Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Smarty
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31 led 2015, 21:18
Bydliště: Semily a M.Boleslav

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Smarty »

xlukas.cz píše:tady je nekdo citlivka a chyta se kazdeho sluvka. zbytecne.

smarty, pokud ti to delal nekdo, kdo smartum rozumi, tak jo. to ze se ti to projevuje nekdy, tak ja si myslim, ze to muze byt v elektrice - nahodile (ne)fungovani za tepla/studena se nekterym podarilo vyresit, kdyz sli po kontaktech nebo nekde preruseny, zoxidovany kabel nebo prodreny a zkratovalo to nebo speceny. a to klidne i v interieru pod kobercem, jak je radici paka. taky to muzou byt opravdu studene spoje, jak psava jbc. nekteri to opravuji tak, ze plosne spoje ocisti od plastovych casti a daji je na nejakou dobu na 180 stupnu do trouby :-). holt ti nasi smarti trpi jeste o to vic, ze maji tvrdy podvozek a vsecko se porad trepe a otrasa.
Panove klid ja vim ze diagnostikovat moji zavadu je betelny ořech nic meeme uznavam že smart je opravdu zvlaštni miniauto

no aasi xlukasy s tebou souhlasim a myslim ze mas pravdu dela to v zime ale i v teple takze hold jak jsem rikal od začatku me zkušenosti se smartem a jeho ustrojim je to hloupe a myslimze stav českych silnic dostava zabrat vibrace a kdyz si to vemu vic se ten problem ozve kdyz to dam do A rezimu nevim no sami uznate ze nastaveni řazeni smartu je otresne a zmatkuje na dalku se automat nehodi do mesta nebo dalnici ano ale mimo uz radim sekvencne skoda ze nemam padla pod volantem ale co kazdopadne budu to dale sledovat jeho chovani
Smart City-Coupe MC01 0.8cdi pure (Černá PUMA)
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Jindřich »

[/quote]
No ty jsi ted zaperlil to třepání ti nedělá dobře-pořid jsi něco jiného[/quote]
No, já jen, aby tady Lukáš nebyl za troubu, to, co píše je všechno pravda, zvláště to pečení letovaných tištěných spojů, dnes je to někdy pomalu jediná možná oprava, především se to používá u počítačového hardwaru .Pravda ale je , že u SMARTA by jse to muselo do trouby dát i s autem, neboť jednotky ZEE nebo SAM se budou těžko vymontovávat ven . *VV* *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od JBC »

čertik píše:Takže prosím o výmaz ze členu.
Kašli na vymazávání. To si sedne ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od JBC »

Jindro, nevím jak ZEE, ale SAMku vyndáš nejdéle za 10 minut. Dalších 10 minut ji budeš rozdělávat, ale do trouby ji NEDÁŠ, protože na ní jsou naletovaná relé v plastových pouzdrech.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Jindřich »

Jak SAMku nevím, ale ZEE by jsi musel vytahat dráty s PINama , kterých je tam tak 35, to už není ani mikrochirurgie, to je šílenství. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od JBC »

Jindro, pokud na fotkách na anglických serverech dobře vidím, tak u ZEE jsou všechny dráty vložené do konektorů a vytahují se řadové konektory, jako u SAM. Buďto někdo u Tvého auta rozbil ty plastové konektory, nebo něco děláš blbě!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od dodo555 »

ZEE vyberies jednoducho, rychlejsie ako SAM: relatka a hlavny konektor von a z boku ho vytiahnes

http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... -unit.html
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Jindřich »

Jo, to máš vlastně pravdu, vyndá se jenom ten modul zevnitř, když se sundaj relátka a tak, to jsem si neuvědomil, já to hlavně nechci vyndavat, ani dávat do tý trouby. *pivo* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od marko583 »

podobny problem som riesil v minulosti aj ja, ak som to spravne pochopil... 1,2,3 isli bez problemov, ked sa auto dostalo na 4,5,6 prevod, malo po pridani akoby dieru, kedy smykala spojka. vyriesilo sa to nastavenim aktuatora.
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Smarty
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31 led 2015, 21:18
Bydliště: Semily a M.Boleslav

