Porucha převodovky? Možná je to v motoru netuším, pleas help

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Porucha převodovky? Možná je to v motoru netuším, pleas help

Příspěvek od Roman Milo »

Dragon píše:Mám 0.8 CDI 2002, s řazením pod volantem.

Řadím si pouze ručně pádly a problém začal tím že na 5 a 6 rychlostní stupeň při přesně 3500ot/min s plynem na podlaze motor přestal táhnout jakoby jel v nouzovém režimu a bez výkonu zůstal dokud jsem nenechal několik vteřin vypnutý klíček. Tím se problém vyřešil a auto jelo jako předtím dokud jsem opět na 5 nebo 6 s plynem na podlaze nedosáhl 3500ot/min.

Pokud jsem na 5 měl plnej do 3400ot/min, pak ubral na půl plynu a překročil otáčky na 3600ot/min a pak dal zas plnej tak táhne auto do omezovače a chyba se objevila zas na 6. Na 6 se totiž už na půl plynu přes 3500ot/min dostat nedá...

Zkoušel jsem to třeba rozjet do prudkýho kopce na 4 do omezovače, jestli se chyba neobjeví taky když otáčky budou díky kopci narůstat pomaleji a nic.

Tak mě napadlo přepnout řazení na automat a rozjet to, najednou auto na 5 šlo až do červenýho normálně, pak zařadilo 6 a při 3000 ot/min motor opět v nouzáku.

To jsem zkusil 2x a vždy stejně. Od té doby mám teď převodovku opět v ručním režimu a najednou se i v ručním chová stejně. Na 5 se chyba už neobjevuje a na 6 při 3000ot/min.

Diagnostika žádnou chybu nepíše, už fakt nevim kde hledat problém :-/
Nejsi na tu šestku už náhodou v omezovači rychlosti? Odhaduji, že při 3500 otáčkách by mohl jet 135.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Porucha převodovky? Možná je to v motoru netuším, pleas help

Příspěvek od JBC »

Hele, DYKu, s kama máš ten kalkulátor pneumatik? Nějakej odkázek by nebyl? (Mi právě přišly nový gumy a ty přední vypadají o hodně větší, než zadní. Přitom by na průměru měly být větší jen o 5 mm)
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha převodovky? Možná je to v motoru netuším, pleas help

Příspěvek od DYK77 »

To uz je starsi zalezitost. Ulozil jsem si to jako web. stranku kompletni. Az budu doma , tak nasdilim.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 99
Registrován: pát 21 srp 2015, 08:25
Bydliště: Řepiště

Re: Porucha převodovky? Možná je to v motoru netuším, pleas help

Příspěvek od Marťas »

Tak jsem to nestihl přezout.Auto se už asi usadilo a šlape v pohodě.Výjimečně když ještě není úplně na provozní teplotě tak někdy při šestce když pustím plyn tak se rozpojí ta spojka.Uvidíme až půjde zase na zimní :mrgreen:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha převodovky? Možná je to v motoru netuším, pleas help

Příspěvek od DYK77 »

Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět