec jsem auto nechal odtáhnout do Olmíka a tam to opravili. Na Medvěda Brno si stěžuje víc lidí, že smarty neumí. :?
Fortwo 0,8 cdi 2002
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

Zavady elektrickych zarizeni diagnostika ukaze , tak bych to tipoval na tu spojku Mozna jeste na diagnostice tu spojku seridit (kolik ukazuje procent? )
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

No to je mi divný, specializovaný servis, orig diagnostika a podezření musíš mít ty??????. To by spíš měli mít oni, ani ne tak podezření, jako určit závadu, jestli to nebude z kategorie servisů co má JBC ???!!!!!!. Že by mechanicky odešla spojka se mi nezdá to už by to snad zlobilo pořád, ne 50 x je to OK a po 51 to nejede.A nerozsvěcela by se ta kontrolka motoru. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Pavko

Příspěvek od Pavko »

Už za sebou mám i výměnu řídící jednotky motoru :(! V Motocar Brno mi chlapík připadal celkem ok, ale vzhledem k tomu, že jsem laik, tak nevím. Každopádně auto u nich bylo už 3x a závadu se stále nepodařilo odstranit :(! Proběhla kalibrace převodobky a spojky. Po odjezdu ze servisu je to jeden den v pohodě a potom se to stane znovu. Kde dělají SMARTy v Olomouci, že bych to zkusil tam, protože už jsem zoufalej a nechce se mi do toho pořád dávat peníze bez výsledku. Navíc jezdit s autem, na který se nemůžeš spolehnout, že se rozjede, taky není dvakrát pohoda.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

hoboj píše:Zavady elektrickych zarizeni diagnostika ukaze
Už jsem sem psal mnohokrát: NĚKTERÉ NEUKÁŽE! Měl jsem těch výpadků desítky a nikdy jsi nic nenašel. Záleží asi na tom, KDE k výpadku dojde. Pokusím se vymyslet a uvést příklad. Třeba když z pedálu přijde signál "zvýšit otáčky motoru" a ŘJ motoru v tu chvíli bude pod proudem, ale bude mít "zamrzlé Windows" a nepřidá otáčky, tak se někam, asi do SAM zapíše, že ŘJ motoru nereaguje. Pokud ale v okamžiku šlápnutí na pedál vypadne napájení do ŘJ motoru, SAM nemá co kontrolovat a tudíž nic nezapíše.
Sakra, nějak mi ten příklad nejde vymyslet. Prostě, jsou okamžiky, kdy se nezapíše nic!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

JBC, moc hezkej příklad, moc mu nerozumím , ale máš úplnou pravdu *pivo* . Já vím, co chceš říct, všechno je řízeno nějakým softwarem a tudíž to logicky navazuje na sebe, má to svoje předem stanovené závislosti, zapnout klíček, nastartovat, šlápnout na brzdu,"zařadit", přidat plyn, rozjezd.To je logika, když něco z toho vypadne, nejede to dál, řídící jednotka to hlídá a závada může nakonec souviset s něčím, co by člověk neřekl- viz kolega s nějakého vedlejšího příspěvku, co řešil to pískání a řazení,tak nakonec zjistil, že mu špatně sedí nějaké relátko po sedačkou.
Jsou i závada, které se jen tak tváří, zlobí majitele a když ho dost pozlobí, tak se sami spraví.
*VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Pavko

Příspěvek od Pavko »

Díky za podněty, ale moc chytrej z toho bohužel nejsem :(! Tzn. že se může jednat o závadu, na kterou třeba nepřijdu ani když rozdělám a vyměním půlku auta?!
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Vidíš Jindro, i Tobě se podařilo v těch logických návaznostech přeskočit jeden krok. Má to spíš vypadat takhle: zapnout klíček, šlápnout na brzdu, nastartovat, šlápnout na brzdu,"zařadit", přidat plyn, rozjezd. A to tam nemáme zapsaný mezikrok "pustit brzdu", nebo variantně "furt držet brzdu". A třeba Hoboj (a možná i ostatní "pádlíčkáři", to nevím) to má i obráceně (resp. úplně jinak): odimobilizovat (čímž se u něj zapne klíček), šlápnout na brzdu, nastartovat (tlačítkem),"zařadit", šlápnout na brzdu, přidat plyn, rozjezd. On může nejdřív zařadit, na displeji mu zůstane "0" a když následně šlápne na brzdu, tak se samo přeřadí na "1" nebo "A". U mě ten obrácený postup nefunguje.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Já jsem to na SMARTovi nezkoušel, ale myslím, že řídící jednotka vyžaduje dva úkony,brzda a volbu režimu , bez určení pořadí, stejně to zařadí jenom,když stojíš na brzdě, na COLTu mi to tak taky funguje.
Samozřejmě musíš tu brzdu pak pustit a přidat plyn, jedině, když někdo stojí na brzdě levou nohou a pravou přidává plyn ?? 8EX
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

JBC píše:Vidíš Jindro, i Tobě se podařilo v těch logických návaznostech přeskočit jeden krok. Má to spíš vypadat takhle: zapnout klíček, šlápnout na brzdu, nastartovat, šlápnout na brzdu,"zařadit", přidat plyn, rozjezd. A to tam nemáme zapsaný mezikrok "pustit brzdu", nebo variantně "furt držet brzdu". A třeba Hoboj (a možná i ostatní "pádlíčkáři", to nevím) to má i obráceně (resp. úplně jinak): odimobilizovat (čímž se u něj zapne klíček), šlápnout na brzdu, nastartovat (tlačítkem),"zařadit", šlápnout na brzdu, přidat plyn, rozjezd. On může nejdřív zařadit, na displeji mu zůstane "0" a když následně šlápne na brzdu, tak se samo přeřadí na "1" nebo "A". U mě ten obrácený postup nefunguje.
Proč musím při startu šlapat na brzdu? Já teď tak od stolu nevím, kde ty nohy mám :lol:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Roman Milo »

Nemusíš při startu šlapat na brzdu.
Odpovědět