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Smarty »

marko583 píše:podobny problem som riesil v minulosti aj ja, ak som to spravne pochopil... 1,2,3 isli bez problemov, ked sa auto dostalo na 4,5,6 prevod, malo po pridani akoby dieru, kedy smykala spojka. vyriesilo sa to nastavenim aktuatora.
MARKO583 ANO presne to je muj problem ha tak to je onodoladit nastaveni aktuatoru raduju se protoze to je clovek co mel stejny problem *trsám* jinak co mate stim perlenim kazdy nazor je vitan treba jsem mel problem ze jsem mel pořad řemen v pytli a auto piskalo ani sprej to nezmirnil na klinaky a az mi odesel altik diky zadrenymu ložisku jsem si rikal problem vyřesen ale ne zase a řemen byl sežrany zakze jsem sel dal resit problem a došel jsem k zaveru ze to musi byt remenicema a pak jsem zkusil otočit vodni pumpu šla ztuha řekl jsem si že to dela pumpa vymeenil a ticho řemen nepiska a neslika se remen z remenic a neubyva takze tak no takze taky jsem zaperlil ale problem vyřesen ted piska ale je volny napnem a bude good
Smart City-Coupe MC01 0.8cdi pure (Černá PUMA)
Smarty
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31 led 2015, 21:18
Bydliště: Semily a M.Boleslav

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Smarty »

PS tak mi to borec neudelal dobre kdyz mi menil spojku asi se na nej obratim o donastaveni
Smart City-Coupe MC01 0.8cdi pure (Černá PUMA)
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od marko583 »

hrube nastavenie zvladnes aj sam... u mna to problem vyriesilo, ale dal som to doladit na daignostike

http://www.evilution.co.uk/index.php?me ... ne&mod=331
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od mugwai59 »

JBC píše:Já to chápu tak, že mu normálně klouzne spojka. Do nějakejch otáček motor moc výkonu nemá. Když člověk začne zrychlovat, plynule se zvyšujou otáčky motoru, až najednou překročí nějaký kritický otáčky a motor najednou zabere - a v tu chvíli mu to klouzne. Tak trochu ubere plyn, spojka se zase chytne a spokojeně frčí dál ...
Podíval bych se, jestli je mezi tyčkou aktuátoru a pákou spojky nějaká vůle.
Mam dotaz JBC (nebo na nekoho kdo to uz resil, nez pod to vlezu) - vyresi toto serizeni vule problem s brzkym zapinani spojky ?:)
Jde mi o to, ze ve srovnani s benzinem 0.7 mi spojka u 0.8 cdi zabira okamzite, jen se dotknu plynu, staci jen zavadit a uz se Fritik rozjizdi, u Prdika na benzin ne, tam musim pridat vic plynu:).
Cize otazka zni, poladim to mechanicky (neco mirika ze jo, ze to zvetsenim vule zpozdim) a nebo musim pres OBD ?:)
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Roman Milo »

Cdi má větší krouťák už od volnoběhu, proto ti spojka zabírá hned po dotknutí se plynového pedálu.
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od mugwai59 »

Cece, to me taky napadlo, kdyz pridam vic plynu, nechcipne mi to a rozjede se plynule bez problemu, jen to dole v otackach trochu "cuka":).
Cize jinymi slovy je zbytecny do toho drbat, kdyz to jinak funguje, neklouze, taha vlek jako o zivot, je to vlastnost - jen bych zbytecne navysil "mrtvy" volnobeh a tim padem i spotrebu, radis teda nechat tak, ok ?
Dikes:).
Naposledy upravil(a) mugwai59 dne čtv 11 čer 2015, 00:51, celkem upraveno 1 x.
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět